respublika.lt

Naujajame Lietuvos ekstremalaus bėgimo sezone – didžiulis renginys sostinėje

2022 balandžio 11 10:56:58
Dominykas Genevičius

Lietuvos ekstremalaus bėgimo asociacija („OCR Lietuva") visuomenei pristato svarbiausius šio sezono renginius Lietuvoje. Šiais metais vyks du didžiuliai ekstremalaus bėgimo renginiai Vilniuje ir Kazlų Rūdoje, o didžiausias tikslas - į šį sportą įtraukti kuo daugiau jaunimo.

×
nuotr. 1 nuotr.
Bėgimas. Aleksandro Savickio nuotr.Balandžio 10 dieną startavo registracija į svarbiausią sezono naujieną - liepos 2-ąją vyksiantį bėgimą per kliūtis „OCR Lietuva. Ekstremalus bėgimas Vilniuje".

Kasmet Lietuvoje vis populiarėjant ekstremaliam bėgimui, yra siekiama, jog tokie renginiai taptų visos šeimos švente. Dėl to Liepos 2-ąją Vilniaus Vingio parke bus atskirai duoti startai moksleiviams bei vaikams.

Vaizdingame Vingio parke moksleiviai nuo 16 metų galės varžytis 8 km bėgime su daugiau nei 20 įvairiausių kliūčių. Verta pažymėti, jog pirmiems 200 užsiregistravusių moksleivių šis bėgimas bus nemokamas, o visi dalyviai gaus vertingus startinius paketus.

Moksleiviai raginami registruotis su klasės draugais, nes papildomos dovanos lauks aktyviausių mokyklų ir klasių. Moksleivių registracija vyks iki birželio 15 dienos.

„Norime parodyti, kad ekstremalus bėgimas yra skirtas visiems - tiek moksleiviams, tiek paprastiems miesto gyventojams, įprastai bėgiojantiems parkuose ar gatvėse. Kiekvienas gali įveikti ekstremalaus bėgimo trasą ir pajausti šio sporto malonumą", - sakė „OCR Lietuva" vadovas Renaldas Bugys.

Tuo tarpu vaikai nuo 5 metų galės sudalyvauti 500 m bėgime basomis per pievą, kur jų lauks 100 m pripučiamas kliūčių ruožas su atrakcionai.lt. Vaikus galės lydėti tėveliai.

R. Bugys sako, kad ekstremalus bėgimas dažnai įsivaizduojamas kaip purvinas, sudėtingas ir reikalaujantis specialių įgūdžių. Dėl to su šiuo bėgimu per kliūtis Vingio parke bus parodyta kitokia šio sporto pusė.

„Pasiruošimo specialaus tikrai nereikia, nes kliūtis yra įveikiamos. Jeigu kurios nors kliūtys nebus įveikiamos, visada galima paprašyti draugo pagalbos. Dėl to dar kartą galiu pabrėžti, kad šis ekstremalus bėgimas yra skirtas absoliučiai visiems", - teigė R. Bugys.

Tuo tarpu suaugę ir profesionalūs bėgikai Vilniuje kovos dėl Didžiosios taurės ir turės atskirus startus.

Šiame bėgime visi dalyviai startuos su apyranke ir visas kliūtis privalės įveikti individualiai. Jeigu kliūtis neįveikta, dalyvis praranda apyrankę ir jo laikas tampa nebe įskaitinis.

Renginio dalyviai kviečiami registruotis su savo kolegomis ar bendraminčiais, nes masiškiausias klubas, įmonė ar bendruomenė bus apdovanota taure.

Visi renginio dalyviai gaus atminimo medalius.

Taip pat dalis surinktų lėšų bus skirta paremti Ukrainą, o jos piliečiai galės dalyvauti nemokamai su nuolaidos kodu: SLAVA UKRAINE.

Tuo tarpu jau tradiciniu tampantis „OCR Lietuva. Kazlų Rūda" bėgimas vyks rugsėjo 10 dieną. Registracija į šį renginį taip pat jau atidaryta.

