respublika.lt

Motinystės džiaugsmai ir pamokos

(0)
Publikuota: 2020 balandžio 28 15:58:45, Aistė LABINAITĖ
×
nuotr. 6 nuotr.
Monika Paulikienė, gimus antrajam vaikeliui, planuoja grįžti prie tinklinio. Irmanto Sidarevičiaus nuotr.

Monika Paulikienė su vyru Simu laukia šeimos pagausėjimo. Antroji poros atžala pasaulį išvys rudenį. 25-erių tinklininkė pripažino, jog abu su vyru norėjo, kad amžiaus skirtumas tarp vaikų būtų kuo mažesnis, tačiau nebuvo pamiršta ir profesionali tinklininkės karjera. Jeigu, gimus antrajam vaikeliui, visos aplinkybės bus palankios, M.Paulikienė ketina grįžti į didįjį sportą. Mergina neatmeta galimybės įšokti ir į 2021 m. olimpinį Tokijo traukinį.

 

- Po vestuvių, kurios įvyko 2018 m. liepos mėnesį, pokalbį pradėjote žodžiais „Man sekasi puikiai“, po dukrytės Kamilės gimimo 2019 m. sausio mėnesį sakėte „Mums sekasi puikiai“. Tad kaip sekasi dabar, laukiantis sūnelio? - „Vakaro žinios“ paklausė Monikos Paulikienės.

- Kaip čia dabar geriau įvardyti (juokiasi). Mums sekasi nuostabiai. Esame labai laimingi, džiaugiamės ir laukiame sūnelio gimimo. Taigi dabar visi gyvename laukimu, iš tiesų linksma. Ar ne, Kamile? (kreipėsi į šalia esančią dukrytę - aut. past.). Kamilė sakė „taip“ (šypsosi).

- Kokie buvo ir kaip praėjo tie pirmieji beveik pusantrų metų motinystės? Gimus Kamilei sakėte, jog pradžia nebuvo sunki, tikėjotės, jog bus sudėtingiau susitvarkyti su mamos pareigomis.

- Iš tiesų buvo visko - ir geresnių, ir blogesnių, ir lengvesnių, ir sunkesnių akimirkų. Tačiau kažkaip viską įveikėme. Mažylė gerai auga, jau yra pakankamai didelė. Dabar, galima sakyti, viskas kiek lengviau. Dukrytė truputį jau ir kalba, ir pati vaikšto, ir parodo, ko nori, taip pat jau ir pareikalauja. Žinoma, bemiegių naktų dar būna, tačiau mažylė jau leidžia ir pamiegoti.

- Taigi kaip dauguma mamų jau galite pasakyti „kaip greitai vaikai auga“.


- Tikrai taip. Iš tikrųjų, kol dar neturėjau dukrytės šis pasakymas atrodė vienaip, o dabar jau žiūri, jog mergaitė ir greitai mokosi, ir kažkuo nustebina. Kiekvieną dieną nutinka vis kažkas naujo.

- Patirties kažkiek turite, ką, gimus antrajam vaikeliui, darytumėte kitaip?

- Tikriausiai neleisčiau miegoti mūsų lovoje (juokiasi). Jau sakiau vyrui, kad veikiausiai antrojo vaikelio neįsileisime į lovą. Tiesiog dabar niekaip nepavyksta Kamilės iš ten išprašyti. Žinoma, juokauju. Apskritai net nežinau, turbūt viską daryčiau taip pat. Viskas neblogai mums sekasi, aišku, bent jau mums taip atrodo. Kažkokių didelių sunkumų neturėjome, iki šiol mažylė dar nesirgo. Taigi galbūt tvarkomės gerai.

- Ko jau išmokote iš motinystės, iš pasikeitusio gyvenimo ritmo?


- Tikriausiai tapau savarankiškesne. Taip pat truputį pasikeitė ir požiūris į save, į vyrą, į vaiką. Mama tapo rimtesnė (kreipėsi į Kamilę - aut. past.). Galbūt kažkiek ir labiau suaugau, juk viskas gyvenime pasikeitė ir dar keičiasi. Tapau atsakingesnė. Galbūt tokie būtų pagrindiniai pokyčiai ir išmoktos pamokos.

- Taigi Kamilei jau reikia broliuko.


- Taip, nes jau darosi močiučių ir senelių išlepinta (juokiasi). Kamilė jau pradėjo visiems vadovauti, reikalauti ir, žinoma, viską, ko nori, gauna. Turbūt visos merginos tokios, greitai gali išlepti (juokiasi). Va, jau dūsauja mažoji besiklausydama. Atsisėdo šalia, kad kažko ne to nepasakyčiau.

- Kada sužinojote, kad laukiatės antrojo vaikelio?


- Iš tiesų planavome antrąjį vaikelį, taigi tai žinojome jau 2019 m. gruodžio mėnesį.

- Žinoma, svarbiausia, kad vaikelis būtų sveikas, tačiau ar norėjote šį kartą būtent berniuko?


- Norėjome berniuko, tačiau, jeigu būtų buvusi mergaitė, būtume galėję turėti mergaičių „komandą“. Tiesiog norėjome, kad būtų „porelė“. Taigi mūsų noras išsipildė. Žinoma, negali žinoti, gal dar kažkas ir pasikeis, nors gydytojai patvirtino, kad bus berniukas. Taigi laukiame broliuko.

- Kada numatytas gimdymo terminas?


