Lietuvos orientavimosi čempionate – užtikrinta Europos čempionės G. Andrašiūnienės pergalė

(0)
Publikuota: 2022 gegužės 31 14:52:01, Lietuvos orientavimosi sporto federacijos informacija
×
nuotr. 2 nuotr.
Lietuvos orientavimosi čempionatas. Donato Lazausko (Orienteering.lt) nuotr.

Lietuvos orientavimosi sporto kalnų dviračiais čempionate išdalinti medaliai bendro starto ir sprinto varžybose. Pajūryje vykusiose varžybose įvairaus amžiaus grupėse varžėsi beveik 300 sportininkų.

Klaipėdos vasaros estradoje vykusiose bendro starto lenktynėse laukė netikėta intriga. Vos prieš savaitę Europos čempione tapusi tituluočiausia Lietuvos orientacininkė Gabrielė Andrašiūnienė startavo vyrų varžybose. Čia reikėjo įveikti apie 19,2 km distanciją su 45 kontroliniais punktais. G. Andrašiūnienė trasą įveikė per 1 val. 26 min. 29 sek. ir užėmė 10 vietą. Nuo nugalėtojo G. Andrašiūnienė atsiliko daugiau negu 8 min.

Lietuvos čempiono titulą sprinto varžybose apgynė Ignas Ambrazas iš „S-Sportas" komandos. Čempionas distanciją įveikė per 1 val. 18 min. 5 sek. ir artimiausią persekiotoją aplenkė lygiai 2 min. Sidabro medalį, kaip ir pernai, iškovojo Jonas Maišelis iš „Perkūno" klubo. Bronza atiteko Jonui Vytautui Gvildžiui iš „S-Sportas" ekipos.

Moterų bendro starto varžybose Lietuvos čempionės titulą iškovojo Karolina Mickevičiūtė-Juodišienė. Apie 15,4 km distanciją su 30 kontrolinių punktų „Fortūnos" klubui atstovaujanti čempionė įveikė per 1 val. 18 min. 23 sek. Antroje vietoje finišavusi Justė Umbrasaitė iš „Perkūno" komandos, čempionei pralaimėjo daugiau negu 5 min. Bronzą laimėjo Vesta Aleliūnienė iš „S-Sportas" ekipos.

Antrą varžybų dieną orientacininkai Melnragėje išsidalijo medalius sprinto distancijoje. Vyrams reikėjo įveikti apie 6,2 km su 31 kontroliniu punktu, o moterims apie 5,2 km su 28 kontroliniais punktais.

Moterų čempionate niekas neprilygo G. Andrašiūnienei. Čempionės titulą apgynusi G. Andrašiūnienė trasą įveikė per 27 min. ir varžoves aplenkė beveik 4 min. Antrą vietą užėmė Ramunė Arlauskienė iš „Būdakalnio" komandos, trečia finišavo K. Mickevičiūtė-Juodišienė.

„Po Europos čempionato praėjo tik savaitė ir Lietuvos čempionate jautėsi nuovargis. Po Europos čempionato netgi atsirado šiokia tokia demotyvacija, nes labai pavargom ruošdamiesi Europos pirmenybėms. Todėl labai džiaugiuosi, kad dabar galėsim šiek tiek pailsėti iki pasaulio čempionato, kuris vyks po pusantro mėnesio. Artimiausias dvi savaites turėsiu poilsio, vėliau išvažiuojam į treniruočių stovyklą kalnuose, kur vyks pagrindinis pasirengimas pasaulio čempionatui. Bandysim parodyt tokius pat neblogus rezultatus pasaulio čempionate, kaip ir Europos pirmenybėse", - sakė G. Andrašiūnienė.

Vyrų sprinto varžybose Lietuvos čempiono titulą apgynė I. Ambrazas. Čempionas trasoje užtruko 26 min. 26 sek. Antrą vietą užėmęs J. V. Gvildys čempionui pralaimėjo 2 min. 32 sek. Bronzą laimėjo Lukas Petrovas iš „Perkūno" komandos.

„Sprinto distancijoje pavyko išlaikyti pakankamai didelį greitį. Nors ir padariau dvi dideles klaidas, kurios kainavo apie minutę prarasto laiko, varžovams vis tiek nepavyko manęs aplenkti. Abi dienas vietovės kėlė nemažai orientavimosi iššūkių. Jos buvo pakankamai sudėtingos, todėl norint laimėti, važiavimo greitis nebuvo pagrindinis veiksnys. Bendro starto lenktynėse išvengiau didesnių klaidų, tačiau turėjau techninių kliūčių - pradūriau padangą ir ją tvarkydamas sugaišau papildomą minutę", - apie varžybas pasakojo savaitgalį du Lietuvos čempionato aukso medalius laimėjęs I. Ambrazas.

Liepos mėnesį Lietuvos orientacininkų kalnų dviračiais laukia svarbiausios šio sezono varžybos - Švedijoje vyksiantis pasaulio čempionatas.