respublika.lt

Lietuvos moterų rinktinė pradėjo pasiruošimą pasaulio čempionatui

2022 kovo 28 17:14:40
hockey.lt info

Praėjusį savaitgalį Lietuvos moterų ledo ritulio rinktinė pradėjo pasiruošimą pasaulio čempionato IIIA diviziono kovoms, kurios įvyks balandžio 4-9 dienomis Bulgarijoje.

×
nuotr. 1 nuotr.
Moterų rinktinės treniruotė. hockey.lt nuotr.

 Vyriausiojo rinktinės trenerio Berndo Haakės ir jo asistentų Mauro Baltrukonio ir Raimondo Štrimaičio treniruojama rinktinė į pirmąją treniruotę Elektrėnuose susirinko šeštadienį pradėdama aštuonių dienų trukmės stovyklą prieš pasaulio čempionatą. Pirmąsias dvi dienas rinktinė surengė po dvi treniruotes per dieną, o šią savaitę treniruosis po kartą bei sužais dvi draugiškas rungtynes su Latvijos klubu. Šios rungtynės bus žaidžiamos penktadienį 20:15 val. bei šeštadienį 13:45 val.

Po sekmadienio laiko ant ledo vyriausias rinktinės treneris pasidžiaugė, jog rinktinė tobulėja kiekvieną treniruotę.

„Mane tikrai stebina, kad merginos kiekvieną treniruotę atrodo vis geriau. Šį sezoną mes turėjome problemų dėl COVID viruso ir buvo rengiamas ne pilnų matmenų, bet 3x3 čempionatas. Todėl žaidžiant ant pilnų matmenų ledo, yra visai kitokios taktikos ir joms reikia prie to prisitaikyti. Tačiau aš patenkintas, kaip vyksta šis procesas", - džiaugėsi vokietis.

Moterų rinktinėje šįkart pamatysime ir ne vieną jauną debiutantę, kuri pirmą kartą pasirodys ant ledo pasaulio čempionate. B. Haakė pasidžiaugė jaunimo integravimu į rinktinę, bet pabrėžė, jog tokių žaidėjų daugiau turės varžovės čempionate.

„Tai yra dalykas, kuris pakeičia kiekvienos šalies moterų ledo ritulio vaizdą: jei turi merginų, kurios pradėjo žaisti su berniukais labai jaunos, jos turės pranašumą čiuožime, žaidimo skaityme ir ledo ritulio supratime. Labai džiaugiuosi, jog prisijungia vis daugiau jaunų merginų, nes jos yra greitos, gali mesti, atlikti perdavimus ir puikiai papildys komandą. Bet šiuo metu vis dar neturime daug tokių žaidėjų.

Deja, mums trūksta trijų gerų žaidėjų ir į jų vietas teks pasistumti jaunimui. Džiaugiamės turėdami dvi geras vartininkes, bet mūsų laukia rimta kova su kitomis rinktinėmis, nes jos turi daugiau jaunimo. Todėl mums bus nelengva žaisti su Belgija ir Bulgarija."

Pasaulio čempionate Bulgarijoje dėl įvairių priežasčių pasitraukus kelioms rinktinėms, iš viso varžysis trys komandos, kurios tarpusavyje sužais dviejų ratų sistema. Mūsų rinktinės lauks Belgijos ir šeimininkės Bulgarijos atstovių iššūkis. Kalbėdamas apie naują sistemą, B. Haakė pajuokavo, jog tai garantavo rinktinei bent jau bronzą, tačiau pabrėžė, kad tikimasi pasiekti daugiau ir iškovoti aukštesnės prabos apdovanojimą.

„Visų pirma, po šių pasikeitimų, mes jau laimėjome bronzos medalius. Tokia yra dabartinė situacija, kuri vyksta visuose divizionuose, kai būna pasitraukiančių rinktinių, tad IIHF pateikė pasiūlymą komandoms sužaisti po du kartus, o mes jį priėmėme. Nepaisant garantuotų medalių, turnyrine norėsime daugiau nei tik bronzos apdovanojimų.

Pažįstu Belgijos rinktinę, žinau, kad ji turi bendrą lygą su Nyderlandų ekipomis, tad turi jaunų žaidėjų rungtyniaujančių su berniukais. Tai yra visada privalumas varžovėms, o mums žaidžiant su dauguma rinktinių teks žaisti su merginomis, kurios turi daugiau patirties ant ledo. Todėl mes turime žaisti kartu kaip komanda ir tik tai gali atnešti mums sėkmę."

Svarbiausiais darbais prieš išvyką į Bulgariją rinktinės vyriausiasis treneris paminėjo komandinį darbą bei žaidimo savoje zonoje gerinimą.

