respublika.lt

Nusivylimų virtinę nutraukė dviratininkės

(0)
Publikuota: 2019 birželio 30 19:47:19, Arūnas ABROMAITIS
×
nuotr. 4 nuotr.
Simona Krupeckaitė ir Miglė Marozaitė komandų sprinte nusileido tik rusėms. Vytauto Dranginio (LTOK) nuotr.

Baltarusijos sostinėje Minske artėja prie pabaigos antrosios Europos žaidynės. Lietuvos delegacijai pirmojo medalio teko laukti labai ilgai - iki septintosios žaidynių dienos. Ledus užvakar pralaužė dviratininkės Simona Krupeckaitė ir Miglė Marozaitė, iškovojusios sidabrą treko komandų sprinte. Iki tol buvo eilė vidutiniškų arba visai nesėkmingų startų. „Sporto gyvenimas“ apžvelgia juos visus.

 

Dviračių sportas. Žaidynės Minske prasidėjo birželio 21 d., o baigsis birželio 30 d. Lietuvos sportininkai medalių alkį kentė iki ketvirtadienio. Jį numalšino viena labiausiai patyriusių mūsų šalies sportininkių, 37-erių S.Krupeckaitė, su kuria sidabrinėje komandoje važiavo 23-ejų M.Marozaitė.

„Šis medalis labai lauktas. Labai daug ir sunkiai treniravomės, kad jį iškovotume“, - sakė M.Marozaitė. „Šiandien nebuvo taip sunku lyginant su tuo, ką reikėjo padaryti, kad atsistotume ant garbės pakylos. Nes sunkiausias darbas yra treniruotėse“, - jai pritarė S.Krupeckaitė. Lietuvės komandų sprinte pasiekė finalą, kuriame nusileido rusėms Darjai Šmeliovai ir Anastasijai Voinovai. Prieš tai atrankoje Lietuvos duetas buvo šeštas, tačiau kovoje dėl kelialapio į finalą jis pagerino savo rekordą (33,083 sek.). Greičiau važiavo tik jau minėtos rusės.

Ketvirtadienį treke startavo ir 18-metė Viktorija Šumskytė, kuri nebaigė grupinių lenktynių dėl taškų. Treko varžybos vyko ir vakar, jos tęsis šiandien ir rytoj. Lietuvos plento dviratininkai Minske taip pat pasirodė neblogai - į geriausiųjų dešimtuką pateko du mūsų šalies sportininkai. Gediminas Bagdonas džiaugėsi penktąja vieta atskiro starto lenktynėse. Kitas Lietuvos atstovas Ramūnas Navardauskas užėmė 19-ąją vietą tarp 37 dalyvių.

Grupinėse lenktynėse vietos buvo žemesnės. G.Bagdonas liko 24-as, Justas Beniušis - 68-as, R.Navardauskas - 80-as, Rojus Adomaitis - 88-as, o Venantas Lašinis - 91-as. Iš 134 startavusių dviratininkų klasifikuoti 116.

Kita plento varžybose į dešimtuką patekusi sportininkė yra Rasa Leleivytė. Grupinėse lenktynėse ji finišo liniją kirto devinta. Silvija Pacevičienė liko 68-a tarp 69 klasifikuotų dviratininkių. Jai nesisekė ir atskiro starto lenktynėse, kuriose S.Pacevičienė pranoko tris varžoves ir užėmė 26-ąją vietą.

Baidarės ir kanojos. Šioje sporto šakoje kartu su Europos žaidynėmis vykdytas ir Europos čempionatas, Lietuva pasiuntė stipriausius savo sportininkus, todėl ypač apmaudu, kad mūsiškiai liko be medalių. Kita vertus, dvivietę baidarę irklavę Ričardas Nekriošius ir Andrejus Olijnikas 1000 m nuotolyje užėmė ketvirtąją vietą. Tai buvo geriausias Lietuvos delegacijos rezultatas per pirmąsias šešias žaidynių dienas, iki dviratininkių sidabro.

Finale R.Nekriošius ir A.Olijnikas nuotolį įveikė per 3 min. 19,045 sek. ir tik 0,22 sek. atsiliko nuo trečiąją vietą užėmusių rusų Vladislavo Litovkos ir Romano Anoškino. „Mintys dviprasmės. Džiaugiamės, kad pasiekėme savo geriausią rezultatą Europos čempionate, nes žaidynės prilyginamos Europos čempionatui. Kita vertus, apmaudu, nes jautėme, kad irkluojame labai gerai ir yra šansas net laimėti, tačiau pritrūko kelių centimetrų iki medalio“, - pasirodymą vertino A.Olijnikas.

