respublika.lt

Lietuvos boksininkė atsisako finale kovoti su Rusijos Federacijos atstove

2022 vasario 27 14:00:00
Lietuvos bokso federacijos informacija

Bulgarijos sostinėje Sofijoje vykstančiame viename didžiausių Europoje tarptautiniame „Strandja“ turnyre į finalą pateko Lietuvos rinktinės boksininkė Gabrielė Stonkutė. Svorio kategorijos iki 81 kg ketvirtfinalyje G. Stonkutė vieningu teisėjų sprendimu taškais 5:0 įveikė rumunę Alexandrą Petču, o pusfinalyje taškais 4:1 įveikė lenkę Agatą Kaczmarską.

×
nuotr. 1 nuotr.
Gabrielė Stonkutė. Bulgarijos bokso federacijos nuotr.

 

Sekmadienį vakare vyksiančiame finale G. Stonkutė turėjo kovoti su Rusijos olimpinio komiteto atstove Ana Ivanova. Tačiau dėl šios šalies vykdomos agresijos ir karo Ukrainoje, Lietuvos boksininkė atsisako kovoti su Rusijos Federacijos atstove. 

„Dabar ne iškovoti medaliai galvoje, kai kare žūsta nekalti žmonės, moterys ir vaikai“, – teigia Europos jaunimo čempionė G. Stonkutė. 

„Tai mažiausiai ką galima padaryti, išreikšdami paramą Ukrainos sportininkams ir nuo karo kenčiantiems Ukrainos žmonėms“, – sako Lietuvos rinktinės treneris Vidas Bružas.

„Boksininkė, treneriai ir Lietuvos bokso federacija be jokių dvejonių nusprendė atsisakyti kovos su Rusijos Federacijos atstove. Lietuvos sportininkai palaiko Ukrainą kovoje su agresoriumi ir atsisako bet kokių ryšių ar varžybų su Rusijos ir Baltarusijos atstovais. Lietuvos bokso federacija tiesia pagalbos ranką Ukrainai ir pakvietėme Ukrainos boksininkus atvykti į Lietuvą, nes šiuo metu apie 40 šios valstybės boksininkų yra užstrigę kitose Europos šalyse ir negali grįžti į tėvynę“, – sako Lietuvos bokso federacijos prezidentas Darius Šaluga.

Vasario 20-27 d. vykstančiame „Strandja“ turnyre kovas pradėjo 343 boksininkai ir boksininkės. Į Bulgarijos sostinę atvyko net 37 valstybių atstovai iš Europos, Azijos, Amerikos ir Afrikos žemynų.


Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F
  • MODELIS: Vyriausybei svarstant antrąjį šių metų pusmetį keisti valstybės kompensacijų gyventojams už elektrą modelį, Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos pirmininkas Renatas Pocius sako, jog efektyviausia būtų jas mokėti už dalį suvartotos elektros – iki 100 ar 150 kilovatvalandžių (kWh) per mėnesį.
  • REGULIAVIMAS: Lietuvoje galiojantis teisinis reguliavimas, numatantis galimybę visus viešajame konkurse dalyvavusius konsorciumo partnerius automatiškai įtraukti į „juodąjį sąrašą“, jei partnerių grupė neįvykdė sutarties, prieštarauja Europos Sąjungos viešųjų pirkimų direktyvai, nusprendė Europos Sąjungos Teisingumo Teismas.
  • TURINYS: Lietuvos radijo ir televizijos komisija priėmė sprendimus dėl keturių interneto svetainių kopijų bei vienos pirminės svetainės blokavimo, kuriose neteisėtai viešai skelbiamas autorių teisių saugomas turinys.
  • LĖŠOS: Valstybinė energetikos reguliavimo taryba pirmąjį metų pusmetį turėtų išsiaiškinti, kaip nepriklausomi elektros tiekėjai panaudojo iš valstybės biudžeto gautas lėšas kainoms vartotojams sušvelninti.
  • NAFTA: Lietuvos naftos perdirbimo gamyklą valdanti Lenkijos energetikos grupė „Orlen“ nutraukia sutartį su didžiausia Rusijos naftos eksportuoja – Kremliaus kontroliuojama „Rosneft“.
  • RINKIMAI: Vyriausioji rinkimų komisija įpareigota persvarstyti savo sprendimą, kuriuo iš savivaldos rinkimų pašalinti 35 Lietuvos žaliųjų partijos kandidatai, neteisingai užpildę pareiškinius dokumentus.
  • LAIVAS: Ketvirtadienį Klaipėdos uoste laukiama atvykstant JAV „Arleigh Burke“ klasės kovos laivų-minų naikintojų karinio laivo „USS Roosevelt“ (DDG 80).
  • REAGENTAI: Dėl galimo piktnaudžiavimo teisiamas buvęs Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos vadovas Šarūnas Narbutas sako, jog derėdamasis dėl COVID-19 reagentų pirkimo veikė ne kaip Sveikatos apsaugos ministerijos pasitelktas nepriklausomas ekspertas ar Vyriausybės įgaliotas asmuo.
  • KOMPENSACIJA: Nuo praeitų metų balandžio mėnesio būstų ir kitų tinkamų gyventi patalpų savininkai ar verslo atstovai, kurie apgyvendino žmones, bėgančius nuo karo Ukrainoje, iš viso 2022 metais išmokėta 9 mln. 547 tūkst. kompensacijų už būsto ukrainiečiams suteikimą.
  • STIPENDIJA: Įsigaliojus naujai Sporto įstatymo redakcijai, valstybės stipendijos skirtos trečdaliu daugiau sportininkų, pranešė Nacionalinė sporto agentūra.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar pedofilijos skandalas pakeitė jūsų požiūrį į Seimą?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar laikysitės astrologų rekomendacijų 2023 metams?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

-2 +1 C

-7 -1 C

 

-6 +3 C

-1 +1 C

-3 +1 C

 

-1 +4 C

0-5 m/s

0-5 m/s

 

0-8 m/s