respublika.lt

Lietuvos ledo ritulio rinktinė baigė pasiruošimą pasaulio čempionatui

2022 gegužės 02 08:58:34
hockey.lt informacija

Lietuvos vyrų ledo ritulio rinktinė baigė savo pasiruošimą pasaulio čempionato IA diviziono turnyrui. Rinktinė šiandien surengė paskutinę keturių savaičių trukmės pasiruošimo stovyklos treniruotę Elektrėnuose ir rytoj išvyks į Liublianą.

×
nuotr. 2 nuotr.
Lietuvos ledo ritulio rinktinė baigė pasiruošimą pasaulio čempionatui. Hockey.lt nuotr.Prieš paskutinę rinktinės treniruotę Lietuvos nacionalinės komandos vyriausias treneris Ronas Pasco pasidžiaugė, jog jo auklėtiniai stovykloje įdėjo visas pastangas ir atidžiai vykdė trenerių nurodymus.

„Šiuo metu rinktinėje visi esame pakilios nuotaikos. Turėjome keturias savaites pasiruošimo, per kurias mes labai sunkiai dirbome. Vaikinai atidavė visas jėgas treniruotėse ir dabar visi jau laukia startuojančio pasaulio čempionato", - apie stovykloje vyraujančią atmosferą kalbėjo rinktinės treneris.

Po paskutinės treniruotės rinktinės trenerių štabo laukė nelengvas sprendimas. Į galutinę čempionato sudėtį pateko 20 aikštės žaidėjų ir trys vartininkai, tad po paskutinės treniruotės už darbą ir atsidavimą stovykloje treneriai padėkojo keturiems žaidėjams - Dovydui Laimučiui, Ignotui Ragui, Lukui Žukauskui ir Dominykui Motiejūnui. R. Pasco teigimu, šis sprendimas buvo vienas iš sunkiausių stovykloje, o žaidėjai į galutinę sudėtį buvo renkami atsižvelgus į tai, ką jie gali duoti rinktinei čempionate.

„Su kažkuo atsisveikinti visada yra sunku, ypač sunku tai daryti stovyklos pabaigoje. Žaidėjai buvo kartu visą pasirengimo stovyklą ir įdėjo daug pastangų bei savo laiko. Jie atsidavė treniruotėse ir darė viską, ko iš jų prašėme. Sprendimas yra nelengvas, bet mes žinome, jog yra ribotas skaičius žaidėjų, kurie gali vykti į pirmenybes. Išsirinkti galutinę sudėtį visada labai sunku, bet tai yra šio proceso dalis.

Priimdami sprendimą turime atsižvelgti ir į draugiškas rungtynes, bet mes spendžiame ne pagal dvi dienas ir pasirodymą jų metu. Žinoma, pasirodymai rungtynėse yra svarbūs, bet taip pat labai svarbu tai, kaip žaidėjai dirbo treniruotėse: jų pasirodymai ant ledo kiekvieną dieną. Spręsti vien tik pagal pasirodymus rungtynėse būtų neteisinga, nes mes turime susidaryti platesnį paveikslą ir įvertinti visus žaidėjų pliusus ir minusus. Taip pat turime atsižvelgti ir į tai, ką kiekvienas konkretus žaidėjas gali duoti rinktinei."

Jau rytoj rinktinės laukia skrydis į Slovėniją, o rinktinės trenerio teigimu, čempionate svarbiausia bus parodyti visas geriausias savo savybes.

„Pirmiausia mes norime nuvykti ten ir žaisti taip, kad mes patys būtume patenkinti savo pasirodymu. Mes šuo metu tęsiame pradėtą procesą ir turėsime viską, ties kuo dirbome, išpildyti čempionate. Niekas negali pasakyti, kokie bus galutiniai rezultatai. Žinome, jog žaisime su aukščiausio lygio rinktinėmis, ir tenka pripažinti, jog būsime laikomi čempionato autsaideriais. Mums svarbiausia, kad mes būtume geriausia savo versija, parodytume viską, ką sugebame. Turime savo standartus ir juos norime įgyvendinti kiekvienose rungtynėse. O į rezultatus jau galėsime žiūrėti po turnyro."