Finaluose irklavo dar trys lietuviai, bet visi jie pasirodė žemiau savo galimybių. Vienviečių kanojų 200 m nuotolio rungtyje Henrikas Žustautas gynė Europos žaidynių čempiono titulą, tačiau finale finišavo paskutinis - devintas. Arturas Seja vienviečių baidarių 200 m nuotolio pusfinalyje buvo greičiausias ir užfiksavo Europos žaidynių rekordą (34,303 sek.). Finale rezultatas buvo daug prastesnis (39,506 sek.), užimta penktoji vieta. 1000 m nuotolio finale kanojininkas Vadimas Korobovas aplenkė vieną varžovą ir liko aštuntas.

H.Žustautas kartu su Ilja Davidovskiu bandė laimę dvivietėje, tačiau 1000 m nuotolyje finalo nepasiekė. Į finalą nepateko ir 200 m irklavusi kanojininkė Rūta Dagytė.

Imtynės. Per žingsnį nuo medalio buvo imtynininkė Danutė Domikaitytė. Svorio kategorijos iki 68 kg ketvirtfinalyje ji įveikė ne bet ką, o 2016 m. olimpinę vicečempionę baltarusę Mariją Mamašuk. Po įspūdingos pergalės sekė du pralaimėjimai. Lietuvė pusfinalyje nusileido Latvijos atstovei Anastasijai Grigorjevai, o kovoje dėl bronzos - bulgarei Sofijai Georgijevai. Galutinėje įskaitoje D.Domikaitytei atiteko penktoji vieta.

Kitos Lietuvos imtynininkės - Auksė Rutkauskaitė (svorio kategorija iki 57 kg), Kornelija Zaicevaitė (62 kg) ir Kamilė Gaučaitė (76 kg) - pralaimėjo savo pirmąsias kovas. Toks pats likimas ištiko laisvųjų imtynių atstovą Luką Krasauską (iki 97 kg).

Lengvoji atletika. Nors lengvoji atletika vadinama sporto karaliene, žaidynių organizatoriai iš jos varžybų padarė kažkokį jovalą. Pažiūrėkime, kaip padėtį apibūdino 2018 m. Europos čempionato bronzos laimėtoja, ieties metikė Liveta Jasiūnaitė: „Tai rimtas renginys, todėl ir formatas turėjo išlikti senas, kaip kitose sporto šakose. Siekti aukštų rezultatų geriausiai tada, kai viskas vyksta įprastai. O ne taip, kad taisykles sužinai prieš pat varžybas. Tai irgi turėjo įtakos. Kai kuriose sporto šakose Europos žaidynės net prilygsta Europos čempionatui, o pas mus - kažkoks balaganas.“

Balaganas prasidėjo sekmadienį. 24 šalių rinktinės buvo suskirstytos į keturias grupes, kiekvienoje rungtyje buvo skiriami taškai, kurie kaupėsi komandų įskaitose. Vyrų šuolio į aukštį, moterų šuolio į tolį ir ieties metimo rungtyse sportininkai rungėsi dvikovose. Jie suskirstyti į grupes po tris, po kartą susitiko vienas su kitu, o vėliau kovojo dėl galutinių vietų.

Kartu vyko asmeninių medalių dalybos. Geriausiai iš mūsiškių pasirodė šuolininkas į aukštį Adrijus Glebauskas. Įveikęs 214 cm aukštį, jis tarp visų dalyvių buvo penktas. 59 m 38 cm rezultatą pasiekusi L.Jasiūnaitė liko septinta.

Sekmadienį į komandų varžybų pusfinalį pateko grupių nugalėtojos ir dvi antrąsias vietas užėmusios ekipos. Lietuvos rinktinė savo grupėje liko trečia. Ji su dar 17 komandų antradienį varžėsi ketvirtfinalyje, kuriame buvo išdalinti dar šeši kelialapiai į pusfinalį. Trūko nedaug, bet tikslo Lietuvos ekipa nepasiekė. Savo grupėje ji vėl liko trečia, praleidusi į priekį ispanus ir turkus, tačiau aplenkusi rumunus, estus bei slovėnus.

Antroji vieta grupėje būtų reiškusi kelialapį į pusfinalį. Lietuviai būtų ją užėmę, jei ne 4x400 m bėgimo estafetės komandos diskvalifikacija. Kodėl buvo diskvalifikuoti, lietuviai po finišo ir patys nežinojo.

Krepšinis. Europos žaidynėse vyko trijulių, o ne tradicinio krepšinio turnyras. Lietuviai gerai startavo, bet gera pradžia netapo puse darbo. C grupėje jie 21:13 nugalėjo estus ir 19:13 - baltarusius. Pralaimėjimas slovėnams 17:21 nesutrukdė užimti pirmąją vietą grupėje ir patekti į ketvirtfinalį. Šiame etape lietuviai 16:19 nusileido lenkams ir liko be apdovanojimų. Mūsų šalies komandai atstovavo Aurelijus Pukelis, Mintautas Bulanovas, Paulius Semaška ir Medas Kuprijanovas.

