Motosporto savaitgalis: šeštadienį Supermoto, o sekmadienį – Plento Žiedo čempionatų etapai

(0)
Publikuota: 2021 birželio 22 09:28:28, Lietuvos motociklų sporto federacija
×
nuotr. 3 nuotr.
Supermoto antrasis etapas. Justino Kygos nuotr.

Praėjusį savaitgalį vyko net keletas motosporto renginių. Visus juos vienijo atkakli kova iki paskutinio metro, griuvimai ir alinantis karštis.

„Britvų" kovos Bikerniekuose

Šalia Rygos esančioje Bikerniekų trasoje vyko „Liquimoly Lietuvos plento žiedo" čempionato ir Baltijos šalių čempionato etapas. Galingiausių motociklų "Superbike" klasėje ir Baltijos šalių, ir Lietuvos čempionato klasifikacijoje dominavo Šarūnas Pladas. Nepasisekė Tomui Januškai, kuris ankstesniame etape Kačerginėje neleido Šarūnui atsipalaiduoti iki pat finišo - Latvijoje gedo technika, todėl Tomas negalėjo palaikyti tempo.

"Superbike" klasėje dėl dalyvių gausos (11 dalyvių buvo jau labai seniai) vyko atskiras startas, o ne kartu su B1200, kaip įprastai pastaruoju metu. Savo greičiu nustebino ne tik Šarūnas, bet ir estų veteranas Hanno Velt, šioje trasoje nevažiavęs aštuonerius metus. Jis užėmė antrą vietą. Trečias finišavo Ignas Udra.

B1200, antroje pagal pajėgumą klasėje vyko, ko gero, įdomiausia kova iki pat finišo. Nes nugalėtojas latvis Ivo Vinnins priešpaskutiniame rate dar važiavo ketvirtoje pozicijoje. Bet paskutiniame aplenkė net tris varžovus. Antras liko lietuvis Vitalijus Parakininkas, trečias - estas Rannus Ervin.

Pažengusių sportininkų klasė „Superstock 600" iki šiol nepasižymėdavo dalyvių gausa, tačiau šį kartą čia startavo net 12 sportininkų ir Baltijos šalių ir Rusijos. Greičiausias buvo latvis Gints Apinis. Lietuviai į trejetuką nepateko. Lietuvos čempionato įskaitoje iš lietuvių greičiausi buvo Paulius Lubas, Jonas Stankūnas ir Kipras Bunikis.

C 600 (pradedančiųjų) klasės varžybos buvo nutrauktos trasoje kritus vienam iš dalyvių. Po pakartotinio starto Baltijos čempionato įskaitoje nugalėjo Nerijus Laurinaitis, antras finišavo latvis Ansis Cers, trečias ir vėl lietuvis Mantas Rajackas. Žvelgiant į Lietuvos čempionato įskaitą - įdomi detalė. Trečią vietą užėmė moteris - Agnė Augulytė. O moterų šioje sporto šakoje tikrai labai nedaug.

C1200 klasėje Baltijos šalių įskaitoje lietuviai prizinių vietų neužėmė. O Lietuvos čempionate išsidėstė taip: Oskaras Tarasevičius, Ignas Pašilis ir Reginijus Raškevičius.

„Klasės pasidarė subalansuotos, dalyvių skaičiai kiekvienoje iš jų džiugina. Nes visos tapo stiprios ir konkurencingos", - džiaugėsi Lietuvos motociklų sporto federacijos Plento žiedo lenktynių komisijos pirmininkas Adomas Dautartas. Jo teigimu karštis padarė nemažai korekcijų. Nors varžybų distancija nėra labai ilga, tačiau net ir 10 ratų nėra lengva važiuoti kaitinant daugiau nei 30 laipsnių karščiui. Todėl laimėjo tie, kurie geriau apskaičiavo jėgas.

„Supermoto": nauja trasa kai kam tapo mįsle

„Supermoto" disciplinos kovos vyko Šiaulių rajone, Bačiūnų kartodrome. Pasak varžybų teisėjos Justinos Šeniauskienės, grynai „darbinė" trasa daugeliui tapo rimtu išbandymu. Ir dėl to, kad dvejus metus varžybos čia nevyko, ir dėl posūkių gausos. Be to, ir dalyvių geografija buvo plati - atvyko latviai, lenkai.

„Daug sportininkų turėjo su šia trasa susipažinti, nes per keletą metų atėjo nemažai naujų dalyvių. O tai tik padidino intrigą", - sakė J.Šeniauskienė.

Varžybų metu netrūko efektingų akimirkų. Pavyzdžiui keturratininkas Rimgaudas Gruzdys privertė aiktelėti, kai įsirėmė į sienelę ir nukrito nuo motociklo. Laimei, traumų išvengė. Rimgaudas Gruzdys po dviejų važiavimų užėmė trečią vietą, antras - latvis Normuns Cirulis, o „Superquad" klasės nugalėtoju tapo Paulius Krukauskas.

S4 kategorijoje nuobodžiauti neleido įnirtingai tarpusavyje kovoję Justinas Kontrauskas, Justinas Bučnys ir Justinas Kantaravičius - ypač pirmajame važiavime. Po dviejų finišų TOP 3 klasėje atrodė taip: Justas Bučnys, Gediminas Jomantas, Justinas Kontrauskas.

S5 klasėje nugalėjo Gediminas Vilkas, aplenkęs Marių Rinkūną ir Eimantą Bružą. SM Street greičiausi Antanas Pučinskas, Aleksandras Lisinas, Rokas Pakalniškis.

S1 klasės važiavimus papuošė Dominyko Diraičio kova su latviu Normundu Freimaniu. Lietuvs liko trečias, latvis antras, o nugalėjo tituluotasis lenkas, praėjusių metų čempionas Jedrzej Žuralski. S2 klasėje greičiausias buvo Aurelijus Tamonis. Antras po dviejų važiavimų - Sergejus Šeniauskas, sėkmingai pasipriešinęs dviems latviams - Kaspars Loss ir Imants Kalninš.

Vaikų klasėse susirinko gausus lietuvių būrys, o jiems intrigą padidino talentai iš Estijos ir Ukrainos. SM Junior klasės trejetukas - Jevsevijus Kovaliovas (Ukraina), Travis Siilak (Estija) ir Matas Leckas. SM50 Pro - Donatas Aleksa, Maksimilian Leopold, Denas Šlajus. SM65 A - Herkus Nartautas, Liliana Irzyk, Pijus Vaivada.