respublika.lt

Lietuvos rankinio rinktinė rungtynėse su estais išbandys daugybę naujokų

2022 balandžio 12 16:55:43
Lietuvos rankinio federacija

Lietuvos vyrų rankinio rinktinė surengė treniruočių stovyklą Alytuje ir čia sužais dvejas kontrolines rungtynes su Estijos rinktine. Pirmasis lietuvių ir estų susitikimas vyks trečiadienį, antrasis - ketvirtadienį.

×
nuotr. 1 nuotr.
Rankinis.lt nuotr.Lietuvos rinktinės treneris Gintaras Savukynas į treniruočių stovyklą pakvietė daugiausia Lietuvos klubuose žaidžiančius rankininkus. Iš užsienyje rungtyniaujančių lietuvių į stovyklą atvyko Prancūzijoje žaidžiantys Gerdas Babarskas ir Lukas Simėnas, Austrijoje žaidžiantis Karolis Antanavičius, Islandijoje rungtyniaujantis Gytis Šmantauskas ir Vokietijos klubams atstovaujantys Lukas Juškėnas ir rinktinėje debiutuosiantis Eimantas Grimuta.

„Surinkome praktiškai naują rinktinę. Praėjusį mėnesį vykusiose pasaulio čempionato atrankos rungtynėse su Izraeliu, rinktinėje iš dabar pakviestų žaidėjų rungtyniavo vos keletas. Dauguma žaidėjų anksčiau būdavo kandidatais, bet dar nėra patekę į rinktinės sudėtį oficialiose rungtynėse. Norime kuo daugiau rinktinės kandidatų supažindinti su mūsų žaidimo sistema.

Tie žaidėjai, kurie negalėjo atvykti į stovyklą, visą medžiagą, ką mes darome treniruotėse ir ką akcentuojame, gauna internetu ir ruošiasi savarankiškai. Turim dar daug laiko iki Europos čempionato atrankos turnyro pradžios, bet turime intensyviai ruoštis jau dabar ir visi dirbti viena kryptimi", - sako Lietuvos rinktinės treneris G. Savukynas.

Lietuvos rinktinėje draugiškose rungtynėse su estais nebus ilgamečių komandos lyderių Aideno Malašinsko, Beno Petreikio, Mindaugo Dumčiaus, Viliaus Rašimo. Pasak trenerio, tai bus puiki proga pasireikšti ir save parodyti kitiems rankininkams.

„Kontrolinės rungtynės šioje pasirengimo stadijoje yra labai reikalingos. Surinkome daug naujų žaidėjų, kandidatų į rinktinę ir turime galimybę juos išbandyti ne tik treniruotėse, bet ir rungtynėse. Tokios rungtynės duoda galimybę kuo geriau susipažinti su žaidėjais, kurie dar nėra vilkėję Lietuvos rinktinės aprangos oficialiose rungtynėse. Turėsim aiškesnį vaizdą, kurie turi didesnes ar mažesnes perspektyvas įsitvirtinti rinktinėje. Kuo daugiau rankininkų bus susipažinę su rinktinės sistema, tuo lengviau bus jiems adaptuotis rinktinėje ateityje. Ypatingai tada, kai reikia daryti greitus pakeitimus dėl žaidėjų traumų", - teigia G. Savukynas.

2024 m. Europos čempionato atrankos turnyrą Lietuvos rinktinė pradės šių metų spalio mėnesį. Lietuvos rankininkai dėl kelialapio į Europos čempionato finalinį etapą kovos su Vengrijos, Šveicarijos ir Sakartvelo rinktinėmis.

Laikraščių prenumerata internetu

  • ŽUVYS: Šilutės rajono vandens telkiniuose žuvys gaišta dėl deguonies trūkumo, teigia Aplinkos apsaugos departamentas.
  • SNAIGĖ: Finansinių sunkumų turinti ir restruktūrizuotis siekianti Rusijos grupės „Polair“ netiesiogiai valdoma vienintelė Baltijos šalyse šaldytuvų gamybos bendrovė „Snaigė“ bando ieškoti išeičių, kad nebankrutuotų, sako Alytaus meras Nerijus Cesiulis.
  • VERSLAS: Seimo narys, ekspremjeras Algirdas Butkevičius siūlo smulkiesiems verslininkams, įsivežantiems iš kitų ES valstybių narių prekių, nuo 14 000 iki 30 000 eurų per metus padidinti ribą, kai jie tampa PVM mokėtoju.
  • PROJEKTAI: 700-ąjį Vilniaus jubiliejų sostinės gyventojai ir svečiai pasitiks meno iniciatyvų pilname mieste: kultūros rėmimo programų projektų konkurso antrajame etape patvirtinta dar 160 paraiškų iš 272, kurioms skiriama daugiau kaip 460 tūkst. eurų, skelbia Vilniaus savivaldybė.
  • KAITRA: Birželio kaitra Lietuvoje išaugino kondicionierių ir ventiliatorių paklausą – prekybininkai skaičiuoja dešimtimis kartų augusius pardavimus, nepaisant kai kurių prekių brangimo.
  • AUTOBUSAS: Klaipėdos savivaldybės įmonė „Klaipėdos keleivinis transportas“ ieško, kas tris sezonus teiks vandens autobuso paslaugas Danės upėje - jis reguliariai turėtų pradėti kursuoti jau kitą vasarą.
  • SULAIKYMAS: Seimas apribojo galimybes pareigūnams taikyti dviejų parų sulaikymą asmenims, kurie nebuvo užklupti nusikaltimo vietoje.
  • AUKCIONAS: Penktadienį pasibaigęs Lietuvos pašto organizuotas pastatų Šiaulių Aušros alėjoje aukcionas neįvyko, nes turtu nesusidomėjo nė vienas pirkėjas.
  • ŽEMĖ: Vilniuje sklypų neprižiūrintys savininkai nebegaus žemės mokesčio lengvatos – nuo šiol jiems bus taikomas maksimalus 4% dydžio mokesčio tarifas.
  • DONORYSTĖ: Seimo narės Agnė Širinskienė ir Asta Kubilienė registravo pataisas, kad gaunant arba keičiant asmens dokumentus žmonėms būtų pasiūloma pasirašyti sutikimą dėl organų donorystės.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar skiepijotės nuo erkinio encefalito?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar gerai atidirbo Seimas šią pavasario sesiją?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+13 +21 C

+11 +19 C

 

+12 +18 C

+20 +27 C

+17 +22 C

 

+17 +20 C

0-6 m/s

0-6 m/s

 

0-5 m/s