(0)
Publikuota: 2020 sausio 18 20:34:17, Lietuvos plaukimo federacijos inf.
×
nuotr. 2 nuotr.
Lietuvių delegacija šių metų „Flanders Swimming Cup“ varžybose. ltuswimming.com nuotr.

Sausio 18–19 dienomis Belgijos mieste Antverpene jau 17-ąjį kartą vyksta tarptautinės „Flanders Swimming Cup“ plaukimo varžybos. Tradiciškai jose dalyvauja ir būrys lietuvių. Šįsyk čia varžysis 5 Lietuvos plaukikai – Julius Bačkulis, Deividas Margevičius, Andrius Šidlauskas, Giedrius Titenis ir Kotryna Teterevkova.

Atrankiniai plaukimai šeštadienį vyko nuo 8.30 val. (vietos laiku), finalų pradžia – 16 val. Sekmadienį – atitinkamai 8.30 val. ir 15.30 val.

Jiems tai bus pirmasis 2020 metų sezono startas olimpiniame 50 m ilgio baseine. Dvi dienas truksianti taurė yra įtraukta į Tokijo olimpinių žaidynių kvalifikacinių varžybų sąrašą, todėl visi dalyviai turės progą įvykdyti dar nepasiektus normatyvus. Kol kas iš Belgijoje pasirodysiančių lietuvių olimpinis „A“ normatyvas (100 m krūtine rungtyje) yra paklusęs tik Andriui Šidlauskui.

Net 4 šių varžybų rekordai iki šiol priklauso Lietuvos sportininkams: 50 ir 100 m krūtine – Rūtai Meilutytei, o 200 m nugara ir 200 m l. stiliumi – Danui Rapšiui. Pastarasis šį savaitgalį dalyvaus antrajame FINA plaukimo Čempionų serijos etape Pekine (Kinija).

Sausio 18 d.

Šeštadienį lietuviai pradėjo užtikrintai. Nors atrankiniai plaukimai mūsų sportininkams klostėsi skirtingai, visi plaukikai pateko į vakarinę dalį. D. Margevičius, A. Šidlauskas, G. Titenis ir K. Teterevkova rytinę atranką įveikė be problemų ir toliau varžėsi A finaluose. Nedaug (vos 0,08 sek.) iki A finalo pritrūko J. Bačkuliui, kuris šįryt vyrų 50 m plaukime laisvuoju stiliumi buvo 9-as. Tai jam leido plaukti B finale ir pakovoti dėl 9–16 vietų. K. Teterevkova moterų 50 m plaukime peteliške buvo 11-a ir taip pat pelnė teisę startuoti B finale.

Vyrų 200 m krūtine A finale – dvigubas lietuvių triumfas. Auksą iškovojo G. Titenis (2.12,59), o sidabrą laimėjo A. Šidlauskas, nuo tautiečio atsilikęs 0,30 sek. Iki olimpinio A normatyvo abiem plaukikams pritrūko kiek daugiau nei 2 sekundžių. Greičiausiai finale plaukęs airis Darragh Greene buvo diskvalifikuotas už netinkamą posūkio atlikimą. Trečias finišavęs britas Stephen Taylor (2.22,40) nuo lietuvių atsiliko gerokai – beveik 10 sekundžių.

50 m sprinte Lietuvos plaukikai taip pat neliko be medalių. Čia sidabrą iškovojo A. Šidlauskas (27,99), o bronzą G. Titenis (28,15). Greičiausias finale buvo slovėnas Peter Stevens (27,63).

Auksą moterų 100 m krūtine finale iškovojo K. Teterevkova (1.08,36), paskutiniuose distancijos metruose vos 0,03 sek. aplenkusi antroje vietoje likusią belgę Fanny Lecluyse (1.08,39). Bronzą iškovojo airijos plaukikė Niamh Coyne (1.09,70). Moterų 50 m peteliške B finale K. Teterevkova su asmeniniu rekordu (28,22) užėmė 11-ą vietą.

D. Margevičius vyrų 100 m peteliške finale užėmė 7-ą vietą. Lietuvis finišavo per 54,11 sek. Nugalėjo britas James Guy (52,25). J. Bačkulis pelnė 10 vietą vyrų 50 m l. stiliumi B finale. Čia jis finišavo antras (23,52) ir į priekį praleido tik belgą Jerome Emo (23,40).