respublika.lt

Olimpinė trasa į karjeros pabaigą nevedanuotraukos (0)

2021 sausio 18 21:38:58
Aistė LABINAITĖ

Ne vienas Lietuvos sportininkas, galvodamas apie Tokijo olimpines žaidynes, mintyse yra išsikėlęs du tikslus. Pirmasis, žinoma, susijęs su kuo geresniu pasirodymu, o antrasis - su taško padėjimu didžiajame sporte. Anksčiau to tikėjosi ir Brigita Virbalytė. Tačiau trauma ir pandemija iš naujo sudėliojo 35-erių ėjikės karjeros akcentus. „Trauma ir pandemija mane išmokė mėgautis kiekviena diena didžiajame sporte. Čia būsiu tol, kol jausiu, jog man čia gerai", - „Vakaro žinioms" sakė B.Virbalytė.

×
nuotr. 2 nuotr.
Pernai rugsėjį Alytaus sportinio ėjimo festivalyje Brigita Virbalytė 20 km distanciją įveikė per 1 val. 30 min. 54 sek. bei 6 sek. pranoko Tokijo olimpinių žaidynių normatyvą. Mindaugo Astrausko nuotr.


Tobulos sąlygos

Ketverius metus iš eilės B.Virbalytė tokiu metų laiku vykdavo į treniruočių stovyklą Australijoje. Pasak ėjikės, ten ir sąlygos, ir kompanija būdavo tiesiog idealios.

„Todėl labai liūdėjome, kad Australija vis dar neįsileidžia užsieniečių. Šiemet projektas vykdomas tik Australijos ėjikams. Taigi reikėjo ieškoti kitos vietos. Iš pradžių galvojome apie Europą, jau buvome nusprendę rinktis Tenerifę (Ispanija). Tačiau prieš perkant bilietus, Tenerifę uždarė dviem savaitėms. Bijojome, kad tas uždarymas gali būti pratęstas. Dabar žinome, jog kažkiek Tenerifė jau atsidarė, nors vėl galvoja apie užsidarymą", - pasakojo B.Virbalytė.

Pasak lengvaatletės, Senajame žemyne visi sugriežtinimai nuolat labai keitėsi ir buvo pavojinga kažkur važiuoti. „O žinant tai, jog olimpinės žaidynės vyks Japonijoje ir nuo 2017 m. mes vykdavome į Australiją, norėjome ir toliau turėti karščio stovyklą. Europa tam nėra labai tinkama. Sausis ir vasaris čia, galima sakyti, gana rudeniški. Todėl kitas variantas buvo Meksika, o Dominikos Respublika atsirado visiškai netyčia. Galbūt skristi į Karibus ir buvo truputį desperatiškas pasirinkimas. Juk tai yra gana toli, gana egzotiška šalis, bet 90 proc. drėgmė ir 30 laipsnių karštis yra tikrai tinkamos sąlygos ruoštis olimpinėms žaidynėms ištvermės sporto šakų atstovams", - teigė B.Virbalytė.

Dominikos Respublika buvo pasirinkta ir dėl to, jog prieš atvykstant čia nebuvo reikalaujama pateikti neigiamų koronaviruso testų rezultatų, nereikalinga saviizoliacija.

„Apskritai žmonės čia labiau atsipalaidavę, mažiau suvaržymų. Esame visiškai privačioje teritorijoje. Ir, nors Dominikos Respublikoje yra komendanto valanda, čia ji negalioja. Komendanto valanda tęsiasi nuo 5 val. ryto iki 17 val. Taigi antrą treniruotę turėtume baigti jau per komendanto valandą, bet, kaip minėjau, čia ji negalioja. Nors dėl saugumo, dėl atsargumo Lietuvos lengvosios atletikos federacija paprašė, kad visi sportininkai, prieš išvykdami į treniruočių stovyklas, pasidarytų COVID-19 testus. Taigi visi išvažiavome su neigiamais atsakymais. Tačiau kelionėje jų niekur nereikalavo", - kalbėjo ėjikė.

B.Virbalytė pripažįsta, jog atvykus į Dominikos Respubliką Lietuvos sportininkams patiems reikėjo kelių dienų, kad jie kiek „atlaisvintų" savo elgesį. Nes, nors ten ir reikalaujama dėvėti apsaugines veido kaukes, laikytis saugaus atstumo, bet, apskritai, visi suvaržymai yra laisvesni: „Dominikos Respublikos teigiamų koronaviruso atvejų skaičius yra daug mažesnis nei Lietuvoje. Tai taip pat vertė mus rinktis tą šalį, kuri bent jau šiuo momentu atrodė saugesnė nei gimtinė."

