Lietuvos čempionato pusfinalį pergale pradėjo „Hockey Punks" komanda

(0)
Publikuota: 2021 kovo 01 15:47:04, hockey.lt inf.
×
Vilniaus „Hockey Punks“. Igno Jakučio nuotr.

Vilniaus „Hockey Punks" sekmadienį namuose 6:2 nugalėjo Elektrėnų „Energiją - Geležinį Vilką" ir serijoje iki trijų pergalių įsiveržė į priekį 1:0. Kitos šios serijos rungtynės vyks jau Elektrėnuose, o jos bus žaidžiamos trečiadienį.

Rungtynės startavo greita „Hockey Punks" atstovų pražanga, kurią teisėjai įvertino dviguba mažąja nuobauda, taip palikdami šeimininkus keturių minučių mažumai. Nors „Energijai - Geležiniam Vilkui" pavyko sėkmingai įsitvirtinti oponentų zonoje, sukurti įvarčiu pasibaigsiančios situacijos jiems nepavyko.

Mažumą neutralizavę „pankai" po poros minučių įgijo teisę savo daugumai, kurios metu pirmasis prie atšokusio ritulio prišokęs Povilas Verenis įveikė vartininko pasipriešinimą ir pasiuntė ritulį į vartus (08:29, rez. perd. Denisas Kuzminovas, Jaunius Jasinevičius).

Pirmajame kėlinyje dažniau oponentų vartus atakavo „Hockey Punks", bet savų progų turėjo ir „Energija - Geležinis Vilkas": kartą pavojingą reidą atliko Ilja Četvertakas, į vartus ne kartą metė ir jo komandos draugai. Visgi, daugiau įvarčių pirmojo kėlinio metu pelnyta nebuvo.

Antrajame kėlinyje „Hockey Punks" startavo įspūdingai. Nors vienam prieš vartininką pabėgusiam Šarūnui Kuliešiui nepavyko įveikti Eduardo Zakharchenko, vėliau iš arti ritulį į vartus pasiuntė Ilya Zheltakovas (24:38, rez. perd. P. Verenis)

Vos po pusės minutės vilniečiai gavo progą žaisti daugumoje, kurią jie realizavo per 7 sekundes. Įvartį pelnė Sergejus Markovskis (25:04, rez. perd. Deividas Kazlauskas, Šarūnas Kuliešius). Negana to, netrukus sekė dar viena greita ataka, kurios smaigalyje jau atsidūrė Laisvydas Kudrevičius, tačiau jo metimas sudrebinęs vartų virpstą į vartus neįskriejo.

Po itin sunkios atkarpos atsitiesti „Energija - Geležinis Vilkas" galėjo po skirto baudinio į „pankų" vartus, bet I. Četvertako metimas nebuvo tikslus. Kiek vėliau tiesiai į vartininką iššovė ir kitas elektrėniškių puolėjas Dmitrijus Beliakovas.

Visgi, galiausiai „Energijos - Geležinio Vilko" atakos davė vaisių: po pražangos ant ledo žengęs Dmitrijus Rabchukas perėmė ritulį varžovų zonoje ir pasiuntė į jį tolimąjį vartų kampą (35:15). Vos po kelių akimirkų svečiai gavo dar vieną puikią progą, bet vienas į greitą ataką pabėgęs Mikhailas Evstigneevas neįveikė Simo Baltrūno.

Itin pavojinga ataka kėlinio pabaigoje atsakė ir „Hockey Punks" pabėgę dviese prieš vartininką, bet įspūdingą reakciją pademonstravęs E. Zakharchenko sulaikė varžovų metimą. Tiksint paskutinėms kėlinio akimirkoms ir vėl arti tikslo buvo „Energija - Geležinis Vilkas", tačiau kelių varžovų gynybą įveikusiam I. Četvertakui nepavyko nuginkluoti S. Baltrūno.

Trečiajame kėlinyje komandos ilgai nemušė įvarčių, bet tuomet vos per 45 sekundes buvo pelnyti net trys įvarčiai. Pirmasis šioje atkarpoje pasižymėjo „Hockey Punks" narys Laisvydas Kudrevičius (52:04, rez. perd. Valdas Pikčius), vėliau įvarčiu atsakė svečių komandoje šiame sezone debiutavęs M. Evstigneevas (52:32, rez. perd. Dmitrijus Beliakovas), bet galiausiai ir vėl džiaugėsi vilniečiai, kai išpuolį sėkmingai užbaigė Mauras Baltrukonis (52:49, rez. perd. Š. Kuliešius).

