Gabrielė Lencina ne kartą tapo Lietuvos teniso čempione, bet apie aukštas vietas reitinge ir žaidimą su geriausiomis pasaulio sportininkėmis ji tik svajodavo. Baigus profesionaliai sportuoti, svajonės visgi išsipildė. G.Lencina užima aukštą vietą reitinge, žaidžia su pajėgiomis varžovėmis. Tiesa, žaidžia senjorų turnyruose. Tenisas jai dabar yra ir malonumas, ir darbas, ir gyvenimo būdas.
Nauji iššūkiai
Savo trofėjų kolekciją G.Lencina savaitgalį papildė turnyre „Vilnius Cup 2016“. Ji buvo stipriausia tiek vienetų, tiek dvejetų varžybose. 40 m. amžiaus grupės vienetų varžybose lietuvė buvo favoritė, ir šį statusą pavyko patvirtinti. Finale ji 6:0, 6:1 įveikė baltarusę Jekateriną Sudnik. 35 metų amžiaus grupės dvejetų varžybas Gabrielė laimėjo kartu su Latvijos sportininke Ana Barinova.
„Senjorų turnyruose tenisas yra didelė pramoga, bet ir pergalės yra labai malonios“, - neslėpė G.Lencina, kalbėdama su „Sporto gyvenimu“. Pasak jos, senjorų turnyruose susirenka žmonės, kuriems tenisas yra gyvenimo būdas. Turnyrą Vilniuje Gabrielė laimėjo ir užpernai. 2013 m. ir pernai ji pasiekė finalą. „Iš teniso senjorų dar galima daug ko išmokti. Fizinės galimybės su amžiumi vis tiek keičiasi ir tai yra didelis iššūkis, stresas kūnui - palaikyti tas fizines galimybes, sportuoti, treniruotis, laikytis režimo“, - teigė G.Lencina.
Anksčiau teniso gerbėjams ji buvo žinoma kaip Masiliūnaitė. Pavardę sportininkė pakeitė ištekėjusi už Ispanijos tenisininko Danielio Lencinos, kuris gavo Lietuvos pilietybę ir žaidė mūsų šalies rinktinėje. Gabrielė taip pat atstovavo rinktinei, kelis kartus tapo Lietuvos čempione. Išsiveržti į tarptautinį elitą jai nepavyko. „Pasauliniame reitinge turėjau kelis taškus, buvau maždaug 900-ojoje vietoje. Tačiau karjerą baigiau labai jauna. Be to, teko žaisti JAV už universitetą, o ten reitingo taškai neduodami. Be abejo, kiekvienos žaidėjos svajonė yra užkopti kuo aukščiau, būti pačia geriausia. Tai yra natūralus troškimas. Svajonėse žaidžiau su visomis geriausiomis tenisininkėmis, bet realiai lygis skyrėsi. Reikia viską vertinti objektyviai“, - svarstė tenisininkė.
Paradoksalu, bet tai, kas buvo nepasiekiama žaidžiant profesionaliai, pasirodė pasiekiama baigus karjerą. G.Lencina pripažįsta, kad dabartinė veikla leidžia įgyvendinti paauglystės svajones: „Dabar turnyruose tenka sutikti daug teniso garsenybių, šimtuko žaidėjų. Pasirenku tokius turnyrus, kuriuose galiu su jais žaisti. Bandysiu nuvažiuoti ir į pasaulio čempionatą, ten taip pat turėčiau sutikti gerų žaidėjų. Dabar tai yra iššūkis - pajusti, ką reiškia žaisti su geriausiais“. 35 metų amžiaus grupės reitinge Gabrielė yra 16-a. Pernai ji buvo pakilusi į dešimtąją vietą. Dar geresnės lietuvės pozicijos yra dvejetų varžybose. 40 metų amžiaus grupės dvejetų reitinge
G.Lencina užima 4-ąją vietą.
Tarp Marbeljos ir Kauno
„Per metus sužaidžiu maždaug keturiuose turnyruose. Jei jie vyksta šalia manęs, būtinai žaidžiu. Dabar turnyras vyko Lietuvoje ir labai norėjosi sužaisti namie. Žaidžiu Ispanijoje, kur yra stiprūs turnyrai, atvažiuoja labai geri tenisininkai. Ten yra aukščiausias lygis. Renkuosi turnyrus, kurie yra šalia, nes tai pramoga, o ne darbas. Be to, yra dukrytė, kuri eina į mokyklą ir kurią reikia prižiūrėti. Visas gyvenimas sukasi aplink vaiką“, - pasakojo G.Lencina.
