Lietuvos dviratininkai puikiai pasirodė Latvijoje (0)

2020 liepos mėn. 18 d. 21:21:32
Tomas Gaubys

Liepos 15 dieną Rygoje, Bikerniekų trasoje vykusiose dviračių plento lenktynėse „Evelostore.com GP“ (100 km; 18 ratų x 5,6 km) moterų įskaitoje pergalę iškovojo Akvilė Gedraitytė (WCC), o tarp jaunių vaikinų pirmas buvo Mantas Bitinas (Panevėžio Raimundo Sargūno SG).

×
Kaspars Suškevičs nuotr.

Nugalėjo estas Kristjan Oolo („Peloton“) – 2 val. 6 min. 43 sek. (vid. greitis – 47,3 km/h). Absoliučioje įskaitoje M. Bitinas (+1.04) buvo 11-as. Jokūbas Zdanevičius (+3.02) užėmė 20-ą, Mindaugas Striška (+3.12) – 36-ą, o Darijus Džervus (+3.12; visi trys – „Memel“) – 40-ą vietas.

Moterų įskaitoje antrą vietą iškovojo Olivija Baleišytė („El-Eko Sport tempas“), o trečia liko daugkartinė Latvijos čempionė Lija Laizane („Eneicat RBH Global“). Šeštą vietą užėmė Dovilė Jonikaitė (Kauno „Gaja“/Panevėžio Raimundo Sargūno SG).

Lenktynėse dalyvavo 123 vyrai ir 8 moterys. Jaunių vaikinų įskaitoje klasifikuota 18 dviratininkų. Tarp dalyvių buvo 11 Lietuvos dviratininkų.

Ten pat vykusiose Rygos „Grand Prix“ varžybose Šilalės SM/DSK „Kvėdarna“ dviratininkai iškovojo 8 prizines vietas (4-2-2).

Jaunučių vaikinų grupėje (49,05 km; 42 dalyviai) nugalėjo Kristupas Mikutis. Trečias buvo Edgaras Žekas, o aštuntas – Jomantas Venckus.
Kristupas Mikutis (1 v.), Edgaras Žekas (3 v.). Foto: Kaspars Suškevičs

Jaunių merginų įskaitoje (49,05 km; 7 dalyvės) pirmą vietą iškovojo Auksė Strainytė, trečią – Monika Juškevičiūtė, o ketvirtą – Rimantė Žiliūtė.

Jaunučių merginų grupėje (32,7 km) pirma buvo Skaistė Mikašauskaitė, o antra – Austėja Žekaitė. 13-14 metų mergaičių grupėje (16,35 km; 4 dalyvės) nugalėjo Auksė Lekavičiūtė, o antra buvo Austėja Grackaitė.

Varžybose dalyvavo 131 dviratininkas.

• SAUSRA: Lietuvoje pirmoje rugsėjo pusėje ir toliau stebima hidrologinė sausra.
  • KORONAVIRUSAS: praėjusią savaitę per 7 dienas patvirtintų užsikrėtimo COVID-19 atvejų skaičius siekė beveik du milijonus, tai per savaitę pasaulyje užregistruotų užsikrėtimo atvejų rekordas.