respublika.lt

Olimpinio Tokijo bokso ringo miražas (0)

2021 kovo 06 18:30:14
Aistė LABINAITĖ

Kiekvienas sportininkas nuo pirmų karjeros dienų puoselėja olimpinę svajonę - stengiasi, dirba ir ryžtingai eina olimpinio tikslo link. Tačiau kartais nutinka ir taip, jog galimybė pakovoti dėl olimpinio kelialapio iš tavęs tiesiog atimama ir tai padaro net ne priešininkas. Panašiose situacijoje atsidūrė Lietuvos boksininkai, tarp kurių ir Tadas Tamašauskas. Atšaukus pasaulinį olimpinės atrankos turnyrą, jiems beliko pasikliauti mįslinguoju reitingu. Tiesa, netgi tokioje situacijoje vilties „laidoti niekas neketina. „Tikiu, kad kažkas pasikeis ir galų gale pateksiu į olimpines žaidynes", - „Vakaro žinioms" sakė T.Tamašauskas.

×
nuotr. 2 nuotr.
Tadas Tamašauskas (dešinėje) olimpinį kelialapį norėtų iškovoti ringe, o ne reitinge. Sauliaus Čirbos, adelfred.dk nuotr.

 

Lengvas šokas

Praėjusių metų kovo viduryje startavusiame olimpiniame Europos zonos atrankos turnyre Londone (Didžioji Britanija) svorio kategorijoje iki 91 kg T.Tamašauskas susitiko su Izraelio atstovu Konstantinu Pinčiuku. Po atkaklios kovos lietuvis turėjo pripažinti varžovo pranašumą taškais 1:4. Galiausiai po trijų dienų dėl koronaviruso visas turnyras buvo nutrauktas.

„Nežinia, ar rezultatai bus užskaityti, ar jis bus pratęstas nuo tos pačios stadijos. Tikiuosi, jog Europos atranka įvyks iš naujo. Turėčiau daugiau šansų. Nors bet kuriuo atveju bus dar pasaulinis atrankos turnyras ir jam reikia ruoštis. Taigi bent vieną galimybę patekti į Tokijo olimpines žaidynes dar tikrai turėsiu", - pernai gegužės pradžioje „Vakaro žinioms" sakė T.Tamašauskas.

Tačiau boksininko žodžiai ir viltys į dangų nenuėjo. Šių metų vasario 18 d. buvo pranešta, jog Tokijo olimpinių žaidynių bokso atrankos varžybas organizuojanti Tarptautinio olimpinio komiteto „Boxing Task Force" (BTF) grupė oficialiai paskelbė, kad atšaukiamas birželio mėnesį Paryžiuje turėjęs vykti pasaulinis atrankos turnyras. Likę olimpiniai kelialapiai į Tokiją bus dalijami Europos zonos atrankos turnyre, kuris bus pratęstas po metų pertraukos ir pagal BTF sudaromus reitingus. Lemiamą turnyrą atšaukę organizatoriai motyvavo sunkiai valdoma pandemija ir skelbia, kad nenori rizikuoti sportininkų sveikata.

Toks sprendimas labai skaudžiai atsilieps Lietuvos bokso rinktinei. Mat Senojo žemyno zonos atrankos turnyre kovos vienintelė mūsų atstovė Gabrielė Stonkutė. Kitiems Lietuvos boksininkams lieka vienintelė galimybė - į olimpines žaidynes patekti per reitingus.

„Iš tikrųjų, kai sužinojau pastarąsias naujienas, ištiko lengvas šokas, - „Vakaro žinioms" sakė T.Tamašauskas. - Tačiau per daug niekas nesikeičia, vis tiek toliau sportuoju, kaip sportavęs, netgi šiuo metu esu turnyre Ispanijoje. Tęsiu savo dienotvarkę, palaikau formą ir tikiuosi, jog galbūt kažkaip pavyks į žaidynes patekti pagal reitingą. Kaip sakoma, viltis miršta paskutinė. Taigi sportuoju ir žiūrėsime, kaip iš tiesų bus su pasauliniu atrankos turnyru. Galbūt galų gale sėkmė vis tiek nusišypsos."

Tačiau prieš porą dienų Lietuvos bokso federacijos atstovai virtualiam pokalbiui susitiko su BRF atsakingais asmenimis ir gerų žinių „neparnešė". Atnaujinta olimpinės atrankos sistema keičiama nebus. 53 kelialapiai, dėl kurių turėjo būti kovojama pasauliniame turnyre, bus išdalyti po lygiai keturių žemynų, 13 svorio kategorijų sportininkams.

