respublika.lt

Lietuvos orientacininkė Judita Traubaitė iškovojo pasaulio čempionato bronzą

2022 sausio 28 13:20:34
Lietuvos orientavimosi sporto federacijos informacija

Sausio 22-27 d. Bulgarijoje vyko Europos orientavimosi sporto slidėmis čempionatas. Tuo pačiu metu surengtas ir pasaulio jaunimo U23 čempionatas. Planetos ir Europos pirmenybėse startavo 151 orientacininkas ir orientacininkė iš 15 valstybių. Lietuvos rinktinei atstovavo 4 sportininkai.

×
nuotr. 3 nuotr.
Judita Traubaitė. Orienteering.lt archyvo nuotr.

 

Pasaulio jaunimo čempionato sprinto trasose bronzos medalį laimėjo Judita Traubaitė. Apie 2,4 km su 12 kontrolinių punktų sprinto trasą J. Traubaitė įveikė per 17 min. 5 sek. Lietuvė į priekį praleido tik dvi Rusijos atstoves. Pasaulio čempione tapusi Marina Viatkina trasoje užtruko 15 min. 21 sek. ir antroje vietoje likusią tautietę Olesią Riazanovą aplenkė vos 1 sek.

21-erių metų J. Traubaitė pasaulio čempionato prizininke tapo jau antrą kartą karjeroje. Bronzą Lietuvos orientacininkė iškovojo ir 2020 m. jaunimo (iki 20 metų) planetos pirmenybėse.

„Pavyko gerai pasiruošti sezonui. Pasirengimą pradėjome gan anksti, nes jau gruodžio viduryje buvo numatyta, bet dėl pandemijos atšaukta orientavimosi sporto universiada. Iki čempionato turėjau ne vieną galimybę startuoti varžybose užsienyje. Buvo gera galimybė čiuožti skirtingose vietovėse ir atnaujinti orientavimosi įgūdžius čiuožiant. Visos trasos pasaulio jaunimo ir Europos čempionatuose pareikalavo daug jėgų ir ištvermės, nes vietovė buvo labai kalnuota ir kasdien teko įveikti daug pakilimų. Situacijos nelengvino ir tai, kad vietovė buvo pakankamai aukštai virš jūros lygio. Bet visus sunkumus pavyko įveikti ir startus vainikavo pasaulio čempionato bronzos medalis", - sakė J. Traubaitė.

Vos per žingsnį nuo medalio J. Traubaitė liko pasaulio jaunimo čempionato vidutinėje trasoje. Apie 5,2 km distanciją su 16 kontrolinių punktų, J. Traubaitė įveikė per 44 min. 42 sek. ir užėmė 4 vietą. Nuo prizininkių pakylos lietuvę skyrė 2 min. 33 sek.

Pasaulio U23 čempionate startavo ir Kasparas Šulčys. Sprinto trasoje Lietuvos atstovas užėmė 13 vietą, vidutinėje trasoje finišavo 15-as.

Europos suaugusiųjų čempionate aukščiausią vietą lietuviai užėmė mišrių estafečių varžybose. J. Traubaitė ir K. Šulčys iškovojo 7 vietą. Vyrų estafetės varžybose K. Šulčys, Nerijus Šulčys ir Vitalijus Petrulis užėmė 9 vietą.

Asmeninėse lenktynėse geriausiai sekėsi J. Traubaitei. Sprinto trasoje ji iškovojo 11 vietą, vidutinėje trasoje užėmė 15 vietą, o ilgoje trasoje finišavo 22-a.

„Dabar svarbiausia išlaikyti ir dar pagerinti sportinę formą prieš svarbiausią šių metų startą - kovo antroje pusėje vyksiantį pasaulio čempionatą Suomijoje. Tikimės, kad dar išsilaikys palankios oro sąlygos ir galėsime tinkamai pasirengti gan vėlai vyksiančiam pasaulio čempionatui", - teigė pasauliniame orientacininkių slidėmis reitinge 18 vietą užimanti J. Traubaitė.

Artimiausias Lietuvos orientacininkų slidėmis laukiantis startas - vasario 12-13 d. vyksiantis Lietuvos čempionatas.

Laikraščių prenumerata internetu

  • KELIAI: Vyriausybė paskirstė 16,1 mln. eurų iš šiemet numatytų lėšų valstybei svarbiems vietinės reikšmės keliams Klaipėdoje, Alytuje, Kaune, Šiauliuose, Panevėžyje ir Jonavos rajone.
  • ATLIEKOS: Stambiagabaritės atliekos Vilniuje iš gyventojų galės būti paimamos kartą per metus – iki šiol tokia galimybė suteikta kartą per dvejus metus.
  • DIPLOMATIJA: Vyriausybė pritarė Lietuvos generalinio konsulato Sankt Peterburge likvidavimui ir iš ambasadoriaus Rusijoje pareigų nuo birželio pirmos dienos oficialiai atšaukti Eitvydą Bajarūną.
  • MAITINIMAS: Vilniaus miesto savivaldybės taryba pritarė maitinimo normų ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigose didinimui - paskutinį kartą vaikų maitinimo įkainiai sostinės darželiuose keitėsi 2019-aisiais.
  • PASLAUGOS: Advokatai negali teikti paslaugų sankcionuotiems asmenims, o taip pat paslaugų, kuriomis būtų bandoma apeiti Vakarų įvestas sankcijas Rusijai, sako Advokatų tarybos pirmininkas Ignas Vėgėlė.
  • VADOVAS: Lietuvos vadovo Gitano Nausėdos vyriausiuoju patarėju ir Teisės grupės vadovu taps Andrius Kabišaitis, pranešė Prezidentūra.
  • DUOMENYS: Lietuva yra tarp prasčiausiai viešajam interesui svarbius duomenis atveriančių ir panaudojančių Europos Sąjungos šalių, rodo pasaulinis duomenų barometras.
  • KROVINIAI: Beveik prieš tris savaites į Ukrainą išvykęs bandomasis „Lietuvos geležinkelių“ traukinys su kroviniais netrukus turėtų pajudėti atgal.
  • APSAUGA: Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen ir premjerė Ingrida Šimonytė nori atsisakyti visą parą trunkančios apsaugos.
  • ATSARGUS: Europos Sąjungai planuojant šiais metais dviem trečdaliais sumažinti priklausomybę nuo rusiškų dujų, Lietuvos energetikos agentūros vadovas Virgilijus Poderys tokias galimybes vertina atsargiai.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar naujai siūlomas Civilinės sąjungos įstatymas yra Partnerystės įstatymas, tik kitais žodžiais?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Jeigu Seimo rinkimai vyktų ateinantį sekmadienį, už kurią partiją balsuotumėte?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+2 +9 C

+3 +12 C

 

+11 +16 C

+10 +18 C

+16 +23 C

 

+11 +18 C

0-5 m/s

0-5 m/s

 

0-7 m/s