Kurortiniame miestelyje, kur apsistojo mūsų šalies ėjikai, pasak B.Virbalytės, sąlygos nuostabios. Kurorto teritorija su viešbučiais ir privačiais apartamentais yra maždaug pusės Nidos dydžio, visur saugu.

„Galima pasirinkti maistą, kokio mums reikia, pavyzdžiui, atsižvelgiant į treniruočių sąlygas. Visos viešbučio teikiamos paslaugos yra puikios. Viešbutis turi net kelis sporto klubus, į kuriuos be jokių suvaržymų galime nueiti ir rasti, ko mums reikia. Nors, žinoma, mums svarbiausia yra ėjimo trasa. Dominikos Respublika yra gana kalnuota, taigi trasa truputį kalnuota. Tačiau vis dar nespėjome visko apžiūrėti. Dabar turime kelis trasų variantus ir dar kelias trasas apžiūrėsime. Tačiau tik išlipę iš lėktuvo pajutome, kad klimatas tikrai tinkamas ruoštis Tokijo olimpinėms žaidynėms. Iškart pasijutome tarsi išlipę kažkur Kinijoje", - sakė ėjikė.

Nors, iš gilios Lietuvos žiemos atvykus į tokį klimatą, pirmos dienos tikrai buvo sudėtingos, tačiau, B.Virbalytės teigimu, žvelgiant į tai, jog reikia pratintis prie karščio, tokios sąlygos yra labai geros. Dominikos Respublikoje Lietuvos ėjikai bus keturias savaites.

Atsisveikinti neskuba

Stovyklaudami Australijoje ėjikai įprastai turėdavo galimybių dalyvauti ir vietinėse varžybose. Tai, pasak B.Virbalytės, buvo idealus variantas. Dominikos Respublikoje startų nebus.

„Apskritai Dominikos Respublika net neturi ėjikų. Tad kalbėti apie kažkokias varžybas būtų neįmanoma. Labai tikimės, jog grįžę iš šios treniruočių stovyklos, turėsime galimybę dalyvauti Lietuvos uždarų patalpų lengvosios atletikos čempionate Klaipėdoje. Tikimės, jog šios varžybos įvyks", - pridūrė sportininkė.

Nors nežinomybės ir netikėtumų pastaruoju metu pasaulyje netrūksta, bent jau preliminarų varžybų tvarkaraštį B.Virbalytė turi. Paskutinį kovo mėnesio savaitgalį laukia tarptautinės varžybos Slovakijoje, gegužės pabaigoje planuojamas Europos komandinis čempionatas, tuomet birželio pradžioje Alytuje lauks Lietuvos pirmenybės ir galiausiai Tokijo olimpinės žaidynės.

„Iš tiesų labai dažnai pagalvoju apie tai, kokia laiminga esu, jog jau turiu olimpinį kelialapį. Nes dabar mes galime tik preliminariai kalbėti apie būsimas varžybas. Man pasisekė, jog mano gimtajame Alytuje rugsėjį įvyko tos tarptautinės varžybos, man ten viskas pavyko ir olimpinis kelialapis yra mano kišenėje. Dažnai kai kurie kolegos su baltu pavydu sako, jog jei jie turėtų olimpinius kelialapius, būtų ramūs. O dabar kiti, kurie dar neturi olimpinių kelialapių, tiesiog dėliojasi tvarkaraščius ir viliasi, jog visos varžybos įvyks. Dauguma varžybų prieš olimpines žaidynes planuojamos Europoje, o šiame žemyne situacija su virusu tikrai nėra gera ir optimistinė. Taigi sportininkams yra labai sunku laukti. Juk reikia planuoti sportinės formos piką", - kalbėjo B.Virbalytė.

Pasak ėjikės, o ji dabar tiesiog žino, jog iki žaidynių turėtų turėti kelis tarpinius startus. Nors, ar jie iš tikrųjų įvyks, ar ne, jai net nėra labai svarbu.

„Žinoma, reikia pasitikrinti jėgas, tačiau aš nesu tas varžybų žmogus, kuriam būtina turėti varžybų. Netgi pastarieji pandemijos metai parodė, kad man nėra labai svarbu turėti daug varžybų. Aš tiesiog galiu „iššauti" vienose varžybose. Dažniausiai pastarasis variantas man ir būna geresnis. Nesu tas žmogus, kuris gali labai gerai startuoti kas kelias savaites. Taigi ramia sąžine laukiau 2021 m. ir labai tikiuosi, kad kolegos turės galimybes iškovoti olimpinius kelialapius, o aš tiesiog turėsiu galimybių pasitikrinti jėgas tarptautinėse varžybose", - teigė sportinio ėjimo atstovė.

