Mantas Knystautas - pasaulio imtynių čempionato bronzos medalio laimėtojas!

Publikuota: 2022 rugsėjo 14 08:35:36, imtynes.lt informacija
×
nuotr. 2 nuotr.
Mantas Knystautasir Iakobi Kajaia. Imtynes.lt nuotr.

Mantas Knystautas sumušė olimpinį vicečempioną ir iškovojo pasaulio imtynių čempionato bronzą!

Belgrade vykstančiame pasaulio imtynių čempionate neeilnę pergalę iškovojo Mantas Knystautas. Klaipėdietis svorio kategorijos iki 130 kilogramų mažajame finale patiesė olimpinį vicečempioną Iakobį Kajaią iš Gruzijos ir iškovojo bronzos medalį.

Gruzinas aiškiai pasirinko pasyvumo taktiką ir neabejotinai tikėjosi išjoti ant žirgo rezultatu 1:1. Kajaia po kilimą slampinėjo nuleidęs galvą, laikė ir sulaukė pasyvumo. Žinia, sunkiasvoriai kartais piktnaudžiauja, prarasdami tašką pirmame kėlinuke, tikėdamiesi, kad antroje dalyje, esant lygiai kovai, teisėjai nuspręs pamaloninti juos. Tokiu atveju pagal kriterijus laimi tas, kuris paskutinis iškovoja tašką.

Tačiau Mantas turėjo savo sprendimą. Lietuvis antrame kėlinuke spaudė iš visų spėkų. Likus minutei, teisėjai leido Mantui kalti imtynių 11-os metrų baudinį - nuvijo Kajaią į parterį. Laimei, Mantas ryškiai patobulin ridenimą. Pritaikęs Alley-oopą, lietuvis švystelėjo varžovą į dešinę - neįprastą - pusę. Kajaia jau risdamasis suprato, kad tai viskas. Suprato ir neviltingai rankomis numojęs gruzino treneris.

Visos Manto Knystauto kovos:

GR - 130 kg 3-5 v. Iakobi Kajaia (GEO) - Mantas KNYSTAUTAS 1:2
GR - 130 kg 1/2 Finalo Amin MIRZAZADEH (IRI) - Mantas KNYSTAUTAS 2:1
GR - 130 kg 1/4 Finalo Oskar MARVIK (NOR) - Mantas KNYSTAUTAS 1:5
GR - 130 kg 1/8 Finalo Dariusz Attila VITEK (HUN) - Mantas KNYSTAUTAS 1:5

Mantas nuo Nepriklausomybės atkūrimo Lietuvai iškovojo ketvirtą pasaulio čempionato brozos medalį. Iki šiol tris bronzos medalius laimėjo Kristupas Šleiva (72 kg; 2021; Oslo) ir broliai Edgaras (66 kg; 2014; Taškentas) bei Valdemaras (74 kg; 2007; Baku) Venckaičiai

Aukščiausiai buvo pakilęs Mindaugas Ežerskis, kuris 2007 metais Baku vykusiame čempionate svoryje iki 96 kilogramų iškovojo pasaulio sidabrą.