Lietuvos breiko čempionatas: nauji ir seni čempionai!

(0)
Publikuota: 2021 birželio 20 14:06:52, LSŠF
×
Lietuvos breiko čempionate netrūko ryškių pasirodymų. Pauliaus Židonio nuotr.

Visą šeštadienio dieną Šiaulių arenoje virė įnirtingos breiko kovos. Dėl 2021 - ųjų metų Lietuvos čempionų titulo varžėsi 102 mūsų šalies breiko šokėjai. Lietuvos sportinių šokių federacijos (LSŠF) surengtas oficialus šalies breiko čempionatas įvyko antrąjį kartą, bet šįsyk - jau tikrai žinant, kad breikas įtrauktas į Paryžiaus olimpinių žaidynių programą.

Kai kuriose grupėse rezultatai buvo tokie, kokių tikėtasi visą sezoną, tačiau daugelyje finalinių kovų intriga išliko iki paskutinių akimirkų.

LSŠF Lietuvos breiko čempionate suaugusieji sportininkai varžėsi vaikinų ir merginų kategorijose, taip pat nustatyti čempionai jaunių ir vaikų amžiaus grupėse.

Vaikinų 2021 - ųjų metų Lietuvos čempionu tapo Denisas Ščiglo - Bboy Deni (Vilniaus „Skillz"), jis finale rezultatu 3 - 1 įveikė Mindaugą Bružą - Bboy M (Vilniaus „ANT studija"), kuriam atiteko sidabro medalis. Bronzą iškovojo Matas Tarasevičius - Bboy Tarasenko (Kauno „Gamers").

Merginų grupėje, kaip ir tikėtasi, pirmąją vietą antrus metus iš eilės užėmė Dominika Banevič - Bgirl Nicka (Vilniaus „Šatrija"). Finalinėje kovoje su ja susirungusiai Olgai Tarasenko - Bgirl Pitta (Vilniaus „Be Good") atiteko sidabras. Merginų grupės bronza taip pat keliauja į Vilnių, ja pasipuošė Dailė Černeckytė - Bgirl Dailė (studija „Skillz").

Jaunių grupėje (12 - 15 metų amžiaus sportininkai) visi Lietuvos čempionato medaliai atiteko vilniečiams. Pirmąją vietą iškovojo Arnas Budreika - Bboy Arnas („ANT studija"), antrąją - Motiejus Ulvydas - Bboy Motis (studija „Skillz"), trečiąją - Aras Jablonskis - Bboy Aras (studija „Skillz").

Vaikų grupėje (7 - 11 metų šokėjai) - priešingai: medaliai keliauja į skirtingus didžiuosius Lietuvos miestus. Kovą dėl pirmosios vietos laimėjo Simas Kaušylas - Bboy Drama (Vilniaus „ANT studija"). S. Kaušylas Lietuvos čempionu taip pat tapo antrus metus iš eilės. Vaikų grupės sidabras atiteko Ignui Cesuliui - Bboy Ignui (Kauno „Gamers"), bronza - Einarui Repšui - Bboy Einarui (Klaipėdos Kirilo Pšonko breiko šokių mokykla).

LSŠF Lietuvos breiko čempionate teisėjavo penkių vertintojų kolegija, kurios pagrindą sudarė Lietuvos teisėjai, tačiau taip pat dirbo Ukrainos bei Jungtinės Karalystės vertintojai.

Kiti du svarbūs įvykiai Lietuvos breikerių laukia po savaitės - birželio 26 d. Tuomet jie pirmą kartą, kaip olimpinės sporto šakos atstovai, dalyvaus Lietuvos tautinio olimpinio komiteto rengiamoje Olimpinėje dienoje; negana to, tą pačią dieną pirmasis mūsų šalies breiko šokėjas vyks atstovauti Lietuvai į Pasaulio sportinių šokių federacijos (WDSF) rengiamą Europos breiko čempionatą Rusijos Sočio mieste. Į 2021 - ųjų metų Europos breiko čempionatą vyks praėjusių metų Lietuvos vicečempionas Audrius Gimžauskas Bboy Audrius.