respublika.lt

Lietuvos moterų rinktinė pradėjo pasiruošimą pasaulio čempionatui

2022 kovo 28 17:14:40
hockey.lt info

Praėjusį savaitgalį Lietuvos moterų ledo ritulio rinktinė pradėjo pasiruošimą pasaulio čempionato IIIA diviziono kovoms, kurios įvyks balandžio 4-9 dienomis Bulgarijoje.

×
nuotr. 1 nuotr.
Moterų rinktinės treniruotė. hockey.lt nuotr.Vyriausiojo rinktinės trenerio Berndo Haakės ir jo asistentų Mauro Baltrukonio ir Raimondo Štrimaičio treniruojama rinktinė į pirmąją treniruotę Elektrėnuose susirinko šeštadienį pradėdama aštuonių dienų trukmės stovyklą prieš pasaulio čempionatą. Pirmąsias dvi dienas rinktinė surengė po dvi treniruotes per dieną, o šią savaitę treniruosis po kartą bei sužais dvi draugiškas rungtynes su Latvijos klubu. Šios rungtynės bus žaidžiamos penktadienį 20:15 val. bei šeštadienį 13:45 val.

Po sekmadienio laiko ant ledo vyriausias rinktinės treneris pasidžiaugė, jog rinktinė tobulėja kiekvieną treniruotę.

„Mane tikrai stebina, kad merginos kiekvieną treniruotę atrodo vis geriau. Šį sezoną mes turėjome problemų dėl COVID viruso ir buvo rengiamas ne pilnų matmenų, bet 3x3 čempionatas. Todėl žaidžiant ant pilnų matmenų ledo, yra visai kitokios taktikos ir joms reikia prie to prisitaikyti. Tačiau aš patenkintas, kaip vyksta šis procesas", - džiaugėsi vokietis.

Moterų rinktinėje šįkart pamatysime ir ne vieną jauną debiutantę, kuri pirmą kartą pasirodys ant ledo pasaulio čempionate. B. Haakė pasidžiaugė jaunimo integravimu į rinktinę, bet pabrėžė, jog tokių žaidėjų daugiau turės varžovės čempionate.

„Tai yra dalykas, kuris pakeičia kiekvienos šalies moterų ledo ritulio vaizdą: jei turi merginų, kurios pradėjo žaisti su berniukais labai jaunos, jos turės pranašumą čiuožime, žaidimo skaityme ir ledo ritulio supratime. Labai džiaugiuosi, jog prisijungia vis daugiau jaunų merginų, nes jos yra greitos, gali mesti, atlikti perdavimus ir puikiai papildys komandą. Bet šiuo metu vis dar neturime daug tokių žaidėjų.

Deja, mums trūksta trijų gerų žaidėjų ir į jų vietas teks pasistumti jaunimui. Džiaugiamės turėdami dvi geras vartininkes, bet mūsų laukia rimta kova su kitomis rinktinėmis, nes jos turi daugiau jaunimo. Todėl mums bus nelengva žaisti su Belgija ir Bulgarija."

Pasaulio čempionate Bulgarijoje dėl įvairių priežasčių pasitraukus kelioms rinktinėms, iš viso varžysis trys komandos, kurios tarpusavyje sužais dviejų ratų sistema. Mūsų rinktinės lauks Belgijos ir šeimininkės Bulgarijos atstovių iššūkis. Kalbėdamas apie naują sistemą, B. Haakė pajuokavo, jog tai garantavo rinktinei bent jau bronzą, tačiau pabrėžė, kad tikimasi pasiekti daugiau ir iškovoti aukštesnės prabos apdovanojimą.

„Visų pirma, po šių pasikeitimų, mes jau laimėjome bronzos medalius. Tokia yra dabartinė situacija, kuri vyksta visuose divizionuose, kai būna pasitraukiančių rinktinių, tad IIHF pateikė pasiūlymą komandoms sužaisti po du kartus, o mes jį priėmėme. Nepaisant garantuotų medalių, turnyrine norėsime daugiau nei tik bronzos apdovanojimų.

Pažįstu Belgijos rinktinę, žinau, kad ji turi bendrą lygą su Nyderlandų ekipomis, tad turi jaunų žaidėjų rungtyniaujančių su berniukais. Tai yra visada privalumas varžovėms, o mums žaidžiant su dauguma rinktinių teks žaisti su merginomis, kurios turi daugiau patirties ant ledo. Todėl mes turime žaisti kartu kaip komanda ir tik tai gali atnešti mums sėkmę."

Svarbiausiais darbais prieš išvyką į Bulgariją rinktinės vyriausiasis treneris paminėjo komandinį darbą bei žaidimo savoje zonoje gerinimą.

