respublika.lt

Lietuvos rankininkai priims Ukrainos rinktinę ir Alytuje žais paramos rungtynes

2022 birželio 08 12:07:53
Lietuvos rankinio federacija

Lietuvos rankinis tiesia pagalbos ranką nuo karo kenčiančiai Ukrainos rinktinei. Lietuvos rankinio federacijos kvietimu, tėvynėje negalinti treniruotis Ukrainos vyrų rankinio rinktinė suregs treniruočių stovyklą Alytuje.

×
nuotr. 1 nuotr.
Lietuvos rankinio rinktinė. Rankinis.lt nuotr.

 

Dzūkijos sostinėje birželio 14 ir 15 d. vyks dvejos Lietuvos ir Ukrainos rinktinių rungtynės. Alytaus arenoje vyksiančių rungtynių metu surinkta parama buvo skirta Ukrainos rankininkams.

„Birželio 14 diena pasirinkta neatsitiktinai. Lietuvoje šią dieną minime Gedulo ir vilties dieną. Ką Lietuva išgyveno prieš septynis dešimtmečius, tą šiuo metu tenka patirti Ukrainai. Negalime likti abejingi ir privalome solidarizuotis su Ukrainos žmonėmis bei kiek galime padėti ir Ukrainos sportininkams", - teigia Lietuvos rankinio federacijos prezidentas Donatas Pasvenskas.

Už rungtynių bilietus surinktos lėšos bus skirtos Ukrainos rinktinei paremti. Bilietas į vienos dienos rungtynes kainuoja 8 eurus, į dvejas rungtynes - 12 eurų. Bilietus įsigyti galima „TicketMarket".

Nuo karo į Lietuvą pabėgę ukrainiečiai rungtynes stebėti ir savo rinktinę palaikyti galės nemokamai.

„Ukrainos rinktinė negali treniruotis karo siaubiamoje tėvynėje. Prasidėjus karui ukrainiečiai išvyko į Vokietiją ir ten rengė treniruotes bei draugiškas rungtynes. Nuolat palaikėme su ukrainiečiais ryšį ir pakvietėme juos atvykti į Lietuvą bei čia surengti treniruočių stovyklą. Tuo pačiu sužaisime ir dvejas rungtynes. Tokią iniciatyvą labai palaikė ir Lietuvos rinktinės rankininkai. Jie noriai atvyksta į rinktinę ir nepaisant kai kuriems rankininkams jau prasidėjusių atostogų, sutiko sužaisti dvejas paramos rungtynes su Ukraina", - sako Zaporižės „Motor" klube iki prasidėjusio karo dirbęs Lietuvos rinktinės treneris Gintaras Savukynas.

Dauguma lietuvio treniruotų „Motor" rankininkų turėjo palikti Zaporižę, nes prasidėjus karui, klubas negalėjo tęsti veiklos. Iš EHF Čempionų lygos pasitraukę „Motor" rankininkai karjeras tęsia Ispanijos, Vokietijos, Lenkijos klubuose.

„Kiek tik galime, turime padėti Ukrainos rinktinei išlikti gyvybingai ir toliau tęsti tarptautines varžybas", - tvirtina G. Savukynas.

Artimiausios oficialios rungtynės Ukrainos, taip pat ir Lietuvos rinktinių laukia spalio 12 d., kai prasidės 2024 m. Europos čempionato atrankos turnyras. Lietuvos rankininkų varžovėmis 6 grupėje bus Vengrijos, Šveicarijos ir Sakartvelo rinktinės. Ukraina žais 4 grupėje kartu su Austrijos, Rumunijos ir Farerų salų rinktinėmis.

Kol kas neaišku, kur Ukrainos rinktinė žais namų rungtynes. Neatmetama galimybė, kad ir oficialias rungtynes Ukrainos rankininkai galėtų žaisti Lietuvoje.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F
  • UŽGNIAUŠ: Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen skeptiškai vertina Seimo opozicijos siūlymą steigti laikinąją tyrimo komisiją, siekiant aiškinti, ar eksparlamentarui Kristijonui Bartoševičiui galėjo būti nutekinta informacija apie jo atžvilgiu prokuratūros vykdomą tyrimą, nes esą „visi klausimai jau yra atsakyti“.
  • NESUTARIA: Sartų žirgų lenktynės greičiausiai nevyks ir šiemet - ne tik dėl to, kad dėl šiltų orų nepavyksta išlieti ledo tako Sartų hipodrome, bet ir todėl, kad Žemės ūkio ministerija šimtametę tradiciją nori perleisti Zarasų savivaldybei, kuri sako, kad būtų nepajėgi finansiškai.
  • PENSIJA: Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkė Inga Ruginienė tvirtina, kad šiuo metu šalyje esanti pensijų fondų sistema yra „katastrofiškai neteisinga“.
  • SKUNDAS: Aštuonios iš 39-ių nekilnojamojo turto bendrovių, pernai gruodį nubaustų už draudžiamą susitarimą, teismui apskundė Konkurencijos tarybos pernai gruodį joms skirtas baudas.
  • LAIVYBA: Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija, praneša, kad nuo 12 val. laivyba Klaipėdos uoste atnaujinta.
  • TRIBUNOLAS: Europos šalių ir Europos Parlamento užsienio reikalų komitetų pirmininkai pasisako už specialaus tarptautinio tribunolo įsteigimą Rusijos nusikaltimų Ukrainoje kaltininkams.
  • UOSTAI: Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos delegacijai viešint Italijos Taranto jūrų uoste ir siekiant užtikrinti sistemingą bei ilgalaikį bendradarbiavimą, pasirašyta bendradarbiavimo sutartis.
  • SVEIKINIMAS: Pirmadienį prezidentas Gitanas Nausėda pasveikino rašytoją, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatą Saulių Tomą Kondrotą 70-mečio proga.
  • INSTITUTAS: Vietoj centrinio Kauno pašto ketinama įsteigti Nacionalinį architektūros institutą - nauja biudžetinė įstaiga Laisvės alėjoje turėtų pradėti veikti šių metų balandžio 1-ąją.
  • GARAŽAS: Klaipėdos tarybai tvirtinant trejų metų strateginį planą politikai kritikavo administraciją dėl centre nepastatyto požeminio garažo ir įpareigojo imtis darbų Danės gatvėje didinant automobilių vietų skaičių.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar reikėtų keisti moterų pavardžių rašybą, leidžiant galūnę -a?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar laikysitės astrologų rekomendacijų 2023 metams?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

0 +4 C

-1 +4 C

 

-3 +3 C

-1 +3 C

0 +3 C

 

-2 +1 C

0-7 m/s

0-9 m/s

 

0-6 m/s