„Dabar mes dirbame ties esminiais žaidimo aspektais, bet tuomet reikės padirbėti ir su specialiosiomis komandomis. Dirbsime ties mūsų mažumos neutralizacija, treniruosimės žaidimą daugumoje ir išbandysime žaidimą, kai vartininką keičia šešta aikštės žaidėja ir įgaunamas dirbtinis pranašumas. Žinoma, svarbiausia bus pagerinti komandinį žaidimą: ledo ritulyje svarbiausia yra žaidimas savo aikštės zonoje ir visi turi žinoti, ką reikia daryti tada, kai mes turime ritulį ir kai ritulį turi varžovės."

Stovyklos metu rinktinės narės gerina savo žinias ne tik ant ledo, tačiau ir už jo ribų. Sekmadienį moterų rinktinės kandidatės išklausė Lietuvos antidopingo agentūros parengtą seminarą. Jo metu rinktinės narėms informaciją svarbiausiais klausimais pateikė moterų ledo ritulyje puikiai pažįstama Lietuvos antidopingo agentūros atstovė Dalia Motėjūnaitė.

„Rinktinės narėms buvo pateikta informacija apie esmines antidopingo taisykles ir jų pažeidimus, sportininko teises ir pareigas, nepilnamečių teises, draudžiamas medžiagas, maisto papildus, leidimus vartoti vaistus. Daugiausiai dėmesio buvo skirta dopingo kontrolės procedūrai, merginos turėjo daug klausimų apie jos eigą, taip pat dalinosi patirtimi", - seminarą apibendrino informaciją rintinės narėms suteikusi D. Motėjūnaitė.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F
  • ATSAKOMYBĖ: Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ pirmininkas Saulius Skvernelis akcentuoja, kad asmeniui, kuris galimai nutekino informaciją buvusiam Seimo nariui Kristijonui Bartoševičiui apie jo atžvilgiu vykdomą ikiteisminį tyrimą, turėtų būti pritaikyta politinė atsakomybė.
  • GAMYBA: Nepaisant rinkoje atpigusių gamtinių dujų, Jonavos azoto trąšų gamykla „Achema“, anksčiau planavusi atnaujinti amoniako gamybą vasario pradžioje, dėl vangaus trąšų pirkimo atideda šiuos planus.
  • RINKIMAI: Kovą vyksiančiuose merų ir savivaldybių tarybų narių rinkimuose dalyvauja 109 milijonieriai, per tūkstantis neturinčiųjų jokio turto, apie pusė tūkstančio teistų asmenų, o Ukmergėje kandidatuoja 94 metų vyras, rodo Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenys.
  • KALĖJIMAS: Turto bankas ir buvusio Lukiškių kalėjimo komplekso operatorius „Aštuntas elementas“ penktadienį pasirašė atnaujintą nuomos sutarties projektą iki 2025 m. rugsėjo.
  • DUJOS: Pirmąjį šių metų mėnesį gamtinių dujų biržoje „GET Baltic“ formavosi 46 proc. mažesnė gamtinių dujų kaina nei pernai gruodį: Baltijos šalių ir Suomijos rinkose vidutinė dujų kaina sausį buvo 69,15 EUR/MWh, tuo metu gruodį ji siekė 126,96 EUR/MWh,
  • LIFOSA: Sankcionuojamai Kėdainių fosforo trąšų gamybos bendrovei „Lifosa“ dar kartą nepavyko panaikinti Finansų ministerijos sprendimo paskirti įmonės laikinąjį administratorių.
  • PROBLEMOS: Klaipėdos laisvojoje ekonominėje zonoje įsikūrusi Danijos kapitalo žuvų perdirbimo įmonė „Espersen Lietuva“ mažina pajėgumus ir atleidžia dalį darbuotojų, nes mažėja produkcijos paklausa, svyruoja žaliavų, transporto bei energijos kainos, sako gamyklą valdančios Danijos grupės „Espersen“ prezidentas Klausas B. Nielsenas.
  • PALŪKANOS: Europos centrinis bankas pranešė vėl padidinęs palūkanų normas, šįkart – dar 0,5 proc.
  • KANDIDATAS: Vyriausioji rinkimų komisija ketvirtadienį priėmė sprendimą iš Darbo partijos kandidatų į Druskininkų tarybą rinkiminio sąrašo nešalinti pirmu numeriu jame įrašyto Edvino Garackevičiaus, sausio mėnesį sulaikyto su dideliu kiekiu narkotinių medžiagų.
  • VIZITAS: Specialiųjų tyrimų tarnyboje lankėsi Europos vyriausioji prokurorė Laura Kodruca Kovesi ir Europos prokuroras Tomas Krušna.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar turėdami galimybę nutrauktumėte pensijų kaupimą?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Jei turite šiek tiek laisvo laiko, kas jums labiau patiktų?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

-4 -2 C

-6 -2 C

 

-13 +2 C

-4 -1 C

-5 +1 C

 

-1 +2 C

0-6 m/s

0-5 m/s

 

0-5 m/s