respublika.lt

„Nagla“ vagystė Europos bokso ringe

2022 kovo 23 08:30:48
Aistė LABINAITĖ

Lietuvos bokso federacija pateikė oficialų protestą Tarptautinei bokso asociacijai IBA bei Europos bokso konfederacijai EUBC. Buvo apskųstas Gabrielės Stonkutės pralaimėjimas Europos jaunimo (iki 22 metų) bokso čempionato Kroatijoje pusfinalyje. LBF generalinis sekretorius Donatas Mačianskas tikisi, jog tai nebuvo IBA kerštas, kai mūsiškė prieš kelias savaites turnyro Bulgarijoje finale atsisakė kovoti su Rusijos sportininke. „Nesinori tikėti sąmokslo teorijomis, bet sprendimas yra absoliučiai neadekvatus", - „Vakaro žinioms" sakė D.Mačianskas.

×
nuotr. 1 nuotr.
Iš boksininkės Gabrielės Stonkutės Kroatijoje buvo tikimasi aukso, bet teisėjai jai uždarė duris į finalą. EUBC.org nuotr.

 

Senojo žemyno pirmenybių pusfinalyje praėjusių metų Europos vicečempionė G.Stonkutė susitiko su rumune Aleksandra Petču (Alexandra Petču). Po pirmojo raundo trys iš penkių teisėjų įžvelgė lietuvės pranašumą 10:9. Antrajame raunde G.Stonkutė pasiuntė varžovę į nokdauną ir keturi teisėjai 10:9 pergalę raunde skyrė lietuvei. Tuo metu teisėjas iš Vengrijos 10:9 taškus skyrė rumunės naudai. Trečiajame raunde du teisėjai buvo lietuvės, trys - rumunės pusėje.

Susumavus rezultatus, teisėjai iš Anglijos ir Kosovo pergalę skyrė G.Stonkutei 30:27, o teisėjai iš Vengrijos, Ukrainos ir Azerbaidžano, pergalę skyrė A.Petču 29:28. Galiausiai pergalė taškais 3:2 atiteko rumunei. Toks teisėjų sprendimas nustebino net pačią A.Petču. Sprendimu negalėjo patikėti ir Lietuvos rinktinės treneriai, kurie net nulipo nuo ringo pažiūrėti į rezultatus skelbiantį monitorių, ar ringo teisėjas nesuklydo paskelbdamas nugalėtoją. Mūsų šalies rinktinės treneriai norėjo iškart teikti protestą dėl tokio teisėjų sprendimo. Tačiau Europos čempionato techninis delegatas iš Rumunijos pareiškė, kad pagal taisykles protestai dėl teisėjavimo negali būti teikiami.

„Dar negavus oficialaus atsakymo dėl mūsų protesto, treneriai iš varžybų vietos atsiuntė porų, dalyvausiančių finaluose (finalai vyko vakar - aut. past.) sąrašą, ir matėme, kad jame G.Stonkutės vis dėlto nėra, - teigė D.Mačianskas. - Pirmenybes vykdo EUBC. Tačiau mūsų protestas buvo rašomas ne tik jiems, bet ir IBA bei varžybų organizaciniam komitetui. Nors tai yra išskirtinai EUBC renginys, jį reguliuoja ne IBA. Dar prieš varžybas buvo pasakyta, jog protestai šiose varžybose nebus teikiami. EUBC apsidraudė nuo protestų, tačiau tai turbūt nereiškia, kad galima daryti bet ką, pavyzdžiui, tai, kaip buvo pasielgta su mūsų sportininke. Dėl tokio sprendimo jaučiamės tikrai labai prastai."

Kalbėdamas apie dabartinę situaciją, LBF generalinis sekretorius prisiminė vasario 27 d. Tuomet Sofijoje (Bulgarija) vykstančiame viename didžiausių Europoje tarptautinių turnyrų „Strandja" G.Stonkutė (svorio kategorija iki 81 kg) pateko į finalą, kai ketvirtfinalyje vieningu teisėjų sprendimu taškais 5:0 sutriuškino tą pačią rumunę
A.Petču, o pusfinalyje 4:1 įveikė lenkę Agatą Kačmarską (Agata Kaczmarska).

Finale mūsiškė turėjo kovoti su Rusijos atstove Ana Ivanova. Tačiau dėl šios šalies vykdomos agresijos ir karo Ukrainoje Lietuvos boksininkė atsisakė kovoti su ruse. Tuo metu Rusijos boksininkai dar nebuvo pašalinti iš tarptautinių varžybų. Ar pastarasis lietuvės sprendimas gali būti susijęs su dabartiniu jos pralaimėjimu?

„Iš tiesų visokių sprendimų, kalbant apie rezultatą, būna. Kartais matai, kad kova labai lygi ir pergalę gali skirti abiem pusėms. Tuomet gali patylėti. Tačiau šį kartą Kroatijoje buvo labai negražiai pasielgta", - pridūrė D.Mačianskas.

