Paskutinis jėgų išbandymas prieš svarbiausią sezono startą Viktoriją Andrulytę nuteikė optimistiškai. Iškovojusi pasaulio taurės auksą, Lietuvos buriuotoja dar labiau padidino savo „motyvacijos bagažą“ ir ryžtingai nusitaikė į planetos pirmenybes, kur vyks olimpinė atranka. „Stengsiuosi Japonijoje pasirodyti maksimaliai gerai. Savo galimybes iškovoti olimpinį kelialapį vertinu aukštai“, - „Vakaro žinioms“ sakė V.Andrulytė.
Pasaulio taurės finalas vyko Marselyje (Prancūzija). Mūsų šalies sportininkė pripažino, jog šis miestas ir sąlygos buriuotojams jai labai patinka. Praėjusiais metais šiose varžybose moterų „Laser Radial“ jachtų klasėje V.Andrulytė užėmė ketvirtąją vietą.
„Kiekviename plaukime stengiausi pasirodyti kuo geriau, atiduoti visas jėgas. Veikiausiai maksimaliai gerai išnaudojau visas sąlygas, nors, aišku, kelias klaidas vis tiek padariau“, - pasakojo geriausia Lietuvos buriuotoja, kuri laimėjo net penkis iš devynių įvykusių plaukimų ir surinko 10 baudos taškų (atmetus prasčiausią rezultatą). Kaip jau rašėme, antrąją vietą užėmusios baltarusės Tatjanos Drozdovskajos sąskaitoje - 28 baudos taškai. Trečia liko kroatė Elena Vorobeva (30 b. tšk.). Šioje klasėje varžėsi tik aštuonios buriuotojos.Pasak V.Andrulytės, klaidas ji dažniausiai darydavo starte: „Treneris sakė, kad vėluoju. Ir iš tikrųjų vėluodavau. Tačiau vėliau, pačiame plaukime, susikoncentruodavau. Kaip pavyko taip atitrūkti nuo varžovių? Galbūt jos tiesiog neįvertino, kas svarbiausia esamu momentu. Vėjas tai būdavo, tai nebūdavo. Aš tai ramiai „iškentėjau“, o jos blaškydavosi.“
Paskutiniąją varžybų dieną turėjusios vykti „Medalių lenktynės“, kur surinkti taškai dvigubinasi, buvo atšauktos dėl silpno vėjo. Tačiau net jos mūsiškei jau nieko nebebūtų lėmusios. Dar iki jų lietuvė turėjo tvirtai užsitikrinusi pirmąją vietą. Tiesa, nežiūrint į galutinį auksą, pati V.Andrulytė dar labai džiaugiasi, jog pavyko laimėti trečiąjį plaukimą. Pastarasis vyko itin sudėtingomis sąlygomis. Vėjas siekė iki 35 mazgų.
„Šio laimėjimo nesitikėjau. Ten jau tiesiog vyko išlikimas. Visos vertėsi mažiausiai po du kartus. Buvo labai sunku valdyti laivą, viena menkiausia klaida ir iškart apsiverti. Tame plaukime buvo sunku ir baisu. Tačiau kaskart stengiausi koncentruotis tik į tos dienos plaukimus, nežiūrėdavau, kas buvo prieš tai ir galiausiai viskas pavyko“, - kalbėjo V.Andrulytė, kuri pasaulio moterų buriuotojų reitinge užima 15-ąją vietą.
Triumfas pasaulio taurės finale - kol kas didžiausias V.Andrulytės karjeros laimėjimas. Pasaulio taurės varžybos laikomos vienomis prestižiškiausių regatų. Primename, jog čia susirenka pajėgiausios buriuotojos, kurios varžosi trijuose etapuose skirtingose pasaulio akvatorijose. Geriausiai pasirodžiusios sportininkės patenka į finalą. Pirmame etape Japonijoje lietuvė užėmė 15-ąją vietą, antrame etape Majamyje - 7-ąją poziciją, trečiame etape Genujoje buvo 13-a.
