respublika.lt

Nacionalinė Lietuvos triatlono rinktinė gynė šalies vardą Europos jaunimo taurės etape Panevėžyje

2022 gegužės 23 08:50:01
Lietuvos triatlono federacija

Šių metų gegužės 22 dieną Panevėžio miesto centre įvyko unikalus tarptautinis triatlono renginys. Senvagės parke dėl Europos jaunimo čempionų titulo kovojo stipriausi triatletai iš 14 skirtingų valstybių. Lietuvai atstovavo perspektyviausias jaunimas, kuris nenusileido net ir žymiai daugiau patirties tarptautinėse varžybose turintiems varžovams.

×
nuotr. 3 nuotr.
Nacionalinė Lietuvos triatlono rinktinė gynė šalies vardą Europos jaunimo taurės etape Panevėžyje. Manto Bartaševičiaus nuotr.

 

Super sprinto varžybos - įtemptas ir labai įdomus formatas. Sportininkai individualiose estafetėse turi įveikti 350 metrų plaukimo, 10 km dviračių ir 5 km bėgimo distancijas. Įprastai žiūrovai įpratę stebėti ilgų nuotolių triatloną, tačiau pastaruoju metu pasaulyje vis patrauklesnės tampa trumpesnių nuotolių varžybos.

9:00 val. ryto nesenai atidarytame centriniame miesto parke startavo trisdešimt merginų iš Slovakijos, Estijos, Suomijos, Latvijos, Lenkijos, Danijos, Turkijos, Ukrainos ir Lietuvos. Mūsų šalies vardą gynė net septynios triatletės: Ugnė Paurytė, Vilgustė Gustaitytė, Rasa Bartasūnaitė, Jomilė Pribušauskaitė ir Rugilė Girštautaitė. Ugnė buvo greičiausia, distancijas įveikusi per 32 minutes ir 18 sekundžių galutinėje varžybų įskaitoje užėmė penktąją vietą. Varžybas nugalėjo triatletė iš Slovakijos Margareta Vrablova, kuri plaukimo, dviračių ir bėgimo rungtis įveikė per 31 minutę ir 7 sekundes. Sportininkė šiuo metu Europos jaunimo reitinge yra antroje vietoje. Lietuvos triatlono federacijos prezidentas Saulius Batavičius džiaugėsi, kad tokio lygio tarptautinės varžybos vėl vyksta Lietuvoje: ,,Vakar Panevėžyje karaliavo krepšinis, o šiandien - triatlonas. Esame labai laimingi, kad Europos jaunimo taurės etapas vyksta būtent Lietuvoje ir, kad sulaukėme tokių aukšto lygio sportininkų iš daugybės skirtingų šalių." Antroji vieta atiteko Estijos atstovei Liis Kapten, o trečioji danei Celina Kaarup.

Europos jaunimo taurės čempionu tapo pastaruoju metu įvairiose pasaulio varžybose laurus skinantis latvis Artūrs Liepa. Sportininkas super sprinto distanciją įveikė lygiai per 28 minutes. Antrą vietą iškovojo Lenkijos atstovas Jan Chrzanowski, o trečioji vieta atiteko estui Gregor Rasva. Mūsų šalies vardą gynė Zigmas Reisas, užėmęs penkioliktą vietą, šešioliktas į finišą atbėgo Oskaras Grigonis, aštuonioliktas Džiugas Karklelis, o dvidešimtas Kristupas Rimkus.

Pirmą kartą Lietuvoje vyko ir mišrių estafečių Europos jaunimo čempionatas. Unikalus formatas, kurio metu kiekvienas iš keturių komandos narių - dviejų merginų, dviejų vaikinų - turėjo įveikti 250 metrų Senvagėje, nuvažiuoti 6,2 km Panevėžio miesto gatvėmis ir nubėgti 5 kilometrus. Tik įveikęs visas tris disciplinas dalyvis perduoda estafetę kitam savo komandos draugui. Laimi ta komanda, kurios visi keturi sportininkai super sprintą įveikia greičiausiai. Mišrių estafečių nugalėtojais tapo Suomijos komanda, antroji vieta atiteko Estijos, o trečioji Danijos sportininkams.

Panevėžio miesto savivaldybės administracijos sporto skyriaus vedėjas Justinas Jasiukaitis tikisi, kad Europos jaunimo taurės etapas bus tik puikus startas miesto renginiams šį sezoną: ,,Panevėžio miesto savivaldybė iš tiesų labai džiaugiasi šiuo renginiu, nes naujai sutvarkytame Senvagės parke toks tarptautinis renginys vykstą pirmą kartą."

Kol jaunieji triatletai ilsėjosi ir ruošėsi saviems startams, Senvagės parke vyko ir atviras Arimex Lietuvos sprinto čempionatas. Čia dėl Lietuvos čempionų vardo varžėsi ne tik Lietuvos elitas, bet ir svečiai iš kaimyninių Baltijos šalių. Lietuvos čempionės vardą apgynė Inga Paplauskė, o greičiausiu tarp vyru tapo svečias iš Estijos Johannes Sikk.

 

Laikraščių prenumerata internetu

  • ATAKOS: Kibernetinės atakos prieš Lietuvos institucijas ir verslą nuslopo, bet ekspertai pasirengę jų atsinaujinimui, sako Nacionalinio kibernetinio saugumo centro laikinasis vadovas Jonas Skardinskas.
  • TARNYBA: Nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą baigė 800 karių, jie papildė kariuomenės aktyvųjį rezervą.
  • PALMĖS: Verslininkas Antanas Bosas ir jo sutuoktinė Daina Bosas laimėjo bylą teisme dėl iš kito verslininko įsigytų bei neprigijusių palmių.
  • KREPŠINIS: Panevėžio „Lietkabelio“ komanda pradėjo rikiuoti gretas artėjančiam sezonui: LKL vicečempionai pratęsė sutartį dar dvejiems metams su kapitonu Vyteniu Lipkevičiumi.
  • PASIENIS: Valstybės sienos apsaugos tarnybos vadas Rustamas Liubajevas tvirtina, kad, atsižvelgiant į lengvėjančią situaciją Lietuvos–Baltarusijos pasienyje, kai sumažėjęs migrantų, norinčių patekti į Lietuvą, srautas, yra mažinamas ir sienos apsaugos pajėgų skaičius.
  • FINANSAVIMAS: Krašto apsaugos ministerija penktadienį pranešė patrigubinusi šaulių finansavimą, lėšų skirta ginklams, ekipuotei, įrangai įsigyti.
  • ARCHITEKTŪRA: Lietuvoje nuo kitų metų bus teikiami Nacionaliniai architektūros apdovanojimai, kuriais siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į kokybiškiausią Lietuvos architektūrą.
  • DEKLARAVIMAS: Žemės ūkio ministerija primena, kad liepos 8 dieną baigiasi žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimo terminas.
  • TRANZITAS: Europarlamentaras Petras Auštrevičius tikina gavęs atsakymą iš Europos Komisijos dėl Kaliningrado tranzito - galutinis sprendimas dėl šio klausimo nėra priimtas.
  • VIZITAS: Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda liepos 2–4 dienomis su darbo vizitu lankysis Filadelfijoje, JAV.
Daugiau

Dienos klausimas

Jeigu valstybė mokėtų kas mėnesį 1000 Eur už nieką, papildomai dirbtumėte?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar gerai atidirbo Seimas šią pavasario sesiją?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+13 +20 C

+13 +22 C

 

+15 +20 C

+22 +25 C

+23 +27 C

 

+19 +23 C

0-4 m/s

0-3 m/s

 

0-6 m/s