respublika.lt

Lietuvos irklavimo trenerius konsultuos ir naujų vėjų įnešti mėgins specialistas iš Didžiosios Britanijos

2022 kovo 18 08:26:38
Lietuvos irklavimo federacija

Lietuvos irklavimo federacija (LIF) pasirašė sutartį su Didžiosios Britanijos specialistu Ianu Shore'u. Didelę patirtį dirbant su aukšto meistriškumo sportininkais turintis britas užims rinktinės sportininkų ir LIF trenerių konsultanto vaidmenį.

×
nuotr. 1 nuotr.
Ian Shore. LIF nuotr.

 

Pasak LIF vadovų, I.Shore'as užsiims strategijos kūrimu, nustatys rezultatų vertinimo kriterijus, turės sukurti adaptuotą treniruočių programą bei sportininkų atrankos sistemą. Taip pat I.Shore'as kuruos LIF trenerių darbą, kurs jaunųjų talentų programą bei trenerių darbo struktūrą.

„Tikime, kad I.Shore'as padės mūsų rinktinei tobulėti ne tik fiziškai, bet ir psichologiškai, tikime, kad jis gali įnešti naujovių į mūsų veiklą, trenerių darbą, sportininkų pasirengimą, - sakė LIF prezidentas Mindaugas Griškonis. - Jeigu norime tobulėti, mums reikia naujų vėjų, gal kiek kitokio požiūrio į visą treniruočių sistemą".

Ieškodama, kas galėtų padėti specialisto paieškoje, LIF konsultavosi su Tarptautine irklavimo federacija („World Rowing").

„Svarbiausia, mums patiko, kad I.Shore'as nenori ir nebus diktatoriškas treneris, - nusijuokė M.Griškonis. - Kalbėjome su juo, kad jis nepirš savo nuomonės 100 proc., jis yra pasirengęs diskutuoti su mūsų treneriais bei sportininkais, tačiau siūlys išbandyti tam tikras naujoves ir jo paties išbandytas metodikas. Lietuvos treneriai bus svarbia viso proceso dalimi, kadangi jie geriausiai pažįsta sportininkus. I.Shore'as pažadėjo, kad bus atsižvelgiama į mūsų trenerių įžvalgas bei lūkesčius. Tai mums tiko ir patiko".

Prieš tai Durhamo universitete besidarbavęs I.Shore'as Didžiojoje Britanijoje pagarsėjo kaip treniruočių programas ir sistemas irkluotojams kūręs treneris. Per savo karjerą jam teko darbuotis su Didžiosios Britanijos olimpiečiais, pasaulio čempionato dalyviais bei prizininkais. Iš Tokijo olimpinių žaidynių I.Shore'o auklėtiniai grįžo su sidabro ir bronzos medaliais.

„Atrodo, radome bendrą kalbą su LIF vadovais, treneriais bei sportininkais - mąstome viena kryptimi, - sakė specialistas iš Didžiosios Britanijos. - Daug kalbėjome su treneriais, supratau, kad baziniai dalykai yra daromi labai teisingai, tačiau kiekviena sistema turi savo stipriąsias ir silpnąsias puses. Dabar bandysime sustiprinti silpnąsias".

I.Shore'as jau spėjo sudalyvauti Lietuvos rinktinės kontroliniuose testuose, matė sportininkų rezultatus, su dalimi jų spėjo pabendrauti apie būsimą darbą kartų.

„Aš matau, kad tai yra aukščiausio lygio sportininkai. Nėra abejonių, - teigė I.Shore'as. - Tačiau mes dabar kalbame apie suaugusiųjų rinktinę. Manau, kad bėdos prasideda, kai kalba pakrypsta apie pamainą. Rinktinei trūksta „gylio". Tokia ir bus mano pagrindinė užduotis - padėti sukurti sistemą, kuri leis stiprinti jaunių ir jaunimo grandis. Tikslas - panaikinti spragą tarp jaunimo ir suaugusiųjų rinktinių. Darbuosimės ne tik su olimpine rinktine tiesiogiai. Jei Lietuva nori būti sėkminga irklavimo sporte, turime dairytis į jaunius, jaunimą, sugebėti iš anksto įžvelgti potencialą ir jaunuolius nukreipti teisinga kryptimi. Žinau, niekas ir nesakė, kad bus lengva, bet man patinka iššūkiai. Pastebėjau, kad jų nesibaido ir Lietuvos treneriai. Bus smagu".