Iš Lietuvos moterų ėjikių olimpinius kelialapius turi tik B.Virbalytė ir Živilė Vaiciukevičiūtė. Tačiau pastaroji praėjusių metų birželį nusprendė baigti sportinę karjerą: „Labai tikimės, kad dar keturi mūsų ėjikai bus atrinkti pagal pasaulinį reitingą. Tačiau, žinoma, visi nori įvykdyti olimpinius normatyvus ir nelaukti liepos mėnesio, kai bus paskelbta, kas vyksta į olimpines žaidynes pagal reitingą."

B.Virbalytė pripažino, jog ne kartą jau yra minėjusi, kad po 2020 m. turėjusių vykti Tokijo olimpinių žaidynių, baigs profesionalios sportininkės karjerą. Tačiau jai, kaip ir daugumai, pandemija sumaišė visas kortas ir tokias mintis pakeitė.

„Pamačiau, jog po gana sudėtingos ir klastingos traumos grįžtu į tam tikrą sportinę formą. Taigi nebedėlioju metų į paskutinius ir ne paskutinius. Žinau, jog Lietuvos olimpinė rinktinė yra patyrusi ir daug kas jau kalba, jog Tokijo žaidynės bus paskutinės karjeroje. Tačiau aš tokių akcentų nedėlioju. Žinau, kad 2022 m. lengvaatlečiai turės ir Europos, ir pasaulio čempionatus. Tad, jei man pavyktų bent jau priartėti prie 2018 m. turėtos geriausios mano sportinės formos, tikrai po Tokijo taško nedėčiau vien dėl to, kad man jau bus 36 metai. Tiesiog trauma ir pandemija mane išmokė mėgautis kiekviena diena didžiajame sporte. Jame pasiliksiu tol, kol jausiu, jog man čia gerai, kad jaučiuosi komfortabiliai, jog galiu demonstruoti gana aukštus rezultatus. Kai pamatysiu, kad jau nebegaliu, tai ta diena ir bus, kada nuspręsiu, jog man jau laikas pasitraukti", - atviravo B.Virbalytė.

Tokijo olimpinės žaidynės, kurios ėjikei bus trečios karjeroje, vyks liepos 23 d. - rugpjūčio 8 d. B.Virbalytės įsitikinimu, likęs pusmetis - pakankamas laiko tarpas tinkamam pasiruošimui.

„Žvelgiant į pastaruosius metus, jie man parodė, kad man užteko mėnesio intensyvių treniruočių, kad įgyčiau gerą sportinę formą. Kai esi patyręs sportininkas, net neturint varžybų, pusmetis yra pakankamai laiko pasiruošti Tokijo olimpinėms žaidynėms", - pridūrė B.Virbalytė.

 

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
  • KARANTINAS: Estijoje nuo ketvirtadienio skelbiamas mėnesio karantinas: šalyje mokyklos praktiškai visiškai pereis prie nuotolinio mokymo, užsidarys barai ir restoranai, taip pat mažmeninės prekybos parduotuvės, vidaus patalpose uždraudžiama sportuoti..
  • PRIEGLOBSTIS: Jungtinės Valstijos galimai leis dešimtims tūkstančių venesueliečių siekti prieglobsčio šalyje, taip keičiant buvusio prezidento Donaldo Trumpo politiką.
  • SUSITIKIMAS: Prezidentas Gitanas Nausėda antradienį su Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) vadovu Dariumi Vedricku aptars šių metų prioritetus, taip pat pandemijos sąlygomis vykdomus viešuosius pirkimus.
  • JAV: Dviem dozėmis nuo COVID-19 paskiepyti žmonės gali susitikti patalpose ir bendrauti su kitais paskiepytais žmonėmis be kaukių, numato pirmadienį paskelbtos JAV ligų kontrolės ir prevencijos centrų naujosios gairės.
  • KONKURSAS: pirmadienio popietę baigėsi laikinos Lukiškių kalėjimo komplekso nuomos konkursas, kuriame VĮ Turto bankas gavo vieno dalyvio, siekiančio artimiausiems dvejiems metams išsinuomoti Lukiškių kompleksą, paraišką.
  • REKONSTRUKCIJA: Vilniaus miesto savivaldybė patvirtino techninį projektą ir išdavė leidimą rekonstruoti buvusios sostinės Šv. Jokūbo ligoninės pastatus, įrengiant juose švietimo įstaigą, viešbutį ir naujas viešąsias erdves.
  • NEDARBAS SUMAŽĖJO: užimtumo tarnyba praneša, kad šalies darbo rinkoje vasarį fiksuojami teigiami pokyčiai: per mėnesį darbo neturinčių asmenų skaičius sumažėjo penkiais tūkstančiais – iki 277 tūkst. ir iš viso tai sudarė 16,1 proc. šalies darbingo amžiaus gyventojų.
  • VIDAUS RINKA: šalies Vyriausybės vertybinių popierių (VVP) aukcione pirmadienį papildyta obligacijų emisija už 50 mln. eurų.
  • UŽDRAUDĖ: Austrijos valdžios institucijos sustabdė skiepijimą vienos siuntos „AstraZeneca" COVID-19 vakcinomis po to, kai po paskiepijimo vienas žmogus mirė, o kitas patyrė stiprių sveikatos sutrikdymų.