Startas Prancūzijoje buvo paskutinis varžybinio pasiruošimo prieš pasaulio čempionatą etapas. Dabar mūsiškės laukia treniruočių stovykla Nidoje.
„Po Nidos dar kažkiek pabūsime Kaune ir liepos 7 d. išvyksime į Japoniją. Planetos pirmenybės Sakaiminato mieste bus organizuojamos liepos 17-24 d., - teigė V.Andrulytė. - Treniruotėse bandysime akcentuoti startą, kuris, kaip minėjau, man labai stringa. Vis pavėluoju ir treneris pyksta (šypsosi). Kažkaip nedrąsiai starte jaučiuosi. Anksčiau visi prie manęs bijodavo startuoti. Tačiau Europos čempionate turėjau daug klaidingų startų ir pradėjau startuoti saugiau.“
Buriuotojos teigimu, pasaulio taurės auksas pridėjo papildomų jėgų ir motyvacijos. Nors šiuo metu ji ir jaučiasi kiek pavargusi po pastarųjų varžybų.
„Reikės truputį pailsėti. Japonijoje, kur vyks čempionatas, toje vietoje dar nesu buvusi. Reikės važiuoti anksčiau dėl aklimatizacijos. Reikia priprasti prie sąlygų, prie laivo. Tikiuosi, jog viskas bus gerai“, - pridūrė Lietuvos sportininkė.
2018 m. pasaulio čempionate Orhuse buvo kovojama dėl pirmųjų kelialapių į 2020 m. Tokijo olimpines žaidynes. „Laser Radial“ klasėje jų tuomet buvo išdalyta 18. Deja, mūsiškė olimpinio vėjo Danijoje tada nepagavo. Moterų „Laser Radial“ jachtų klasėje ji finišavo 46-a. Tai buvo ne tik žemiausia lietuvės užimta vieta planetos pirmenybių istorijoje, bet apskritai prasčiausias jos karjeros rezultatas buriavime. Liepą Japonijoje vyks antroji buriuotojų olimpinė atranka. „Laser Radial“ klasėje bus galima pelnyti dar 10 kelialapių.
„Japonijoje olimpinius kelialapius galės iškovoti tik tos šalys, kurios dar neturi. Taigi viskas priklausys ne tik nuo konkrečios mano užimtos vietos, bet ir nuo visų dalyvių išsidėstymo galutinėje pasaulio čempionato įskaitoje. Savo galimybes iškovoti olimpinį kelialapį vertinu aukštai, važiuoju dėl jo kovoti. Žinoma, nenoriu prisikalbėti, tačiau kovosiu dėl kuo aukštesnės vietos, o ne tik kad patekčiau į olimpines žaidynes. Juk tai - pasaulio čempionatas, svarbiausias sezono startas. Taigi norisi pasirodyti maksimaliai gerai“, - atviravo V.Andrulytė.
Tiesa, olimpinį kelialapį ji jau buvo iškovojusi į 2016 m. Rio de Žaneiro olimpines žaidynes, bet ten nevyko, dėl geresnių per porą metų pasiektų rezultatų į Braziliją tuomet keliavo Gintarė Šait (Scheidt). Tačiau, pasak V.Andrulytės, dabar Japonijoje olimpiniai kelialapiai jau bus iškovojami asmeniui, ne šaliai.
„Pirmoje atrankoje pernai olimpiniai kelialapiai buvo pelnomi šaliai. O dabar, jei Japonijoje aš jį iškovosiu, tai aš ir važiuosiu į žaidynes. Lietuvoje atskiros atrankos nebebus. Jei olimpinė atranka Japonijoje būtų nesėkminga, dar kitais metais vyks vienas atrankos turnyras Europai, čia bus du kelialapiai“, - teigė V.Andrulytė.