R. Bugys neslepia, kad „OCR Lietuva" kol kas koncentruotis į didelius renginius Vilniuje ir Kazlų Rūdoje, tačiau ateityje ekstremalaus bėgimo etapų skaičius turėtų augti.

„Ekstremalus bėgimas populiarėja kasdien. Kuo daugiau žmonių jį pabando, tuo daugiau į jį įsitraukia. Laikui bėgant planas yra surengti mažiausiai keturis renginius per metus", - pabrėžė R. Bugys.

Ekstremalaus bėgimo varžybos „OCR Lietuva." bendrai finansuojamos Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos (ŠMSM) Sporto rėmimo fondo lėšomis, skirtomis įgyvendinti sporto projektus, susijusius su sporto renginių organizavimu, kurį administruoja Švietimo mainų paramos fondas ir Centrinė projektų valdymo agentūra.

Laikraščių prenumerata internetu

  • TRAUKINYS: Minskui pareiškus pageidavimą atnaujinti prieš dvejus metus nutrauktą keleivinį susisiekimą geležinkeliais su Vilniumi, „Lietuvos geležinkeliai“ sako tokių planų neturintys nei šiais, nei kitais metais.
  • BAUDA: Lietuvos apeliacinis teismas ketvirtadienį paliko galioti žemesnės instancijos teismo sprendimą skirti 15 tūkst. eurų baudą už piktnaudžiavimą nuteistam parlamentarui Petrui Gražuliui.
  • SIENA: Europos Komisija Lietuvai skyrė 55 mln. eurų sienų apsaugai stiprinti, pranešė Vidaus reikalų ministerija.
  • STUDIJOS: Švietimo ministrė Jurgita Šiugždinienė sako, kad Seime priimtos įstatymų pataisos leis didinti studijų kokybę, aukštųjų mokyklų reitingus ir studijų prieinamumą socialiai pažeidžiamiems asmenims.
  • NAUJAGIMIAI: Šiaulių apygardos prokuratūros prokurorai kartu su Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnais aiškinasi skaudaus įvykio – dviejų naujagimių mirties – priežastį.
  • VALDYMAS: Iš 239 savivaldybių valdomų įmonių pernai pelningai dirbo 144 įmonės - iš jų tik 36 įmonės savivaldybių biudžetus papildė dividendais ir pelno įmokomis.
  • ĮRENGINIAI: Kuršių marių tarša kaltinamai kartono gamybos įmonei „Grigeo Klaipėda“ teismas panaikino dalį draudimų naudotis katiline ir siurbline, tačiau valymo įrenginiai Dumpiuose lieka areštuoti - bendrovė jais ateityje naudotis neketina.
  • ATSTOVĖ: Pirmą kartą Eurojusto istorijoje viceprezidente išrinkta Lietuvos nacionalinė atstovė, ja tapo prokurorė Margarita Šniutytė-Daugėlienė, pranešė Lietuvos prokuratūra.
  • TRANZITAS: Jokių pokyčių ar atnaujinimų Europos Komisijos gairėse dėl Kaliningrado tranzito be Lietuvos sutikimo negali būti, sako kadenciją baigusi prezidentė Dalia Grybauskaitė.
  • PARODA: Ketvirtadienį 17.00 val. Vilniaus paveikslų galerijoje (Didžioji g. 4, Vilnius) atidaroma paroda „Iš Žemaitijos dvarų kolekcijų. Žemaičių muziejaus „Alka" rinkinys": tai eksponatai iš Oginskių, Pliaterių, Šuazelių-Gufjė, Gorskių bei kitų Žemaitijos didikų ir bajorų dvarų.
Daugiau

Dienos klausimas

Kaip vertinate naują vaiko priežiūros tvarką ir išmokas?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kaip manote, ar pavyks Seime priimti Civilinės sąjungos (Partnerystės) įstatymą?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+20 +26 C

+19 +25 C

 

+15 +20 C

+28 +32 C

+20 +31 C

 

+22 +25 C

0-5 m/s

0-5 m/s

 

0-5 m/s