Lietuvos orientavimosi sporto čempionatas - pelkių labirintuose

(0)
Publikuota: 2019 birželio 03 10:44:11, Ingrida Petuchovaitė, Elta
×
nuotr. 5 nuotr.
Lietuvos orientavimosi sporto čempionatas - pelkių labirintuose. Lietuvos orientavimosi sporto federacijos nuotr.

Sekmadienį Vilniaus rajone esančiame Mickūnų miške per 500 orientacininkų varžėsi dėl Lietuvos čempionų vardų klaidžioje vidutinėje trasoje.

Praėjusių metų šios rungties čempionai - Sandra Paužaitė ir Jonas Vytautas Gvildys - greičiausiai susiorientavo ir Mickūnų pelkių labirintuose. Varžybų organizatoriai parengtame naujame sportiniame žemėlapyje suskaičiavo net tūkstantį įvairaus dydžio pelkių ir pelkučių.

Alytaus „Dainavos“ klubo orientacininkė S. Paužaitė 4,9 km su 17 kontrolės punktų trasą įveikė per 38 min. 33 sekundes. Vos 5 sek. nuo čempionės atsiliko Kastė Rutkauskaitė iš Vilniaus „Ąžuolo“. Didžiąją trasos dalį pirmavusi vilnietė, likus keliems šimtams metrų ir trims kontrolės punktams iki finišo, padarė apmaudžią klaidą ir turėjo tenkintis sidabro medaliu. Bronzos apdovanojimas įteiktas Aušrinei Kutkaitei iš Kauno „Medeinos“ klubo, kuri nuo nugalėtojos atsiliko 43 sek.

S. Paužaitė iškovojo jau antrąjį čempionės titulą šį sezoną. Pavasarį ji nugalėjo naktinėje trasoje, o vidutinės trasos aukso medalį iškovojo jau ketvirtus metus iš eilės.

Vyrų grupėje kova dėl medalių buvo kiek mažiau intriguojanti. Pernai čempionu tapęs J. V. Gvildys užtikrintai nugalėjo ir šiame sezone. Kauno „Medeinos“ klubo atstovas 6,2 km su 19 kontrolės punktų trasoje užtruko 35 min. 37 sek. ir 2 min. 12 sek. aplenkė antroje vietoje likusį Donatas Stulgį iš Alytaus „Dainavos“. Trečiąją vietą užėmė Prienų „Šilo“ orientacininkas Mantas Martinkus, atsilikęs 3 min. 59 sek.

„Trasa buvo gerai suplanuota, įdomi. Diskutavau su kitais elito grupės sportininkais ir sutikome, kad trasa tikrai buvo rimta: visą laiką reikėjo būti susikoncentravus, negalima atsipalaiduoti ir daryti klaidų, nuolat sekti žemėlapį. Trasą įveikiau labai gerai. Iki pat pabaigos nepadariau klaidų ir tik priešpaskutiniame punkte suklydau. Klaida nebuvo didelė ir nieko nelėmė. Miške buvo sunku - vietomis tanku, nemažai privirtusių medžių, kai kur reikėjo ir brautis, lysti, ropoti. Pelkės gan padžiūvusius, lengvai įveikiamos, tad klampoti neteko“, - po finišo pasakojo J. V. Gvildys.

Kitas Lietuvos orientavimosi sporto čempionato etapas vyks rugsėjo 21-22 dienomis Vilniuje, kur bus varžomasi dėl ilgos trasos apdovanojimų bei komandinėje estafečių rungtyje.