Paryžiuje uždarytos XVII vasaros paralimpinės žaidynės, kuriose Lietuvai atstovavo devyni sportininkai. Mūsiškių sąskaitoje šįkart - tik vienas bronzos medalis, iškovotas dziudo imtynininko Osvaldo Bareikio. Paskutinę žaidynių dieną jose debiutavo maratono bėgikė Aušra Garunkšnytė, užėmusi šeštąją vietą.
Iš viso žaidynėse varžėsi 4400 paraatletų iš 168 delegacijų, kurie išsidalino 549 medalių komplektus. Finaliniu žaidynių akordu tapo „Stade de France" stadione sekmadienį vykusi uždarymo ceremonija, kurioje paralimpinė vėliava perduota Los Andželui, rengsiančiam sporto šventę 2028 m. Lietuvos vėliavneše uždarymo ceremonijoje buvo šaulė Raimeda Bučinskytė.
Vienintelis Lietuvos delegacijos medalis iškovotas dar penktadienį, tai padarė regos negalią turintis O.Bareikis. Dziudo imtynininkas pasipuošė bronza svorio kategorijoje iki 73 kg. 2021 m. Tokijo paralimpinėse žaidynėse lietuviai pasirodė sėkmingiau - prieš trejus metus bronzos medalius pelnė tas pats O.Bareikis, plaukikas Edgaras Matakas ir vyrų golbolo rinktinė.
„Labai džiugu dėl Osvaldo, jo trenerio Algio Mečkovskio ir medalio, kurį jie Lietuvai iškovojo antrosiose žaidynėse iš eilės. Aukštomis vietomis nudžiugino, savo meistriškumą pademonstravo ir kiti rinktinės sportininkai. Nesinorėtų išskirti nė vieno, nes žinau, kiek jėgų - fizinių ir psichologinių - atidavė kiekviena ir kiekvienas iš jų. Vieni buvo arčiau apdovanojimų, kiti toliau, dar kiti debiutavo ir susipažino su auščiausiu lygiu, klodami sau pamatus ateičiai. Sveikinu kiekvieną sudalyvavus ir garbingai atstovavus Lietuvai", - sakė Lietuvos paralimpinio komiteto prezidentas Mindaugas Bilius.
Sekmadienį viena iš paskutinių rungčių tapo moterų maratono bėgimas. A.Garunkšnytė varžėsi T12 negalios klasėje, 42 kilometrų 125 metrų atstumą nubėgo per 3 val. 18 min. 41 sek. ir finišo liniją kirto aštunta. Visgi dvi varžovės buvo diskvalifikuotos ir lietuvė pakilo į šeštąją poziciją. Bėgti regos negalią turinčiai žaidynių debiutantei padėjo vedlys Linas Mikalainis.
„Atskleisiu, kad pirmą kartą bėgau be laikrodžio. Specialiai nusiėmiau, nes per daug juo naudojuosi, kai būna sunku psichologiškai. Taigi šįkart bėgau pasitikėdama jausmu ir Linu, nes Linas turėjo sekti laiką. Apskritai pastarieji metai man buvo labai nelengvi, bet stipriai padėjo ir treneris, ir gidas, ir mitybos specialistas, sporto psichologė - visa mano komanda", - sakė A.Garunkšnytė. „Žiūrovų palaikymas buvo kosminis, tai - kažkokia fantastika. Buvo vietų, kur viskas priminė dviračių lenktynes „Tour de France", - pridūrė bėgikės vedlys L.Mikalainis.
Šeštadienį savo pasirodymą Paryžiuje baigė plaukikė Gabrielė Čepavičiūtė. S6 klasės 100 metrų plaukimo nugara atrankoje ji užfiksavo 1 min. 37.77 sek. rezultatą, užėmė dešimtąją vietą ir į finalą nepateko. „Laikas nėra labai blogas, nors pati iš savęs tikėjausi daugiau. Apie finalą per daug negalvojau, nes mūsų buvo 12, o tai reiškia, kad būtų reikėję aplenkti nemažai varžovių. Tiesiog norėjau praplaukti tokiu laiku, kuris mane tenkintų, bet tai nepavyko", - svarstė plaukikė. Anksčiau 200 metrų plaukime kompleksiniu būdu G.Čepavičiūtė užėmė aštuntąją vietą.
Medalių lentelė
1. Kinija 94 76 50 220
2. Didžioji Britanija 49 44 31 124
3. JAV 36 42 27 105
4. Nyderlandai 27 17 12 56
5. Brazilija 25 26 38 89
...79. Lietuva 0 0 1 1
(vieta, valstybė, auksas, sidabras, bronza, iš viso)