  • IŠGELBĖTA: savaitgalį iškelta Klaipėdos jūrų uoste šių metų sausio 25 dieną nuskendusi prie Vakarų Baltijos laivų statyklos krantinės prišvartuota 31 metrų ilgio žemkasė „Sunland".
Daugiau

Dienos klausimas

Ar Jūsų artimoje aplinkoje pasiskiepijęs žmogus patyrė vakcinos šalutinių poveikių?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kuria vakcina rinktumėtės skiepytis?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
1. Vitas Tomkus: KRACHAS LIETUVAI!!! Su autoriaus trigrašiu. Plius įdomus video apie tai kas bus 2030m.
2. Ar Izraelyje 40 kartų daugiau žmonių mirė nuo vakcinos nei būtų mirę nuo ligos? „Respublika" skelbia „antivakserių“ ir „provakserių“ ringą!
3. Jolanta BLAŽYTĖ: STOP LIKE‘Ų TIRONIJAI. STOP SODOMAI IR GOMORAI. Su Vito TOMKAUS trigrašiu
4. Po „AstraZeneca“ vakcinos savaitėmis neatsigaunantys pedagogai: kodėl tą mėšlą leidžia būtent mums? VISAS TEKSTAS
5. Vitas Tomkus: O AŠ IR TOLIAU PALAIKYSIU RUSIJĄ, NORS VISI PASIUSKIT!
6. Lietuvos banko puota maro metu
7. Policiją V.Landsbergiui iškvietusiam kauniečiui gresia kalėjimas
8. Tautos parašus rinkęs R.Grinevičius: Valdantieji jau pralaimėjo (su Vito TOMKAUS trigrašiu)
9. LGBT propagandistai jau puola kunigus
10. Visuomenininkas Valdas VIŽINIS: Valstybė privatizuota. Laimė, jie dar nenusavino Tėvynės
11. Gintaras Furmanavičius: Į JO EKSCELENCIJOS SVEIKATĄ!
12. Karantino žala didesnė už naudą
13. Misija Seime - ginti idėją
14. Kompensacijos už vakcinas bus?
15. Nusikaltimas prieš Lietuvos žmones
16. Sugriuvęs gyvenimas Druskininkuose
17. Apklausos vaikams be tėvų žinios
18. DEVYNERI METAI NELAISVĖJE (Milijonieriaus Vito Tomkaus interviu su milijardieriumi Raimondu Baranausku)
19. Sorošo tinklas Lietuvoje: Ką rašė „Respublika" apie Džordžą Sorošą prieš 15 metų (Sorošo sąrašas su naujomis „elitinėmis" pavardėmis)
20. Vitas TOMKUS: NUO ATGIMIMO IKI IŠSIGIMIMO
21. Valdžios „durnumą“ apmokės mūsų vaikai
22. Šešėlinės Vyriausybės premjeras R.Karbauskis: Prakeiksmas valdančiuosius užgrius labai greitai
23. Taikos balandėliai nusipelnė premijų
24. Advokatas Jonas Ivoška: Mūsų Seimas renkamas neteisėta
25. V.Rakutis smerkiamas už istorinę tiesą
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

-5 -9 C

0 -7  -8 C

 

 -4 -5 C

0 +2 C

 +1 +2 C

 

  +2  +4 C  

0-5 m/s

  0-3 m/s

 

0-3 m/s

       

Valiutų kursai

USD - 1.1866 PLN - 4.6002
RUB - 88.7408 CHF - 1.1087
GBP - 0.8573 NOK - 10.1785

Nuorodos