(0)
Publikuota: 2022 liepos 15 11:16:38, Lietuvos beisbolo asociacijos informacija
×
nuotr. 3 nuotr.
Lietuvos beisbolo rinktinė užsitikrino vietą Europos čempionato atrankos turnyro finale. Sauliaus Čirbos nuotr.

Utenoje vykstančiame 2023 m. Europos beisbolo čempionato atrankos turnyre antrą triuškinamą pergalę iškovojo Lietuvos rinktinė. Varžybų šeimininkai anksčiau laiko įveikė Rumunijos komandą ir laimėję antrą susitikimą iš tiek pat galimų, užsitikrino vietą lemiamose finalo rungtynėse. Pirmose rungtynėse varžybų šeimininkai 14:1 sutriuškino Suomijos ekipą.

Lietuvos beisbolininkai susitikimą su Rumunijos rinktine pradėjo galingu spurtu ir jau pirmame kėlinuke išsiveržė į priekį 9:0. Nors rumunams dar pirmame kėlinuke pavyko sušvelninti atsilikimą 3:9, vėliau lietuviai skirtumą nuolat didino. Po 7 kėlinukų lietuvių persvara buvo daugiau negu 10 taškų ir rungtynės baigėsi anksčiau laiko. Lietuvos rinktinė iškovojo pergalę rezultatu 18:4.

„Planavome galingai pradėti rungtynes, nes siekėme jau po dviejų rungtynių užsitikrinti vietą finale. Gal kažkiek nuvylė, kad esant rezultatui 9:0 atsipalaidavome ir neužbaigėme rungtynių jau po 5 kėlinukų, kur reikia įgyti 15 taškų persvarą, - sakė vienas Lietuvos rinktinės trenerių Willas Gordonas. - Išliekam susikaupę ir turime vieną tikslą - laimėti atrankos turnyrą. Svarbiausia, kad mes liktume susikaupę iki galo, nes beisbolas toks žaidimas, kur kovoji ne tik su varžovu, bet ir pats su savimi. Mūsų komanda tikrai stipri, turime gerų metikų, gerų mušėjų ir viskas yra mūsų rankose."

Susitikime su rumunais Lietuvos rinktinei po 3 taškus pelnė Domas Kamandulis ir Lukas Sirgėdas, po 2 taškus surinko Arūnas Dankovskis, Viktoras Ratkevičius, Justinas Sadaunikas ir Tomas Jankoitis, po tašką - Tomas Valinčius, Edvardas Matusevičius, Adomas Aleksandravičius ir Evaldas Remeika. Gynyboje sėkmingai rungtyniavo be keitimų žaidęs metikas Gytis Morkūnas.

„Abiejose rungtynėse labai gerai žaidėm visa komanda. Gerai mušėm, gerai gynėmės ir labai gerai mėtė mūsų pičeris, - teigė vienu talentingiausiu JAV mokyklų beisbolininku laikomas 16-etis Tomas Valinčius. - Man tai debiutas Lietuvos suaugusiųjų rinktinėje. Kai buvau aštuonerių, žaidžiau už dvylikmečių rinktinę, o dabar labai geras jausmas debiutuoti nacionalinėje Lietuvos rinktinėje. Čia kitas lygis ir daug smagiau žaisti. Gaila, kad pastaraisiais metais vienu iš Lietuvos rinktinės lyderiu tapęs vyresnis brolis Vytas gavo kelio traumą ir negali padėti komandai. Būtų be galo smagu kartu su broliu žaisti Lietuvos rinktinėje."

JAV gimę T. Valinčius ir Pietų Karolinos universitete studijuojantis 19-etis V. Valinčius yra nuolat įtraukiami į perspektyviausių beisbolininkų sąrašus ir jiems prognozuojama ateitis stipriausioje Šiaurės Amerikos MLB lygoje.

Penktadienį Lietuvos rinktinė susitiks su Šveicarija. Tai bus generalinė repeticija prieš šeštadienį vyksiantį finalą. Antrame ture šveicarai po pratęsimo 10:9 įveikė Suomiją ir taip iškovojo antrą pergalę.

„Vienas iš pagrindinių trenerių uždavinių buvo išsaugoti pagrindinį metiką lemiamoms finalo rungtynėms. Prie to prisidėjo ir pirmose pergalingose rungtynėse su Suomija savo indėlį įnešęs Dovydas Neverauskas. Gaila, bet MLB lygos patirties turintis metikas turi palikti Lietuvos rinktinę. Bet realybė tokia, kad Dovydas privalo atstovauti Bonos „Capitals" klubui tuo pačiu metu vykstančiose Vokietijos čempionato atkrintamosiose varžybose, - tvirtino Lietuvos rinktinės vadovas Virmidas Neverauskas. - Finale didžiausias krūvis teks JAV universitetuose žaidusiam Mariui Balandžiui, kuris jau ne vienerius metus yra pagrindinis Lietuvos rinktinės metikas."

Lietuvos beisbolo rinktinė dar niekada nėra rungtyniavusi Europos čempionate. Lemiamas rungtynes dėl patekimo į Europos pirmenybes mūsų šalies beisbolininkai Utenoje žais šeštadienį 14.00 val.