Tenisininkė gyvena tai Ispanijos kurorte Marbeljoje, tai Kaune. „Maždaug pusę metų praleidžiu ten, pusę - čia. Nesakyčiau, kad toks keliavimas vargina, viskas yra labai gerai, - tikino G.Lencina. - Namai yra ir ten, ir čia. Yra ir mielas darbas, tenisas, vaikas. Daug priklauso nuo to, ar dukra eina į mokyklą, ar jai atostogos. Pagal tai pasirenku, kur važiuoti“. Nors daugelis lietuvių turėdami tokį pasirinkimą žiemą tikriausiai išdumtų į saulėtąją Ispaniją, tenisininkės šaltis negąsdina. „Lietuvos žiemai ir Lietuvos vasarai neprilygsta niekas“, - teigė Gabrielė.
Dukra eina į mokyklą Ispanijoje, tačiau pagrindinis darbas yra čia. Gabrielė jau 16 metų yra Prancūzijos kompanijos „Babolat“ atstovė Lietuvoje. Ši firma gamina teniso, badmintono ir skvošo inventorių. Pasak G.Lencinos, atstovavimas kompanijai jai yra ir darbas, ir malonumas. Visus kaunietės užsiėmimus net sunku suskaičiuoti. Be kitų darbų, ji žaidžia Koblenco miesto (Vokietija) teniso klube. „Ten žaidžiu jau daug metų. Savaitgaliais nuskrendi, pažaidi ir grįžti. Žaidimas klube yra ir malonumas, ir finansinis paskatinimas“, - pripažino tenisininkė.
Kaune veikia jos teniso klubas „Forumas“, bet Gabrielė yra ir dar vieno klubo - „Tennis and more“ - narė. Trenerės darbas jai taip pat nesvetimas. „Treniruoju savo mergytę, kartais ir kelis draugus patreniruoju. Turiu trenerės diplomą, esu baigusi kursus, ir tai taip pat yra mėgstamas darbas“, - sakė G.Lencina.
Tenisas kiekvieną dieną
Tiek darbų, ir visi jie mėgstami? Skeptiškam žmogui gali kilti įtarimas, kad kažkas yra ne taip, tačiau Gabrielė tikina, jog receptas paprastas. Reikia daryti tai, kas patinka. Visa G.Lencinos veikla - ir darbas, ir laisvalaikis - yra susijusi su tenisu. Rimtų minčių pereiti į kitą veiklos sritį net nebuvo. „Tenisas mano gyvenime yra kiekvieną dieną. Jei kažkas labai patinka, nereikia blaškytis, - svarstė G.Lencina. - Man tenisas labai patinka. Kai žaidžiu tenisą, atsipalaiduoju, atsijungiu, užmirštu visą pasaulį. Manau, kad tenisas tai duoda daugeliui žmonių. Ypač tada, kai žaidimas tampa dideliu malonumu“.
Kaunietė nevengia pažaisti ir teniso atmainą padelį, kurį Lietuvoje bando populiarinti garsusis krepšininkas olimpinis čempionas Šarūnas Marčiulionis. „Padelis yra naujas ir labai įdomus žaidimas, suteikiantis labai daug galimybių, kitokių galimybių nei teniso aikštelėje. Teniso žaidimas yra puikiai pažįstamas, o čia viskas nauja“, - susižavėjimo padeliu priežastis nurodė G.Lencina. Vasarą Lietuvoje turėtų vykti padelio komandų pasaulio čempionato Europos zonos atrankos turnyras. Ketinama suburti Lietuvos rinktinę, bet kol kas - tik vyrų. Jei ilgainiui atsirastų ir moterų komanda, o G.Lencina sulauktų kvietimo prisijungti, ji neatsisakytų.
Sportininkės dukra Stela taip pat žaidžia tenisą, bet mamai kol kas labiausiai rūpi ne sportiniai jos laimėjimai: „Labai norėčiau, kad ji gautų gerą išsilavinimą. Tenisas yra malonumas, o paskui ji pati pasirinks. Jai yra šešeri metai, kol kas tikrai negalima pasakyti, kaip ji žais. Norėčiau, kad ji gerai žaistų savo malonumui, o jei seksis laimėti turnyrus, bus dar geriau“.
Vyrų tenise Lietuva turi Ričardą Berankį, tačiau mūsų šalies merginos prie pirmojo reitingo šimtuko niekada nebuvo priartėjusios. Ką Gabrielė patartų lietuvaitėms, turinčioms po keletą reitingo taškų, bet nežaidžiančioms didžiuosiuose turnyruose? Ar verta toliau stengtis, bandyti užsikabinti? „Žinoma. Patarčiau siekti savo tikslo, bandyti tiek, kiek įmanoma. Tenise yra labai didelė konkurencija. Kad kažką pasiektum, reikia labai didelio darbo ilgus metus, ryžto, užsispyrimo. Kelios mažytės nesėkmės nieko nereiškia. Į jas neverta kreipti dėmesio, reikia toliau siekti tikslų“, - akcentavo G.Lencina.
Parengta pagal savaitraščio „Respublika“ priedą „Sporto gyvenimas“