Reitingo rebusai

Pasak boksininko, ne tik Lietuvos, bet ir kitų šalių, ypač mažesnių, atstovai nepatenkinti tokiu akibrokštu. „Sąžiningiausia būtų, jei organizatoriai vydytų kažkokį atrankos turnyrą. Reitingo sistema nėra logiška. Juk, pavyzdžiui, jauni sportininkai dar išvis neturi reitingo taškų, taip pat neteisinga ir profesionalių sportininkų atžvilgiu. O juk olimpiniai principai sako, jog žaidynėse turi dalyvauti stipriausi sportininkai. Taigi toks sprendimas neleis į olimpines žaidynes patekti patiems stipriausiems", - pridūrė T.Tamašauskas.
Boksininko teigimu, po tokios naujienos motyvacija kiek krito. Juk realiai nebežinai, kam ruošiesi. „Dabar turnyre Ispanijoje nėra didelės psichologinės įtampos, nes šios varžybos nėra labai svarbios, čia nebus pridėti reitingo balai. Tačiau kažkur tunelio gale įsivaizduoju, kad šviečia šviesa ir reikia įgauti formą, o tada galų gale pavyks patekti į Tokijo olimpines žaidynes. Tik nežinau, ar tai bus reitingo balai, ar kažkoks turnyras", - atviravo T.Tamašauskas.

Olimpinio atrankos turnyro organizatoriai skelbia, kad reitingas bus sudarytas atsižvelgiant į pasaulio čempionatuose ir kituose turnyruose pasiektus rezultatus nuo 2017 iki 2021 m. Šiuo metu olimpinės atrankos reitinge lietuvis dalijasi 28-36 vietas, o į žaidynes bus atrinkta 17 kovotojų. „Toli", - pasak boksininko. T.Tamašausko teigimu, taip yra dėl to, jog jis 2019 m. nedalyvavo Europos žaidynėse Minske (Baltarusija). Tiesa, tais metais Jekaterinburge (Rusija) vykusiame pasaulio čempionate lietuvis užėmė devintąją vietą.

„Pastaroji vieta man psichologiškai yra tarsi paguoda. Juk mano svorio kategorijoje olimpinėse žaidynėse bus 17 žmonių. Teoriškai pagal savo galimybes, atrodo, jog turėčiau ten būti. Tačiau viskas priklausys nuo pasirinktos sistemos. Tikiuosi, ji bus palanki, tad nenuleidžiu rankų ir sportuoju toliau", - sakė T.Tamašauskas.

Tikrinasi formą

Šiuo metu T.Tamašauskas yra Ispanijoje, kur Kasteljon de la Plana mieste beveik visą savaitę vyko tarptautinis bokso turnyras. Iki šiol, per pastaruosius pandeminius metus, boksininkas kovojo tik 2020 m. lapkričio pabaigoje Kaune vykusiose Lietuvos pirmenybėse, kur septintąjį kartą tapo čempionu, bei gruodžio viduryje Danijoje organizuotame šios ir mūsų šalies rinktinių susitikime. Vailės mieste vyko dešimt lietuvių ir danų kovų, galutinis rezultatas - 5:5. Tuomet T.Tamašauskas antrame raunde net tris kartus į nokdauną pasiuntė varžovą ir ringo teisėjas nutraukė kovą.

„Turėjau didelę pertrauką be varžybų, pasiilgau jų. Taigi dabar Ispanijoje norėjosi pasitikrinti sportinę formą, - pasakojo boksininkas. - Dar turėjome tarptautinę stovyklą Lenkijoje. Atrodo, forma turėtų būti nebloga. Tačiau varžybos yra varžybos, nepalyginsi jų su treniruotėmis."

Paklaustas apie būsimus bent preliminarius startus, T.Tamašauskas paminėjo pasaulio čempionatą, kuris planuojamas lapkritį. Pasak jo, tai tas „saugiklis", kuris, jeigu nuplauks olimpinės žaidynės, neleidžia nueiti į poilsio režimą: „Taigi arba olimpinė atranka, arba planetos pirmenybės. Kažkuris startas vis tiek laukia. Todėl sportuoju ir nemažinu apsukų."

Drastiška akcija

T.Tamašauskas su treneriu Vitalijumi Vasiljevu Vilniuje yra įkūręs „City Boxing" klubą. Šių metų vasario 8 d., siekiant atkreipti Vyriausybės dėmesį, buvo imtasi drastiškų priemonių. Treneriai surengė treniruotę didžiausiame sostinės prekybos ir pramogų centre, mat pagal Vyriausybės nustatytas taisykles, prekybos centruose leidžiama lankytis minioms žmonių, o sporto klubuose sveikatintis uždrausta net laikantis griežtų reikalavimų. Vasario 7 d. suėjo lygiai trys mėnesiai, kai sporto ir sveikatingumo klubai negali vykdyti savo pagrindinės veiklos.

„Kantriai sėdėjome ir stebėjome situaciją. Laukėme, jog galbūt atsiras daugiau bendraminčių. Įstojome į sveikatingumo klubų asociaciją, kuriai irgi pasiūlėme savo idėją. Tačiau iš tikrųjų nelabai sulaukėme palaikymo. Galbūt žmonės turėjo daugiau atsidėję juodai dienai. Tačiau mūsų situacija yra kitokia, mūsų sąnaudos yra didelės, todėl mums būtinai reikėjo kažką daryti. Taip ir sugalvojome tokią akciją", - teigė T.Tamašauskas.

