„Panevėžys 2023“: Lietuvos dviratininkams – 12 prizinių vietų

Publikuota: 2023 sausio 23 13:22:38, Tomas Gaubys/LDSF
×
nuotr. 3 nuotr.
Tomo Gaubio nuotr.

Panevėžyje, „Kalnapilio" arenoje, dvi dienas vykusiose tarptautinės dviračių treko varžybose „Panevėžys 2023" (UCI II kategorija) Lietuvos dviratininkai iškovojo 12 prizinių vietų iš 45 galimų. Nugalėtojais tapo Olivija Baleišytė, Eglė Dubauskaitė, Miglė Lendel ir Justas Beniušis. 23 prizines vietas iškovojo Lenkijos, 9 - Ukrainos, 1 - Belgijos atstovai.

Varžybose dalyvavo 90 dviratininkų iš 8 šalių. Aukštaitijos sostinėje dar lenktyniavo Graikijos, Izraelio, Latvijos ir Vengrijos dviratininkai. Lietuvai atstovavo 32 sportininkai. Panevėžyje jėgas išbandė 13 pasaulio ir Europos čempionatų prizininkų. Tarp dalyvių buvo ir 2008 metų pasaulio čempionato keirino bronzos medalio laimėtojas, 2019 metų Europos žaidynių skrečo ir grupinių lenktynių dėl taškų čempionas, keturiskart Europos čempionatų prizininkas graikas Christos Volikakis, 2019 metų pasaulio ir Europos čempionatų sprinto lenktynių bronzos medalių laimėtojas lenkas Mateusz Rudyk, 2018 metų Europos skrečo čempionas ukrainietis Roman Gladyš, dabartinė Europos keirino vicečempionė lenkė Urszula Los.

Pasaulio taurės etapų prizininkė, Tokijo olimpinių žaidynių dalyvė O. Baleišytė laimėjo omniumą (daugiakovę). Ji surinko 141 tašką. Antrą ir trečią vietas užėmė ukrainietės - atitinkamai Ksenija Fedotova (129 tšk.) ir Anna Kolyžuk (122 tšk.). Penktą vietą užėmė daugkartinė Lietuvos kalnų dviračių čempionė Katažina Sosna (106 tšk.).

Olivija eliminavimo ir skrečo rungtyse netikėtai liko antra. Skrečo rungtį (20 ratų, 5 km) laimėjo 18-metė E. Dubauskaitė. Ji atitrūko nuo pagrindinės grupės 15-ajame rate ir išsaugojo pirmąją poziciją iki finišo. Eliminavimo rungtį laimėjo ukrainietė K. Fedotova. Trečia buvo E. Dubauskaitė.

Pernai balandį mama tapusi M. Lendel laimėjo 500 m asmenines lenktynes laikui. Tokijo olimpinių žaidynių komandų sprinto lenktynėse penktą vietą kartu su Simona Krupeckaite iškovojusi dviratininkė distanciją įveikė per 34,452 sek. (vid. greitis - 52,25 km/h). Antra liko ukrainietė Ala Bilecka (+0,082 sek.). Miglė sprinto lenktynėse tarp 13 dalyvių buvo penkta. Ji ketvirtfinalyje pralaimėjo leneki Paulinai Petri. M. Lendel kvalifikacijoje buvo trečia (11,332 sek.).

J. Beniušis tapo 1 km asmeninių lenktynių laikui (11 dalyvių) nugalėtoju. Jis distanciją įveikė per 1 min. 3,089 sek. (vid. greitis - 57,06 km/h). Justą nuo Lietuvos rekordo skyrė 0,184 sek. Antras buvo ukrainietis Bohdanas Danylčiukas (+2,641 sek.), o trečias - 19-metis Laurynas Vinskas (+3,03 sek.).

Pasaulio taurės etapų prizininkas Vasilijus Lendel sprinte ir keirine iškovojo antras vietas. Sprinto lenktynių finale Vasilijų du kartus nežymia persvara nugalėjo M. Rudyk. 2020 metų Europos čempionato sprinto lenktynių bronzos medalio laimėtojas V. Lendel pakeliui į finalą įveikė graiką Dimitrios Voukelatos, lenką Danielį Rochną ir kitą lenką Rafalą Sarneckį. Vasilijus kvalifikacijoje (17 dalyvių) buvo antras (9,764 sek.) po M. Rudyko (9,669 sek.), kuris pernai pasaulio čempionate buvo ketvirtas, o Europos čempionate - penktas. V. Lendel keirino finale į priekį praleido tik lenką Rafalą Sarneckį, kuris pernai Europos čempionate buvo penktas. Trečią vietą užėmė ukrainietis Vladyslav Denysenko, kuris 2022 metų Europos pirmenybėse buvo ketvirtas. Penktas finišavo J. Beniušis.

Puikiai varžybose pasirodė 20-metis Aivaras Mikutis. Jis skreče ir omniume iškovojo antrąsias vietas. Skrečą (60 ratų, 15 km) laimėjo 2020 metų Europos jaunimo čempionas lenkas Bartosz Rudyk. Septintas tarp 24 dalyvių finišavo Rokas Adomaitis. Omniumo nugalėtoju tapo B. Rudyk, surinkęs 180 taškų. Aivaras nuo jo atsiliko 25 taškais. Trečias buvo kitas lenkas Kacper Majewski (146 tšk.). R. Adomaitis (87 tšk.) užėmė dešimtą vietą.

A. Mikutis grupinėse lenktynėse dėl taškų (120 ratų, 30 km) buvo penktas, o Žygimantas Matuzevičius - dešimtas.

Jaunių vaikinų eliminavime, skreče ir grupinėse lenktynėse dėl taškų visas prizines vietas užėmė Lenkijos dviratininkai. Iš lietuvių geriausiai pasirodė Titas Laurinavičius. Jis grupinėse lenktynėse dėl taškų (18 dalyvių) buvo ketvirtas. Aironas Gerdauskas užėmė šeštą vietą. Jaunių eliminavime (19 dalyvių) Arijus Nakutis buvo penktas, Matas Sakavičius - šeštas, o Kristupas Mikutis - septintas. Jaunių skrečo rungtyje (19 dalyvių) šeštą vietą užėmė Tadas Baranauskas, septintą - K. Mikutis.

4 km komandų persekiojimo lenktynėse geriausiai pasirodė Lietuvos rinktinė - A. Mikutis, Ž. Matuzevičius, Jomantas Venckus ir R. Adomaitis. Jie 16 ratų įveikė per 4 min. 15,977 sek. (vid. greitis - 56,26 km/h).

Varžybas organizavo Lietuvos dviračių sporto federacija, Simonos Krupeckaitės sporto akademija, Panevėžio sporto centras ir Panevėžio miesto savivaldybė. Vyriausiosios teisėjos pareigas ėjo panevėžietė Roberta Vainauskienė. Prizininkams atiteko „Velonovos" ir „S-Sporto" dovanos.

Varžybos „Panevėžys 2023" Lietuvos dviratininkams buvo puiki repeticija prieš vasario 8-12 dienomis Grenchene (Šveicarija) vyksiantį Europos treko čempionatą. Jame turėtų dalyvauti net 9 mūsų šalies atstovai.