Pirmąsias pasaulio čempionato rungtynes lietuviai žais gegužės 3 dieną 20:00 val. prieš turnyro šeimininkę Slovėniją. Prabėgus mažiau nei parai, lietuvių lauks Vengrijos rinktinė, kuri savo rungtynes pirmąją turnyro dieną žais keliomis valandomis anksčiau nei Lietuvos rinktinė. R. Pasco pripažįsta, jog jo komandos laukia itin sunkus čempionato startas, o mūsų tvarkaraštis, trenerio teigimu, yra sunkiausiais iš visų turnyro dalyvių.

„Būkime atviri - turime sudėtingą tvarkaraštį. Lyginant visų komandų tvarkaraščius, mūsų yra neabejotinai pats sunkiausiais. Pradėsime čempionatą su šeimininkais, o vėliau kitą dieną jau teks žaisti su daugiau poilsio turėsiančia Vengrija. Sužaisti dvi rungtynes per mažiau nei 24 valandas yra labai didelis iššūkis bet kuriai komandai. Žinome, jog čempionato startas bus labai sunkus, bet tam mes ruošėme savo žaidėjus šios stovyklos metu. Jie klausė mūsų nurodymų, įdėjo visas pastangas ir tai yra viskas, ko mes galime norėti."

Pasaulio čempionato IA diviziono kovos Slovėnijoje - gegužės 3-9 dienomis.

 

Laikraščių prenumerata internetu

  • ATAKOS: Kibernetinės atakos prieš Lietuvos institucijas ir verslą nuslopo, bet ekspertai pasirengę jų atsinaujinimui, sako Nacionalinio kibernetinio saugumo centro laikinasis vadovas Jonas Skardinskas.
  • TARNYBA: Nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą baigė 800 karių, jie papildė kariuomenės aktyvųjį rezervą.
  • PALMĖS: Verslininkas Antanas Bosas ir jo sutuoktinė Daina Bosas laimėjo bylą teisme dėl iš kito verslininko įsigytų bei neprigijusių palmių.
  • KREPŠINIS: Panevėžio „Lietkabelio“ komanda pradėjo rikiuoti gretas artėjančiam sezonui: LKL vicečempionai pratęsė sutartį dar dvejiems metams su kapitonu Vyteniu Lipkevičiumi.
  • PASIENIS: Valstybės sienos apsaugos tarnybos vadas Rustamas Liubajevas tvirtina, kad, atsižvelgiant į lengvėjančią situaciją Lietuvos–Baltarusijos pasienyje, kai sumažėjęs migrantų, norinčių patekti į Lietuvą, srautas, yra mažinamas ir sienos apsaugos pajėgų skaičius.
  • FINANSAVIMAS: Krašto apsaugos ministerija penktadienį pranešė patrigubinusi šaulių finansavimą, lėšų skirta ginklams, ekipuotei, įrangai įsigyti.
  • ARCHITEKTŪRA: Lietuvoje nuo kitų metų bus teikiami Nacionaliniai architektūros apdovanojimai, kuriais siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į kokybiškiausią Lietuvos architektūrą.
  • DEKLARAVIMAS: Žemės ūkio ministerija primena, kad liepos 8 dieną baigiasi žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimo terminas.
  • TRANZITAS: Europarlamentaras Petras Auštrevičius tikina gavęs atsakymą iš Europos Komisijos dėl Kaliningrado tranzito - galutinis sprendimas dėl šio klausimo nėra priimtas.
  • VIZITAS: Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda liepos 2–4 dienomis su darbo vizitu lankysis Filadelfijoje, JAV.
Daugiau

Dienos klausimas

Jeigu valstybė mokėtų kas mėnesį 1000 Eur už nieką, papildomai dirbtumėte?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar gerai atidirbo Seimas šią pavasario sesiją?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+13 +20 C

+13 +22 C

 

+15 +20 C

+22 +25 C

+23 +27 C

 

+19 +23 C

0-4 m/s

0-3 m/s

 

0-6 m/s