respublika.lt

Padangų slėgio rebusą laiku išsprendęs Vaidotas Žala dieną užbaigė vėl pajutęs ritmą

2022 sausio 10 16:34:39
Goda Liaugminienė

Organizatorių pateiktu aštuntojo greičio ruožo aprašymu pasikliovęs „Teltonika Racing" komandos ekipažas, Vaidotas Žala ir Paulo Fiuza, buvo pasiruošę akmenims, tačiau trasoje išvydo daugiausiai smėlį ir kopas. Sportininkams teko greitai persiorientuoti ir keisti pasirinktą strategiją. Pagreitėję ir pajutę ritmą pirmadienį tarp automobilių ekipažų jie užėmė 20-ąją vietą.

×
nuotr. 2 nuotr.
Padangų slėgio rebusą laiku išsprendęs Vaidotas Žala dieną užbaigė vėl pajutęs ritmą. Marian Chytka nuotr.

 

V. Žala pasakojo, kad smėliui visiškai išdžiūvus kopos tapo itin minkštos. Itin sunku jomis važiuoti buvo nesumažinus padangų slėgio. Kaip ir ankstesniuose greičio ruožuose išliko ta pati dilema: ar saugantis akmenų pasirinkti didesnį slėgį ir kopose tikėtis geriausio. Minkštos kopos „X-Raid" visureigiui su didesniu slėgiu pripūstomis padangomis buvo rimtos kliūtys - net keturis kartus teko apsisukti ir tą pačią vietą šturmuoti antrą kartą.

„Iš pradžių buvo ir akmenų, tai vėl pripūtėm padangas didesniu slėgiu. Tai kopose prisikamavom kaip reikiant. Galų gale sumažinom slėgį ir kaip tik nuo tos vietos akmenų jau nebuvo daug, todėl nepramušėm nė vieno rato", - komentavo lenktynininkas.

Sprendimas, anot V. Žalos, pasiteisino. Nors atrodė, kad ir iki tol su didesniu padangų slėgiu važiavo greitai, smėlynuose ekipažą lenkę varžovai pademonstravo, kad jų tempas nebuvo itin greitas. Išleidus dalį oro reikalai pasitaisė - automobilis noriai lipo į kopas, lengviau buvo išlaikyti pasirinktą trajektoriją.

„Nesuprantu, ką tiksliai organizatoriai nurodo tuose greičio ruožų aprašymuose. Toks įspūdis, kad šiandien 70 proc. trasos buvo smėlynai, nors pagal duotą lentelę turėjo būti nemažai akmenų", - negalėjo suprasti jis.

Pademonstravo naujų technologijų pranašumą

Dakaro ralio maratono organizatoriai dar kartą priminė dalyviams, kodėl būtent šios lenktynės vadinamos sudėtingiausiomis pasaulyje. Pakeliui į Vadi ad Davasyrą ekipažams teko įveikti daugiau nei 800 kilometrų maršrutą ir pusę šio atstumo sudarė greičio ruožas. Po starto sportininkus pasitiko nuo horizonto iki horizonto besitęsiantys smėlynai, o antrojoje trasos dalyje - ir įdubę slėniai bei išdžiūvusių upių vagos.

Aštuntajame greičio ruože „Audi" komanda pademonstravo hibridiniuose „RS Q e-tron" visureigiuose pritaikytų naujų technologijų pranašumą: Mattias Ekstromas finišavo pirmas, o Stephane‘as Peterhanselis - antras. Du tos pačios komandos ekipažus finiše skyrė vos 49 sekundės. Trečiąją vietą pirmadienį užėmęs Sebastienas Loebas su BRX visureigiu nuo lyderio atsiliko daugiau nei trimis minutėmis.

V. Žala trasoje užtruko maždaug 22 minutėmis ilgiau nei M. Ekstromas, kuris aplenkė lietuvį ir bendroje automobilių įskaitoje. „Teltonika Racing" komandos ekipažas po aštuonių greičio ruožų bendroje rikiuotėje užima 12-ąją vietą.

Laikraščių prenumerata internetu

  • TRAUKINYS: Minskui pareiškus pageidavimą atnaujinti prieš dvejus metus nutrauktą keleivinį susisiekimą geležinkeliais su Vilniumi, „Lietuvos geležinkeliai“ sako tokių planų neturintys nei šiais, nei kitais metais.
  • BAUDA: Lietuvos apeliacinis teismas ketvirtadienį paliko galioti žemesnės instancijos teismo sprendimą skirti 15 tūkst. eurų baudą už piktnaudžiavimą nuteistam parlamentarui Petrui Gražuliui.
  • SIENA: Europos Komisija Lietuvai skyrė 55 mln. eurų sienų apsaugai stiprinti, pranešė Vidaus reikalų ministerija.
  • STUDIJOS: Švietimo ministrė Jurgita Šiugždinienė sako, kad Seime priimtos įstatymų pataisos leis didinti studijų kokybę, aukštųjų mokyklų reitingus ir studijų prieinamumą socialiai pažeidžiamiems asmenims.
  • NAUJAGIMIAI: Šiaulių apygardos prokuratūros prokurorai kartu su Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnais aiškinasi skaudaus įvykio – dviejų naujagimių mirties – priežastį.
  • VALDYMAS: Iš 239 savivaldybių valdomų įmonių pernai pelningai dirbo 144 įmonės - iš jų tik 36 įmonės savivaldybių biudžetus papildė dividendais ir pelno įmokomis.
  • ĮRENGINIAI: Kuršių marių tarša kaltinamai kartono gamybos įmonei „Grigeo Klaipėda“ teismas panaikino dalį draudimų naudotis katiline ir siurbline, tačiau valymo įrenginiai Dumpiuose lieka areštuoti - bendrovė jais ateityje naudotis neketina.
  • ATSTOVĖ: Pirmą kartą Eurojusto istorijoje viceprezidente išrinkta Lietuvos nacionalinė atstovė, ja tapo prokurorė Margarita Šniutytė-Daugėlienė, pranešė Lietuvos prokuratūra.
  • TRANZITAS: Jokių pokyčių ar atnaujinimų Europos Komisijos gairėse dėl Kaliningrado tranzito be Lietuvos sutikimo negali būti, sako kadenciją baigusi prezidentė Dalia Grybauskaitė.
  • PARODA: Ketvirtadienį 17.00 val. Vilniaus paveikslų galerijoje (Didžioji g. 4, Vilnius) atidaroma paroda „Iš Žemaitijos dvarų kolekcijų. Žemaičių muziejaus „Alka" rinkinys": tai eksponatai iš Oginskių, Pliaterių, Šuazelių-Gufjė, Gorskių bei kitų Žemaitijos didikų ir bajorų dvarų.
Daugiau

Dienos klausimas

Kaip vertinate naują vaiko priežiūros tvarką ir išmokas?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kaip manote, ar pavyks Seime priimti Civilinės sąjungos (Partnerystės) įstatymą?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+20 +26 C

+19 +25 C

 

+15 +20 C

+28 +32 C

+20 +31 C

 

+22 +25 C

0-5 m/s

0-5 m/s

 

0-5 m/s