respublika.lt

Lietuvos šokėjai iškovojo 11 medalių komplektų pasaulio ir Europos reitingo varžybose Rumunijoje, Lenkijoje, Ukrainoje ir Lietuvoje

2021 spalio 12 12:28:53
Lietuvos sportinių šokių federacija

Pastarosios kelios dienos buvo labai sėkmingos Lietuvos jauniesiems šokėjams: jaunimui (18 - 16 m.) ir jauniams II (14 - 15 m.). Į Lietuvą mūsų šalies sportininkai grįžta su apdovanojimais. Trofėjai parkeliauja net iš trijų užsienio šalių - Rumunijos, Lenkijos ir Ukrainos. O taip pat pasaulio reitingo varžybos vyko ir Lietuvoje.

×
nuotr. 7 nuotr.
Finalo jaunimo LA podiumas Rudens taurės varžybose. LSŠF nuotr.

 


Po ilgai trukusio periodo be sportinių šokių varžybų praėjęs savaitgalis buvo itin gausus turnyrais, kuriuose buvo varžomasi dėl Pasaulio sportinių šokių federacijos (WDSF) pasaulio reitingo taškų, o taip pat dėl Europos sportinių šokių asociacijos (DSE) Europos reitingo taškų.

Daugiausiai Lietuvos šokėjų dalyvavo mūsų šalyje - Kaune - surengtame tradiciniame turnyre „Rudens taurė 2021". Be Lietuvos reitingo, šių varžybų organizatoriai Liudmila ir Vytautas Bankauskai, realizavo sumanymą surengti jaunimo ir jaunimo iki 21-erių metų amžiaus grupių pasaulio reitingo varžybas.

Geriausiai „Rudens taurės 2021" varžybose pasirodė Lietuvos Lotynų Amerikos šokių jaunimo grupės šokėjai. Nugalėtojų auksas atiteko Rokui Kraucevičiui ir Ilzei Kaminskaitei iš Vilniaus klubo „Judesys", o sidabras - Mykolui Rimkui ir Enrikai Jankūnaitė iš Garždų „Rolinos".

Standartinių šokių programos jaunimo grupėje sidabrą iškovojo Kristijonas Jankūnas ir Valerija Glušenkova iš Vilniaus „Spindulio", o auksas šį kartą atiteko svečiams iš Lenkijos Kamilui Tarach ir Michalinai Bučinskai.

Pasaulio reitingo jaunimo iki 21-erių metų amžiaus kategorijoje tarp Lietuvos sportininkų Kaune geriausiai pasirodė Domas Jakubauskas ir Gabija Damašiūtė iš Kauno „Danza M" klubo, laimėję sidabrą standartinių šokių grupėje, bei Rytis Dzemyda ir Jogailė Jasevičiūtė, atstovaujantys Kauno „Sūkuriui" ir Gargždų „Rolinai", iškovoję bronzą Lotynų Amerikos šokių grupėje.

Tuo tarpu Rumunijos Timišoaros mieste taip pat vyko pasaulio reitingo varžybos jaunimo amžiaus grupės sportininkams. Čia standartinių šokių programos sidabro medaliais puošėsi Aurimas Meška ir Ainė Rutkauskaitė iš Kauno Editos Daniūtės šokių studijos ir Kauno „Sūkurio", o bronzą iškovojo taip pat Kauno „Sūkurio" šokėjai Justas Gedgaudas ir Viktorija Petrenko.

Lenkijos Pruškuvo mieste dėl pasaulio reitingo taškų kovojo jaunimas ir jauniai II. Medaliai parvežami į Klaipėdą, Vilnių ir Kauną.

Jaunių II amžiaus grupės tiek standartinių, tiek Lotynų Amerikos šokių programose sidabrą laimėjo Kipras Kūra ir Elzė Gintvilė Valiūnaitė iš Klaipėdos „Žingsnio" ir Vilniaus „Ratuto". Bronza jau jaunimo amžiaus grupės standartinių šokių kategorijoje puošėsi Arnas Endriulaitis ir Austėja Vaičekauskaitė iš Kauno „Kaspino".