Sutartis su I.Shore'u pasirašyta bandomajam laikotarpiui iki spalio 31 dienos.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F
  • ATSAKOMYBĖ: Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ pirmininkas Saulius Skvernelis akcentuoja, kad asmeniui, kuris galimai nutekino informaciją buvusiam Seimo nariui Kristijonui Bartoševičiui apie jo atžvilgiu vykdomą ikiteisminį tyrimą, turėtų būti pritaikyta politinė atsakomybė.
  • GAMYBA: Nepaisant rinkoje atpigusių gamtinių dujų, Jonavos azoto trąšų gamykla „Achema“, anksčiau planavusi atnaujinti amoniako gamybą vasario pradžioje, dėl vangaus trąšų pirkimo atideda šiuos planus.
  • RINKIMAI: Kovą vyksiančiuose merų ir savivaldybių tarybų narių rinkimuose dalyvauja 109 milijonieriai, per tūkstantis neturinčiųjų jokio turto, apie pusė tūkstančio teistų asmenų, o Ukmergėje kandidatuoja 94 metų vyras, rodo Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenys.
  • KALĖJIMAS: Turto bankas ir buvusio Lukiškių kalėjimo komplekso operatorius „Aštuntas elementas“ penktadienį pasirašė atnaujintą nuomos sutarties projektą iki 2025 m. rugsėjo.
  • DUJOS: Pirmąjį šių metų mėnesį gamtinių dujų biržoje „GET Baltic“ formavosi 46 proc. mažesnė gamtinių dujų kaina nei pernai gruodį: Baltijos šalių ir Suomijos rinkose vidutinė dujų kaina sausį buvo 69,15 EUR/MWh, tuo metu gruodį ji siekė 126,96 EUR/MWh,
  • LIFOSA: Sankcionuojamai Kėdainių fosforo trąšų gamybos bendrovei „Lifosa“ dar kartą nepavyko panaikinti Finansų ministerijos sprendimo paskirti įmonės laikinąjį administratorių.
  • PROBLEMOS: Klaipėdos laisvojoje ekonominėje zonoje įsikūrusi Danijos kapitalo žuvų perdirbimo įmonė „Espersen Lietuva“ mažina pajėgumus ir atleidžia dalį darbuotojų, nes mažėja produkcijos paklausa, svyruoja žaliavų, transporto bei energijos kainos, sako gamyklą valdančios Danijos grupės „Espersen“ prezidentas Klausas B. Nielsenas.
  • PALŪKANOS: Europos centrinis bankas pranešė vėl padidinęs palūkanų normas, šįkart – dar 0,5 proc.
  • KANDIDATAS: Vyriausioji rinkimų komisija ketvirtadienį priėmė sprendimą iš Darbo partijos kandidatų į Druskininkų tarybą rinkiminio sąrašo nešalinti pirmu numeriu jame įrašyto Edvino Garackevičiaus, sausio mėnesį sulaikyto su dideliu kiekiu narkotinių medžiagų.
  • VIZITAS: Specialiųjų tyrimų tarnyboje lankėsi Europos vyriausioji prokurorė Laura Kodruca Kovesi ir Europos prokuroras Tomas Krušna.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar turėdami galimybę nutrauktumėte pensijų kaupimą?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Jei turite šiek tiek laisvo laiko, kas jums labiau patiktų?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

-4 -2 C

-6 -2 C

 

-13 +2 C

-4 -1 C

-5 +1 C

 

-1 +2 C

0-6 m/s

0-5 m/s

 

0-5 m/s