respublika.lt

Lietuvos irklavimo trenerius konsultuos ir naujų vėjų įnešti mėgins specialistas iš Didžiosios Britanijos

2022 kovo 18 08:26:38
Lietuvos irklavimo federacija

Lietuvos irklavimo federacija (LIF) pasirašė sutartį su Didžiosios Britanijos specialistu Ianu Shore'u. Didelę patirtį dirbant su aukšto meistriškumo sportininkais turintis britas užims rinktinės sportininkų ir LIF trenerių konsultanto vaidmenį.

×
nuotr. 1 nuotr.
Ian Shore. LIF nuotr.

 

Pasak LIF vadovų, I.Shore'as užsiims strategijos kūrimu, nustatys rezultatų vertinimo kriterijus, turės sukurti adaptuotą treniruočių programą bei sportininkų atrankos sistemą. Taip pat I.Shore'as kuruos LIF trenerių darbą, kurs jaunųjų talentų programą bei trenerių darbo struktūrą.

„Tikime, kad I.Shore'as padės mūsų rinktinei tobulėti ne tik fiziškai, bet ir psichologiškai, tikime, kad jis gali įnešti naujovių į mūsų veiklą, trenerių darbą, sportininkų pasirengimą, - sakė LIF prezidentas Mindaugas Griškonis. - Jeigu norime tobulėti, mums reikia naujų vėjų, gal kiek kitokio požiūrio į visą treniruočių sistemą".

Ieškodama, kas galėtų padėti specialisto paieškoje, LIF konsultavosi su Tarptautine irklavimo federacija („World Rowing").

„Svarbiausia, mums patiko, kad I.Shore'as nenori ir nebus diktatoriškas treneris, - nusijuokė M.Griškonis. - Kalbėjome su juo, kad jis nepirš savo nuomonės 100 proc., jis yra pasirengęs diskutuoti su mūsų treneriais bei sportininkais, tačiau siūlys išbandyti tam tikras naujoves ir jo paties išbandytas metodikas. Lietuvos treneriai bus svarbia viso proceso dalimi, kadangi jie geriausiai pažįsta sportininkus. I.Shore'as pažadėjo, kad bus atsižvelgiama į mūsų trenerių įžvalgas bei lūkesčius. Tai mums tiko ir patiko".

Prieš tai Durhamo universitete besidarbavęs I.Shore'as Didžiojoje Britanijoje pagarsėjo kaip treniruočių programas ir sistemas irkluotojams kūręs treneris. Per savo karjerą jam teko darbuotis su Didžiosios Britanijos olimpiečiais, pasaulio čempionato dalyviais bei prizininkais. Iš Tokijo olimpinių žaidynių I.Shore'o auklėtiniai grįžo su sidabro ir bronzos medaliais.

„Atrodo, radome bendrą kalbą su LIF vadovais, treneriais bei sportininkais - mąstome viena kryptimi, - sakė specialistas iš Didžiosios Britanijos. - Daug kalbėjome su treneriais, supratau, kad baziniai dalykai yra daromi labai teisingai, tačiau kiekviena sistema turi savo stipriąsias ir silpnąsias puses. Dabar bandysime sustiprinti silpnąsias".

I.Shore'as jau spėjo sudalyvauti Lietuvos rinktinės kontroliniuose testuose, matė sportininkų rezultatus, su dalimi jų spėjo pabendrauti apie būsimą darbą kartų.

„Aš matau, kad tai yra aukščiausio lygio sportininkai. Nėra abejonių, - teigė I.Shore'as. - Tačiau mes dabar kalbame apie suaugusiųjų rinktinę. Manau, kad bėdos prasideda, kai kalba pakrypsta apie pamainą. Rinktinei trūksta „gylio". Tokia ir bus mano pagrindinė užduotis - padėti sukurti sistemą, kuri leis stiprinti jaunių ir jaunimo grandis. Tikslas - panaikinti spragą tarp jaunimo ir suaugusiųjų rinktinių. Darbuosimės ne tik su olimpine rinktine tiesiogiai. Jei Lietuva nori būti sėkminga irklavimo sporte, turime dairytis į jaunius, jaunimą, sugebėti iš anksto įžvelgti potencialą ir jaunuolius nukreipti teisinga kryptimi. Žinau, niekas ir nesakė, kad bus lengva, bet man patinka iššūkiai. Pastebėjau, kad jų nesibaido ir Lietuvos treneriai. Bus smagu".

Sutartis su I.Shore'u pasirašyta bandomajam laikotarpiui iki spalio 31 dienos.

 

Laikraščių prenumerata internetu

  • ATAKOS: Kibernetinės atakos prieš Lietuvos institucijas ir verslą nuslopo, bet ekspertai pasirengę jų atsinaujinimui, sako Nacionalinio kibernetinio saugumo centro laikinasis vadovas Jonas Skardinskas.
  • TARNYBA: Nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą baigė 800 karių, jie papildė kariuomenės aktyvųjį rezervą.
  • PALMĖS: Verslininkas Antanas Bosas ir jo sutuoktinė Daina Bosas laimėjo bylą teisme dėl iš kito verslininko įsigytų bei neprigijusių palmių.
  • KREPŠINIS: Panevėžio „Lietkabelio“ komanda pradėjo rikiuoti gretas artėjančiam sezonui: LKL vicečempionai pratęsė sutartį dar dvejiems metams su kapitonu Vyteniu Lipkevičiumi.
  • PASIENIS: Valstybės sienos apsaugos tarnybos vadas Rustamas Liubajevas tvirtina, kad, atsižvelgiant į lengvėjančią situaciją Lietuvos–Baltarusijos pasienyje, kai sumažėjęs migrantų, norinčių patekti į Lietuvą, srautas, yra mažinamas ir sienos apsaugos pajėgų skaičius.
  • FINANSAVIMAS: Krašto apsaugos ministerija penktadienį pranešė patrigubinusi šaulių finansavimą, lėšų skirta ginklams, ekipuotei, įrangai įsigyti.
  • ARCHITEKTŪRA: Lietuvoje nuo kitų metų bus teikiami Nacionaliniai architektūros apdovanojimai, kuriais siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į kokybiškiausią Lietuvos architektūrą.
  • DEKLARAVIMAS: Žemės ūkio ministerija primena, kad liepos 8 dieną baigiasi žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimo terminas.
  • TRANZITAS: Europarlamentaras Petras Auštrevičius tikina gavęs atsakymą iš Europos Komisijos dėl Kaliningrado tranzito - galutinis sprendimas dėl šio klausimo nėra priimtas.
  • VIZITAS: Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda liepos 2–4 dienomis su darbo vizitu lankysis Filadelfijoje, JAV.
Daugiau

Dienos klausimas

Jeigu valstybė mokėtų kas mėnesį 1000 Eur už nieką, papildomai dirbtumėte?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar gerai atidirbo Seimas šią pavasario sesiją?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+13 +20 C

+13 +22 C

 

+15 +20 C

+22 +25 C

+23 +27 C

 

+19 +23 C

0-4 m/s

0-3 m/s

 

0-6 m/s