Sustoti nesiruošę sostinės atstovai vėliau išnaudojo ir kiekybinę persvarą. Daugumoje iš toli galingai ir tiksliai iššovė Ernestas Trukšnys (54:27, rez. perd. D. Kazlauskas).

Rungtynių pabaigoje progą daugumai gavę „Energijos - Geležinio Vilko" atstovai dar pabandė vartininką keisti šeštu aikštės žaidėju, tačiau nepaisant poros pavojingų D. Beliakovo metimų, rezultatas taip ir nepakito.

Po rungtynių „Hockey Punks" atstovo Šarūno Kuliešiaus teigimu pergalę padėjo iškovoti tinkamas nusiteikimas, o varžovų naujokai iš Rusijos jiems puikiai pažįstami.

„Gerai pradėjome rungtynes: per pramankštą dar turėjau dėl to abejonių, bet pirmiausia vyrai susikaupė galvose. Tu negali būti per daug susikaupęs, nes žaisti bus sunku. O šiandien turėjome tam puikų balansą.

Varžovų naujokus puikiai žinome, anksčiau jie buvo vedantys žaidėjai Lietuvos lygoje. Bet net jei jų nebūtų, mūsų nuotaikos rūbinėje nebūtų kitokios. Aišku, žinojome ką jie gali ir tam ruošėmės, bet nepaisant to, jie vis tiek tai parodė. Visgi, svarbiausia rezultatas."

Tuo tarpu „Hockey Punks" strategas Mindaugas Kieras pripažino, jog nepaisant solidžios persvaros, rungtynės buvo nelengvos, o prieš antrąją akistatą jie turėtų sulaukti šias rungtynes praleidusį Aliaksejų Kuveką.

„Rungtynės tikrai nebuvo lengvos: tiesiog mums pavyko išnaudoti tuos šansus, kurių nepavyko išnaudoti jiems. Varžovas yra tikrai labai stiprus ir kitose rungtynėse viskas gali apsiversti. Mūsų vartininkui Simui pavyko sužaisti labai gerai tuomet, kai jie turėjo progas įmušti. Įmušus tris įvarčius kiek atsilaidavome, o tai vos mūsų neįklampino į dar didesnes problemas, nes „Energija - Geležinis Vilkas" yra labai stipri komanda.

Nemanau, kad komandoje turėsime daug permainų, tiesiog lauksime sugrįžtančio Aliaksejaus Kuvekos, kuris šiandien negalėjo mums padėti. Visa kita bus išlaikyta taip pat: iš pirmos pažiūros niekas traumų negavo, tad sudėties nekeisime"

„ .

Energijos - Geležinio Vilko" trenerio Dovydo Kulevičiaus teigimu rungtynių rezultatą lėmė antrasis kėlinys, kurio metu jo auklėtiniai neišnaudojo progų sušvelninti oponentų persvarą.

„Pralaimėjimo priežastys: varžovai galbūt labiau norėjo laimėti rungtynes, mūsų žaidėjai galbūt tikėjosi, jog atvykus pastiprinimui iš Kaliningrado mes turime laimėti. Prieš susitikimą sakiau, kad tikrai jie nepadarys viso žaidimo, žaisti turėsime visi. Pritrūko tikslesnių metimų, perdavimų, atrodėme sunkiai, nors taip būti neturėtų. Galbūt jaunimas išėjo išsigandę ir perdegė. Visgi, ruošiamės toliau.

Antrasis kėlinys galėjo nulemti rungtynes: turėjome ir baudinį, ir pabėgimų vienas prieš vartininką. Įmuštumėm vieną kitą įvartį, rungtynės būtų kitokios, bet to nepadarėme, o tik prasidėjus trečiajam kėliniui gavome ketvirtąjį įvartį. Vėliau stengiamės vytis, tačiau po pelnyto įvarčio iškart vėl jį praleidome: taip būti neturėtų, o tai nulėmė rungtynes."