Lietuvos orientavimosi sporto čempionate nugalėtoją lėmė viena sekundė

(0)
Publikuota: 2021 gegužės 10 16:27:59, Lietuvos orientavimosi sporto federacijos informacija
×
nuotr. 4 nuotr.
Lietuvos orientavimosi sporto čempionate. Donato Lazausko (Orienteering.lt) nuotr.

Neįtikėtinai dramatiška kova vyko Lietuvos orientavimosi sporto sprinto čempionate. Vyrų varžybose nugalėtoją lėmė vos viena sekundė, o moterų varžybose prireikė dviejų aukso medalių. Panevėžyje vykusiame sprinto čempionate startavo 714 orientacininkų.

Moterų varžybose reikėjo įveikti 2,8 km distanciją su 17 kontrolinių punktų. Vienodu laiku 12 min. 33 sek. trasą įveikė Gabija Ražaitytė-Saunorienė iš „Igtisa" klubo ir Emilija Teklė Gvildytė iš „Medeinos" komandos. Abiems nugalėtojams įteikti Lietuvos čempionato aukso apdovanojimai. G. Ražaitytė Lietuvos čempionato sprinto rungtį laimėjo jau ketvirtus metus iš eilės. Bronzos medalį iškovojo nuo nugalėtojų 6 sek. atsilikusi Kastė Rutkauskaitė iš „Ąžuolo" ekipos.

Ne mažiau įnirtinga kova vyko ir vyrų varžybose, kur reikėjo įveikti 3,5 km trasą su 17 kontrolinių punktų. Lietuvos čempiono vardą apgynė Algirdas Bortkevičius iš „Tako" klubo. Čempionas distanciją įveikė per 2 min. 16 sek. ir vos sekunde aplenkė antroje vietoje likusį Joną Vytautą Gvildį iš „Medeinos" komandos. Praėjusių metų sprinto čempionate A. Bortkevičius J.V. Gvildį aplenkė 2 sek. Kaip ir pernai, trečią vietą iškovojo nugalėtojui 22 sek. pralaimėjęs Vilius Aleliūnas iš „Igtisa" ekipos.

„Trasa nustebino, nes tikėjausi lengvesnio sprinto. Dominavo bėgimas ir didelis greitis, stengiausi išlaikyti aukštą tempą. Buvau pasiruošęs gerą planą ir stengiausi jį įvykdyti. Buvo vietų, kur jaučiausi šiek tiek nedrąsiai ir padariau klaidelę. Nesu visiškai patenkintas pasirodymu, bet džiaugiuosi pergale, pasiekta paskutinėse varžybose prieš Europos čempionatą", - sakė A. Bortkevičius.

Antrą varžybų dieną vyko mišrių estafečių varžybose, kuriose prie starto linijos stojo 146 komandos. Lietuvos čempionų titulą iškovojo „Igtisa" orientacininkai Vesta Aleliūnienė, Kevinas Olišauskas, V. Aleliūnas ir G. Ražaitytė-Saunorienė. Antrą vietą užėmė „Medeinos" komanda Vilija Gvildienė, Marijonas Gipas, J.V.Gvildys ir E.T. Gvildytė. Bronzą laimėjo „Sakas" ekipa Kristina Mickuvienė, Mindaugas Nakvosas, Donatas Mickus ir Nadežda Nakvosė.

Jau gegužės 11 dieną Šveicarijoje prasideda Europos orientavimosi sporto sprinto čempionatas. Lietuvos rinktinei atstovaus penki sportininkai - E.T. Gvildytė, G. Ražaitytė-Saunorienė, A. Bortkevičius, J.V.Gvildys ir Europos pirmenybėse debiutuosiantis 17-etis Tadas Dementavičius.

„Tai pirmos tarptautinės varžybos nuo pandemijos pradžios. Bus labai smagu vėl atstovauti Lietuvos rinktinei. Pasirengimas Europos čempionatui vyko sėkmingai, pavyko išvengti ligų ar traumų. Turėjau tikrai gerą žiemos periodą, daug gerų treniruočių ir jaučiuosi puikiai pasiruošęs Europos čempionatui", - teigė A. Bortkevičius.

Praėjusiais metais dėl koronaviruso pandemijos buvo atšauktos visos orientavimosi bėgte tarptautinės varžybos.