LBF atstovas pasakojo, jog dėl pastarosios situacijos vyko pokalbiai ir su IBA prezidentu Umaru Kremliovu. Jam tiesiogiai buvo pasiskųsta ir jis žadėjo padaryti, ką gali - net prašė parašyti protestą jo vardu: „Tačiau vidinėms varžybų taisyklėms jo raginimai neturi jokios įtakos. Labai liūdna, kad taip yra. Liūdna ir dėl Gabrielės, nes vienareikšmiškai iš jos tikėjomės aukso. Juk rumunę jau buvome įveikę „Strandja" turnyre. Tai yra įveikiama varžovė."

Bet kuriuo atveju, pasak D.Mačiansko, viskas taip nebus palikta. LBF, tarpininkaujant Lietuvos tautiniam olimpiniam komitetui, kreipsis ir į Tarptautinį olimpinį komitetą (IOC).

„Jau modeliuojame ir ruošiame raštą IOC. Tikrai skųsimės ir to taip nepaliksime. Daug kas dažnai viską taip ir palieka, todėl tokie dalykai ir vyksta. Atlikome nepriklausomų keturių tarptautinių teisėjų kovos vertinimą. Jie labai detaliai - pagal smūgius, taškus, dominavimą - pateikė savo vertinimus. Nei vienas jų neišreiškė abejonės G.Stonkutės pergale. Tiesiog tai buvo „nagla" vagystė, pasinaudojant aplinkybėmis (jog nerašomi protestai). Jaučiamės taip, tarsi būtume gavę su šlapiu skuduru per veidą. Gabrielei šie metai ypač svarbūs, nes laukia pasaulio čempionatas. O dabar net neaišku, kaip ji reaguos į šią situaciją. Tad tokie dalykai tikrai nepuošia mūsų sporto šakos, kuri ir taip yra po tam tikru šleifu. Todėl nedaryti nieko mes tikrai negalime. Garso bus", - kalbėjo LBF generalinis sekretorius.

 

 

Laikraščių prenumerata internetu

  • ŽUVYS: Šilutės rajono vandens telkiniuose žuvys gaišta dėl deguonies trūkumo, teigia Aplinkos apsaugos departamentas.
  • SNAIGĖ: Finansinių sunkumų turinti ir restruktūrizuotis siekianti Rusijos grupės „Polair“ netiesiogiai valdoma vienintelė Baltijos šalyse šaldytuvų gamybos bendrovė „Snaigė“ bando ieškoti išeičių, kad nebankrutuotų, sako Alytaus meras Nerijus Cesiulis.
  • VERSLAS: Seimo narys, ekspremjeras Algirdas Butkevičius siūlo smulkiesiems verslininkams, įsivežantiems iš kitų ES valstybių narių prekių, nuo 14 000 iki 30 000 eurų per metus padidinti ribą, kai jie tampa PVM mokėtoju.
  • PROJEKTAI: 700-ąjį Vilniaus jubiliejų sostinės gyventojai ir svečiai pasitiks meno iniciatyvų pilname mieste: kultūros rėmimo programų projektų konkurso antrajame etape patvirtinta dar 160 paraiškų iš 272, kurioms skiriama daugiau kaip 460 tūkst. eurų, skelbia Vilniaus savivaldybė.
  • KAITRA: Birželio kaitra Lietuvoje išaugino kondicionierių ir ventiliatorių paklausą – prekybininkai skaičiuoja dešimtimis kartų augusius pardavimus, nepaisant kai kurių prekių brangimo.
  • AUTOBUSAS: Klaipėdos savivaldybės įmonė „Klaipėdos keleivinis transportas“ ieško, kas tris sezonus teiks vandens autobuso paslaugas Danės upėje - jis reguliariai turėtų pradėti kursuoti jau kitą vasarą.
  • SULAIKYMAS: Seimas apribojo galimybes pareigūnams taikyti dviejų parų sulaikymą asmenims, kurie nebuvo užklupti nusikaltimo vietoje.
  • AUKCIONAS: Penktadienį pasibaigęs Lietuvos pašto organizuotas pastatų Šiaulių Aušros alėjoje aukcionas neįvyko, nes turtu nesusidomėjo nė vienas pirkėjas.
  • ŽEMĖ: Vilniuje sklypų neprižiūrintys savininkai nebegaus žemės mokesčio lengvatos – nuo šiol jiems bus taikomas maksimalus 4% dydžio mokesčio tarifas.
  • DONORYSTĖ: Seimo narės Agnė Širinskienė ir Asta Kubilienė registravo pataisas, kad gaunant arba keičiant asmens dokumentus žmonėms būtų pasiūloma pasirašyti sutikimą dėl organų donorystės.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar skiepijotės nuo erkinio encefalito?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar gerai atidirbo Seimas šią pavasario sesiją?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+13 +21 C

+11 +19 C

 

+12 +18 C

+20 +27 C

+17 +22 C

 

+17 +20 C

0-6 m/s

0-6 m/s

 

0-5 m/s