Pasak boksininko, pastarojoje situacijoje kenčia tiek finansai, tiek sveikata. „Valstybė mus vertina kaip laisvalaikio ir pramogų sektorių. Mes sutapatinami su pramogomis. Tačiau juk tai yra sveikatingumas. Reikėtų to nepamiršti. Yra atlikti tyrimai, jog karantino metu žmonės priaugo svorio, pradėjo vartoti daugiau alkoholio ir juos dažniau kamuoja psichologinės problemos. Tai siejama su mūsų sektoriaus nedarbu. Juk namie žmonės ne visada ryžtasi sportuoti, nes, pavyzdžiui, neturi žinių", - pasakojo boksininkas.

T.Tamašausko teigimu, buvo bandyta belstis ir į valdžios duris, bet kol kas dialogas nevyksta, niekas labai didelio dėmesio nekreipia. Atrodo, kad sporto ir sveikatingumo klubai yra tiesiog pamiršti: „Tačiau juk visuomenės sveikatos rodikliai yra pablogėję ir toliau blogėja. Keista, kad valstybė nesusieja šių dviejų dalykų ir toliau mus ignoruoja."

T.Tamašauskas, kaip aukšto meistriškumo sportininkas, pats gali treniruotis. Tačiau klubo treniruotės vyksta tik nuotoliniu būdu. „Išlaidos kol kas praktiškai nepasikeitusios. Tačiau mūsų pajamos krito 90 proc. Galite įsivaizduoti, kaip mes jaučiamės. Dabar jau net atidarymas mūsų nebegelbės, mums aktuali yra kompensacija. Suprantame, jog artimiausiu metu atsidaryti ir pilnu tempu dirbti tikrai negalėsime. Iki šiol nesuprantu, kodėl neleidžia daryti privačių treniruočių. Juk per visą salę galima paskirstyti žmones ir viską daryti saugiai. Manau, tai tikrai perteklinė prevencija. Aišku, prie grupinių treniruočių greit tikrai negrįšime. Mąstome ir pamažu dėliojame planus, kaip prisitaikyti prie situacijos", - sakė Vilniaus bokso federacijos viceprezidentas T.Tamašauskas.

 

 

Naujausios žinios

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar pasitikite PGR testų rezultatų tikslumu?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Koks Jūsų požiūris į mero rinkimus?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
1. Vitas Tomkus: GEROVĖS VALSTYBĖ YRA PEDERASTŲ VALDŽIA PLIUS VISO PASAULIO SKAITMENIZACIJA! („Pederastais“ liaudis paprastai vadina tuos, kurie kenkia savo Valstybei)
2. Olava STRIKULIENĖ: Lietuva 2146 m.: tegyvuoja „оно"
3. Vitas Tomkus: IR ŽODIS TAPS KŪNU!
4. Vitas Tomkus: TĖVYNE, TAU MŪSŲ ŠIRDŽIŲ SUTARTINĖ!
5. Civilizacijos griovimas yra užsakytas ir apmokėtas
6. Vitas Tomkus: APIE NACIONALINES VERTYBES, NACIONALINĘ LRT IR NACIONALINĘ IDĖJĄ
7. Algimantas RUSTEIKA: Geras pensininkas - miręs pensininkas
8. Danutė ŠEPETYTĖ: Klausimas tautiečiui: ar dar ne per karštas vanduo?
9. Gintaras FURMANAVIČIUS: Apie atmintį
10. Skirmanto Malinausko melas ir „tiesa“
11. Vitas Tomkus: KADA KARAS?
12. Raimondas DIKČIUS: Koronapandemijos scenarijui – šimtas metų
13. Nuo šiol VLKK draus žodį „pederastas“
14. Algimantas RUSTEIKA: Seimo rinkimų reforma (Idėja Lietuvai Nr.3)
15. Olava STRIKULIENĖ: Laisvoji A.Tapino televizija - priklausoma nuo labdaros kaip benamis šuo
16. Vito TOMKAUS Sekmadieninis pamokslas, buvusiam giminaičiui Skirmantui MALINAUSKUI
17. Vitas Tomkus: SUBINLAIŽIŲ „AUKSO AMŽIUS“
18. Gintaras FURMANAVIČIUS: Apie patyčias
19. DEVYNERI METAI NELAISVĖJE (Milijonieriaus Vito Tomkaus interviu su milijardieriumi Raimondu Baranausku)
20. Gintaras Furmanavičius: APSIVOGUSIEMS GĖJAMS KRENTA KAUKĖS
21. Vitas Tomkus: RINKTI AR NERINKTI?
22. Vitas Tomkus: O AŠ IR TOLIAU PALAIKYSIU RUSIJĄ, NORS VISI PASIUSKIT!
23. TOMKUS VS MALINAUSKAS (2)
24. Vitas TOMKUS: NUO ATGIMIMO IKI IŠSIGIMIMO
25. Sorošo tinklas Lietuvoje: Ką rašė „Respublika" apie Džordžą Sorošą prieš 15 metų (Sorošo sąrašas su naujomis „elitinėmis" pavardėmis)
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+2 +8 C

+2 +7 C

 

+1 +4 C

+8 +15 C

+2 +10 C

 

+3 +6 C

0-6 m/s

0-9 m/s

 

0-8 m/s

       

Nuorodos