„Dabar mes dirbame ties esminiais žaidimo aspektais, bet tuomet reikės padirbėti ir su specialiosiomis komandomis. Dirbsime ties mūsų mažumos neutralizacija, treniruosimės žaidimą daugumoje ir išbandysime žaidimą, kai vartininką keičia šešta aikštės žaidėja ir įgaunamas dirbtinis pranašumas. Žinoma, svarbiausia bus pagerinti komandinį žaidimą: ledo ritulyje svarbiausia yra žaidimas savo aikštės zonoje ir visi turi žinoti, ką reikia daryti tada, kai mes turime ritulį ir kai ritulį turi varžovės."

Stovyklos metu rinktinės narės gerina savo žinias ne tik ant ledo, tačiau ir už jo ribų. Sekmadienį moterų rinktinės kandidatės išklausė Lietuvos antidopingo agentūros parengtą seminarą. Jo metu rinktinės narėms informaciją svarbiausiais klausimais pateikė moterų ledo ritulyje puikiai pažįstama Lietuvos antidopingo agentūros atstovė Dalia Motėjūnaitė.

„Rinktinės narėms buvo pateikta informacija apie esmines antidopingo taisykles ir jų pažeidimus, sportininko teises ir pareigas, nepilnamečių teises, draudžiamas medžiagas, maisto papildus, leidimus vartoti vaistus. Daugiausiai dėmesio buvo skirta dopingo kontrolės procedūrai, merginos turėjo daug klausimų apie jos eigą, taip pat dalinosi patirtimi", - seminarą apibendrino informaciją rintinės narėms suteikusi D. Motėjūnaitė.

Laikraščių prenumerata internetu

  • ŽUVYS: Šilutės rajono vandens telkiniuose žuvys gaišta dėl deguonies trūkumo, teigia Aplinkos apsaugos departamentas.
  • SNAIGĖ: Finansinių sunkumų turinti ir restruktūrizuotis siekianti Rusijos grupės „Polair“ netiesiogiai valdoma vienintelė Baltijos šalyse šaldytuvų gamybos bendrovė „Snaigė“ bando ieškoti išeičių, kad nebankrutuotų, sako Alytaus meras Nerijus Cesiulis.
  • VERSLAS: Seimo narys, ekspremjeras Algirdas Butkevičius siūlo smulkiesiems verslininkams, įsivežantiems iš kitų ES valstybių narių prekių, nuo 14 000 iki 30 000 eurų per metus padidinti ribą, kai jie tampa PVM mokėtoju.
  • PROJEKTAI: 700-ąjį Vilniaus jubiliejų sostinės gyventojai ir svečiai pasitiks meno iniciatyvų pilname mieste: kultūros rėmimo programų projektų konkurso antrajame etape patvirtinta dar 160 paraiškų iš 272, kurioms skiriama daugiau kaip 460 tūkst. eurų, skelbia Vilniaus savivaldybė.
  • KAITRA: Birželio kaitra Lietuvoje išaugino kondicionierių ir ventiliatorių paklausą – prekybininkai skaičiuoja dešimtimis kartų augusius pardavimus, nepaisant kai kurių prekių brangimo.
  • AUTOBUSAS: Klaipėdos savivaldybės įmonė „Klaipėdos keleivinis transportas“ ieško, kas tris sezonus teiks vandens autobuso paslaugas Danės upėje - jis reguliariai turėtų pradėti kursuoti jau kitą vasarą.
  • SULAIKYMAS: Seimas apribojo galimybes pareigūnams taikyti dviejų parų sulaikymą asmenims, kurie nebuvo užklupti nusikaltimo vietoje.
  • AUKCIONAS: Penktadienį pasibaigęs Lietuvos pašto organizuotas pastatų Šiaulių Aušros alėjoje aukcionas neįvyko, nes turtu nesusidomėjo nė vienas pirkėjas.
  • ŽEMĖ: Vilniuje sklypų neprižiūrintys savininkai nebegaus žemės mokesčio lengvatos – nuo šiol jiems bus taikomas maksimalus 4% dydžio mokesčio tarifas.
  • DONORYSTĖ: Seimo narės Agnė Širinskienė ir Asta Kubilienė registravo pataisas, kad gaunant arba keičiant asmens dokumentus žmonėms būtų pasiūloma pasirašyti sutikimą dėl organų donorystės.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar skiepijotės nuo erkinio encefalito?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar gerai atidirbo Seimas šią pavasario sesiją?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+13 +21 C

+11 +19 C

 

+12 +18 C

+20 +27 C

+17 +22 C

 

+17 +20 C

0-6 m/s

0-6 m/s

 

0-5 m/s