- Rugsėjo pradžioje. Taigi, galima sakyti, pusę nėštumo jau išgyvenome.

- Ar per pastaruosius pusantrų metų pavykdavo su vyru rasti laiko sau? Minėjote, jog seneliai lepina mažylę, galbūt jie padėdavo ją prižiūrėti?


- Yra tokia situacija, jog mes gyvename Vilniuje, o vieni seneliai yra Šiauliuose, kiti - Tytuvėnuose. Taigi gana sudėtinga situacija. Nebent mes kartais grįždavome arba jie atvažiuodavo pas mus. Tačiau tai būdavo ne kiekvieną dieną. Didžiąją laiko dalį praleisdavome trise. Galima sakyti, tuo mus nelabai lepino seneliai (juokiasi). Dabar, kai Kamilė didesnė, ji dažniau būna su seneliais. Jau galime dukrytę palikti su seneliais ir bent truputį laiko skirti tik sau.

- Ar jau prasidėjo mėlynos spalvos rūbelių pirkimas?


- Dar ne. Laukiame dar vieno vizito pas gydytoją. Kaip minėjau, sakė, jog 100 proc., kad gims berniukas. Tačiau neskubame su pirkiniais ir palauksime bent porą mėnesių. Nesinorėtų, kad tektų paskui tuos mėlynus rūbelius atidėti dar vėlesniam laikui.

- Gimus dukrytei kažkiek sportuodavote ir namie, kažkiek ir pabėgiodavote, galiausiai nutarėte dalyvauti ir tinklinio varžybose. Kokia situacija dabar?

- Po Lietuvos čempionato, kuris vyko 2019 m. rugpjūčio viduryje, jau nebesportavau. Tiesiog tuomet jau buvome su vyru nusprendę, kad norėsime broliuko dukrytei. Taigi su sportu tuomet vėl atsisveikinau. Juk ir su Kamile reikėjo būti, o vyras dirbdavo. Laiko sportui realiai nelabai ir būdavo. Žinoma, jeigu būčiau kėlusi kažkokius sportinius tikslus, būčiau radusi galimybę treniruotis. Tačiau apsisprendėme ir nebesportuoju. Apskritai dabar gydytojai uždraudė sportuoti, taigi tokio malonumo sau ir neleidžiu. Kai gims antrasis vaikelis, turbūt pradėsiu vėl sportuoti.

- Taigi su sportu visiškai neatsisveikinate.

- Aišku, sporto, varžybų pasiilgstu. Tačiau ir planavome taip, kad dabar susilaukiame antrojo vaikelio. Kitu atveju, būčiau po pirmojo vaikelio grįžusi į sportą, tačiau vėliau kažkada vėl reikėtų daryti karjeroje pertrauką. Viena pagrindinių priežasčių buvo ta, kad norėjome kuo mažesnio vaikų amžiaus skirtumo. O paskui galvojome apie sportą. Taigi, jeigu viskas pavyks gerai, planuojame, kad po antrojo vaikelio gimimo į sportą grįšiu truputį ilgesniam laikui, o ne kelioms varžyboms, kaip nutiko po Kamilės gimimo. Kai gims antrasis vaikas, tuomet ir pradėsime dėliotis konkretesnius ateities planus.

- Su Tokijo olimpinėmis žaidynėmis, galima sakyti, buvote atsisveikinusi. Tačiau pastarąsias nukėlus į 2021 m., sužibo mažytė viltis. Pagalvojate apie ketinimą kitąmet išbandyti jėgas olimpinėje atrankoje?

- Iš tiesų galbūt ir galima džiaugtis, jog Tokijo olimpinių žaidynių data buvo pakeista. Galbūt pavyks sudalyvauti olimpinėje atrankoje. Žinoma, tarp Lietuvos tinklininkių turėtų būti atrankos varžybos, kurios lems, kas važiuos pakovoti dėl olimpinio kelialapio. Matysime, kodėl nepabandžius. Iš pradžių atrodė, kad dalyvavimas Tokijo olimpinėse žaidynėse yra nerealus, bet dabar atsirado šansas. Nors, tiesą sakant, dar ir dabar atrodo nerealu, bet pakalbėjome su vyru ir sakė leis išmėginti jėgas (juokiasi). Viskas priklausys nuo aplinkybių, galimybių.

- Jei ne šis šansas, tai į 2024 m. Paryžiaus olimpines žaidynes tikrai bandysite patekti?


- Taip, 100 proc. bandysiu iškovoti olimpinį kelialapį į šias žaidynes.

- Kaip jūsų šeima gyvena karantino metu?

- Mes gana griežtai laikomės visų taisyklių. Laiką leidžiame namie. Tiesa, vakarais kartais pabandome nuvažiuoti į mišką, dažnai važiuojame prie jūros. Prie jūros turime ramią vietelę, taigi vyras palepina ir ten nuveža. Dabar jau visą savaitę esame prie jūros. Taigi taip ir leidžiame dienas. Kaip ir visi laukiame, kada viskas susitvarkys, kad galėtume daugiau judėti, dažniau kažkur išeiti. Taigi visomis prasmėmis gyvename laukimu.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F
Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Ar paspirtukininkams šalmai turėtų būti privalomi?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kokia kalba bendraujančių žmonių padaugėjo jūsų gyvenamojoje aplinkoje?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

+5 +11 C

+6 +11 C

+7 +12 C

+9 +13 C

+12 +19 C

+18 +20 C

0-7 m/s

0-6 m/s

0-5 m/s