Boksas. Dar viena sporto šaka, kurioje Europos žaidynės kartu buvo ir žemyno čempionatas. Lietuva į Minską delegavo tris boksininkus ir nė vienas iš jų žaidynėse neužsibuvo. Daugiausiai vilčių sieta su Edgaru Skurdeliu (iki 60 kg). Jis pirmajame rate triskart pasiuntė į nokdauną estą Valerijų Cernoglavskį ir neleido suabejoti savo pranašumu. Visgi aštuntfinalyje E.Skurdelis pralaimėjo 2017 m. Europos vicečempionui rusui Gabiliui Mamedovui.

Kiti du lietuviai pralaimėjo pirmąsias kovas. Vytautas Balsys (iki 75 kg) pirmajame rate nusileido Lietuvoje gimusiam, bet Norvegijai atstovaujančiam Mindaugui Gedminui. Mantas Valavičius (virš 91 kg) burtų dėka iškart pateko į ketvirtfinalį, tačiau jame pralaimėjo serbui Vladenui Babičiui.

Dziudo. Europos čempionato medaliai buvo dalijami ir šioje sporto šakoje. Lietuvos atstovams iki medalių buvo labai toli. Santa Pakenytė, Sandra Jablonskytė (abi - per 78 kg), Andrejus Klokovas (iki 66 kg), Kęstutis Vitkauskas (iki 73 kg) ir Karolis Bauža (iki 100 kg) pralaimėjo savo pirmąsias kovas.

Sambo. Kovinėse sporto šakose lietuviams visiškai nesisekė. Sambo imtynėse Karina Stefanovič (per 80 kg) pergalių nepasiekė. Ji pralaimėjo ketvirtfinalyje bei paguodos turnyre. Be pergalių liko ir Gintaras Katkus (iki 52 kg). Jis taip pat patyrė nesėkmes ketvirtfinalyje bei paguodos turnyre. Priminsime, kad 2015 m. pirmosiose Europos žaidynėse Baku bronzos medalius iškovojo abu jose dalyvavę Lietuvos sambo atstovai - Rūta Aksionova ir Radvilas Matukas.

Badmintonas. Vytautė Fomkinaitė dalyvavo tiek asmeninėse, tiek dvejetų varžybose. Ji grupėje pasiekė vieną pergalę iš trijų galimų ir į aštuntfinalį nepateko. Dvejetų varžybose V.Fomkinaitė su Gerda Voitechovskaja pralaimėjo visus tris mačus.

Stalo tenisas. Vienintelis Lietuvos atstovas Medardas Stankevičius antrajame rate (1/32 finalo) 2-4 pralaimėjo slovėnui Bojanui Tokičiui ir pasitraukė iš tolimesnės kovos.

Šaudymas. Lietuvių rezultatai buvo labai kuklūs ir šioje sporto šakoje. Šaudymo pneumatiniu pistoletu iš 10 m atstumo atrankoje Gabrielė Rankelytė liko 35, o Jekaterina Ždanova - 36-a tarp 37 dalyvių. Šaudant iš 25 m sportiniu pistoletu J.Ždanova užėmė 31-ąją, o G.Rankelytė - 32-ąją vietas. Atrankoje dalyvavo 35 šaulės. Dar vienas kulkinio šaudymo atstovas Karolis Girulis liko 38-as tarp 40 dalyvių šaudant pneumatiniu šautuvu iš 10 m atstumo. Šaudant iš 50 m, sekėsi kiek geriau - 24-oji vieta tarp 34 sportininkų.

Ronaldas Račinskas ir Alisa Bogdanova dalyvavo stendinio šaudymo apvalioje aikštelėje atrankoje. R.Račinskas užėmė 27-ąją vietą tarp 29 sportininkų. A.Bogdanova pranoko keturias varžoves ir liko 24-a.

Šaudymas iš lanko.
Olimpinių lankų klasėje Lietuvai atstovavo Inga Timinskienė. Atrankoje ji užėmė 40-ąją vietą tarp 48 dalyvių, o pirmajame atkrintamųjų varžybų etape (1/32 finalo) tik po papildomo šūvio 5:6 nusileido turkei Aibukei Aktunai.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F
Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Ar paspirtukininkams šalmai turėtų būti privalomi?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kokia kalba bendraujančių žmonių padaugėjo jūsų gyvenamojoje aplinkoje?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

+5 +9 C

+5 +10 C

+7 +10 C

+14 +17 C

+9 +13 C

+12 +18 C

0-7 m/s

0-8 m/s

0-5 m/s