Ukrainos Lvovo mieste vyko Europos reitingo turnyras. Čia jaunių II amžiaus grupės standartinių šokių kategorijoje bronzą iškovojo Vilniaus „MJ sportinių šokių akademijos" šokėjai Maksim Sidelskij ir Gabrielė Grušaitė.

Artėjantį savaitgalį WDSF organizuoja dar kelerias pasaulio reitingo varžybas Čekijoje, Vokietijoje, Nyderlanduose, Makedonijoje ir Portugalijoje, tad tikimasi, kad ir čia Lietuvos sportininkai iškovos prizinių vietų.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F
  • ATSAKOMYBĖ: Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ pirmininkas Saulius Skvernelis akcentuoja, kad asmeniui, kuris galimai nutekino informaciją buvusiam Seimo nariui Kristijonui Bartoševičiui apie jo atžvilgiu vykdomą ikiteisminį tyrimą, turėtų būti pritaikyta politinė atsakomybė.
  • GAMYBA: Nepaisant rinkoje atpigusių gamtinių dujų, Jonavos azoto trąšų gamykla „Achema“, anksčiau planavusi atnaujinti amoniako gamybą vasario pradžioje, dėl vangaus trąšų pirkimo atideda šiuos planus.
  • RINKIMAI: Kovą vyksiančiuose merų ir savivaldybių tarybų narių rinkimuose dalyvauja 109 milijonieriai, per tūkstantis neturinčiųjų jokio turto, apie pusė tūkstančio teistų asmenų, o Ukmergėje kandidatuoja 94 metų vyras, rodo Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenys.
  • KALĖJIMAS: Turto bankas ir buvusio Lukiškių kalėjimo komplekso operatorius „Aštuntas elementas“ penktadienį pasirašė atnaujintą nuomos sutarties projektą iki 2025 m. rugsėjo.
  • DUJOS: Pirmąjį šių metų mėnesį gamtinių dujų biržoje „GET Baltic“ formavosi 46 proc. mažesnė gamtinių dujų kaina nei pernai gruodį: Baltijos šalių ir Suomijos rinkose vidutinė dujų kaina sausį buvo 69,15 EUR/MWh, tuo metu gruodį ji siekė 126,96 EUR/MWh,
  • LIFOSA: Sankcionuojamai Kėdainių fosforo trąšų gamybos bendrovei „Lifosa“ dar kartą nepavyko panaikinti Finansų ministerijos sprendimo paskirti įmonės laikinąjį administratorių.
  • PROBLEMOS: Klaipėdos laisvojoje ekonominėje zonoje įsikūrusi Danijos kapitalo žuvų perdirbimo įmonė „Espersen Lietuva“ mažina pajėgumus ir atleidžia dalį darbuotojų, nes mažėja produkcijos paklausa, svyruoja žaliavų, transporto bei energijos kainos, sako gamyklą valdančios Danijos grupės „Espersen“ prezidentas Klausas B. Nielsenas.
  • PALŪKANOS: Europos centrinis bankas pranešė vėl padidinęs palūkanų normas, šįkart – dar 0,5 proc.
  • KANDIDATAS: Vyriausioji rinkimų komisija ketvirtadienį priėmė sprendimą iš Darbo partijos kandidatų į Druskininkų tarybą rinkiminio sąrašo nešalinti pirmu numeriu jame įrašyto Edvino Garackevičiaus, sausio mėnesį sulaikyto su dideliu kiekiu narkotinių medžiagų.
  • VIZITAS: Specialiųjų tyrimų tarnyboje lankėsi Europos vyriausioji prokurorė Laura Kodruca Kovesi ir Europos prokuroras Tomas Krušna.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar turėdami galimybę nutrauktumėte pensijų kaupimą?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Jei turite šiek tiek laisvo laiko, kas jums labiau patiktų?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

-4 -2 C

-6 -2 C

 

-13 +2 C

-4 -1 C

-5 +1 C

 

-1 +2 C

0-6 m/s

0-5 m/s

 

0-5 m/s