Vasaros pradžia Lietuvos regbiui turėtų simbolizuoti ir naują kovų, sugrįžimo į stadionus pradžią. Intensyviai padirbėję vasarą klubiniame sezone, Lietuvos regbininkai tikisi, jog rudenį vėl galės užsivilkti ir šalies rinktinių marškinėlius bei ginti Lietuvos garbę tarptautinėje arenoje. Nors, žinoma, šiuose planuose dar daug klaustukų. Tačiau, pasak Lietuvos regbio federacijos generalinio sekretoriaus Irmanto Kukulskio, dabar svarbiausia, jog ši priverstinė pertrauka „neprišauktų“ sportininkams traumų.
Visų komandinių sporto šakų atstovai karantino metu negalėjo kartu treniruotis, vadinasi, sportinės formos palaikymas, susižaidimas ir pasirengimas ateities kovoms jiems tapo tikru iššūkiu. Natūralu, jog tokioje pačioje situacijoje atsidūrė ir Lietuvos regbio bendruomenė. Pasak I.Kukulskio, šiuo atveju individualių sporto šakų atstovams turbūt buvo kiek lengviau, tačiau, jo įsitikinimu, ir regbio klubai su tuo iššūkiu gerai susitvarkė.
„Dauguma regbio klubų trenerių darė nuotolines treniruotes. Manau, šioje vietoje netgi galima įžvelgti pozityvių dalykų. Žmonės pamatė, jog komunikuoti ir vesti treniruotes galima ir kitokiais būdais. Žinoma, džiaugiuosi, jog situacija su virusu gerėja ir visi ribojimai švelnėja. Veikiausiai, šis laikotarpis pasaulyje visoms organizacijoms davė tam tikrų pliusų ir minusų. Tačiau aš visada sakau, kad reikia kiekvienoje situacijoje bandyti įžvelgti pozityvą. Tikiuosi, jog virusas greitai visiškai dings ir galėsime grįžti į įprastą ritmą“, - „Vakaro žinioms“ kalbėjo LRF generalinis sekretorius.
Taigi dabar, kai, atrodo, jog „debesys sklaidosi“ ir į sportą bei kitas gyvenimo sritis sugrįžta „šviesa“, regbininkai taip pat pamažu stengiasi grįžti į įprastas, kiek tai įmanoma, treniruotes.
„Laikėmės visų valdžios rekomendacijų ir į treniruotes grįžome beveik prieš tris savaites. Kalbu apie suaugusiuosius. Vaikai sportuoti pradės dar tik šią savaitę. Žinoma, šiek tiek reikės pakoreguoti vaikų ir jaunučių regbio čempionatų planus. Tačiau tikimės, jog sąlygos bus dar labiau sušvelnintos ir su vaikais galėsime startuoti birželio mėnesį, bent kažkokiu formatu pradėti vykdyti varžybas. Jeigu ne, turbūt teks viską kelti į rudenį“, - sakė I.Kukulskis.Tuo metu suaugusieji grįžti į varžybas planuoja jau birželio pradžioje. Tikimasi, jog visi turnyrai, tokie kaip Baltijos regbio „Top“ lyga ar LRF taurės kovos bus sužaistos iki rugsėjo pabaigos.
„Juk nereikia atmesti tikimybės, kad spalį koronavirusas vėl gali atsinaujinti. Dėl to vėl gali būti įvesti ribojimai. Taigi planuojame visus regbio čempionatus sužaisti anksčiau. Nesinori palikti turnyrų nebaigtų“, - pridūrė LRF atstovas.
Pastaruoju metu pasaulyje pasitaiko atvejų, kai nusprendžiama, kad atnaujinti mūšiai vyks viename ar dviejuose miestuose, tačiau Lietuvos regbis tokio varianto nesirenka: „Galvojame, kaip padaryti, kad nebūtų didelės žmonių koncentracijos vienoje vietoje. Esame numatę ir Sveikatos apsaugos ministerijai pateikę projektą, kaip atrodytų rungtynių kontrolė, jeigu jose dalyvautų 400 žiūrovų. Taigi bent jau kol kas neplanuojame, kad visos turnyrų komandos būtų suburtos į vieną vietą.“
Tačiau I.Kukulskis tikisi, kad regbio rungtynes žiūrovai vis dėlto galės stebėti.
„Žinoma, drastiškiausias planas būtų rungtynių be žiūrovų vykdymas. Neatmetame ir tokios tikimybės. Tačiau, manome, jog 400 žiūrovų sugebėtume sukontroliuoti. Šiuo laikotarpiu labai svarbi yra kontrolė“, - teigė LRF generalinis sekretorius.
Paklaustas, ar prieš žengiant į aikštę regbininkams bus daromi COVID-19 testai, I.Kukulskis sakė, jog ši atsakomybė paliekama klubams.
„Tie žaidėjai, kurie, pavyzdžiui, turi temperatūros, turėtų kreiptis į savo klubus, o pastarieji į LRF. Tokie žaidėjai negalėtų dalyvauti rungtynėse. Tikiuosi, jog dėl to neturėsime kažkokių nesklandumų, klubai viską suvaldys“, - pridūrė LRF atstovas.
Jei klubinis regbis į stadionus žada grįžti jau birželio pradžioje, tai Lietuvos vyrų regbio-7 ir regbio-15 rinktinėms savo sugrįžimų dar teks kiek palaukti. Situacija su pastarųjų komandų planais kol kas dar nėra aiški.
„Kiekvieną savaitę turiu pokalbius su Europos regbio asociacija. Jie irgi stebi situaciją Senajame žemyne. Kol kas aiškaus plano, kaip viskas vyks, ir galimybių sugrįžti į stadionus jie neįžvelgia. Tačiau jie seka įvykius ir tai, kaip pamažu Europos regbio klubai pradeda „judėti“, tad, manau, viskas priklausys nuo bendros situacijos. Jeigu bendra situacija pasaulyje gerės, savaime turbūt ir rinktinės rudenį jau galės žaisti“, - pasakojo I.Kukulskis.
Padėtis visame pasaulyje vienoda, taigi nuogąstauti, jog rinktinė rudeniui nespės tinkamai pasiruošti, nereikėtų: „Klubinius čempionatus modeliuojame pagal rinktines. Norime, kad lyderiaujantys Lietuvos regbio klubai sezonus baigtų iki rinktinių pasirodymų. Kad turėtume galimybę dar būtent 2-3 savaites padirbėti su rinktinėmis. Planuojame ir neatmetame galimybės, kad rinktinės žais.“
I.Kukulskis neabejoja, jog visi mūsų šalies regbininkai jau pasiilgo rungtynių skonio. Žinoma, dabar jų sportinė forma gal ne visai tokia, kokia įprastai būna vasaros pradžioje, tačiau karantinas, nebendravimas su aplinkiniais irgi „duoda savo“ - žmonės pasiilgę, galima sakyti, visko.
„Tiesiog tikiuosi, jog ta pertrauka neturės neigiamos įtakos, pavyzdžiui, padidins traumų galimybę. To labiausiai bijau. Priešingai, tikiuosi, jog žmonės gavo galimybę pailsėti nuo treniruočių ir grįš pozityvūs bei labiau motyvuoti“, - atviravo I.Kukulskis.