respublika.lt

Lietuvos bėgimo taurės sezono startas sukūrė sporto šventę Kėdainiuose

2022 sausio 18 08:47:09
Lietuvos bėgimo taurė

Sekmadienį buvo duotas startas naujam Lietuvos bėgimo taurės (LBT) sezonui. Jau tradiciškai sezonas startavo Kėdainiuose, kur vyko Naujametinis bėgimas „Kėdainiai 2022".

×
nuotr. 4 nuotr.
Lietuvos bėgimo taurės sezono startas sukūrė sporto šventę Kėdainiuose. Roko Lukoševičiaus nuotr.

 

Žiemos viduryje pasivaržyti skirtingose distancijose nusprendė per 300 bėgikų. Bėgimo startas ir finišas buvo šalia Kėdainių „Aušros" progimnazijos stadiono.

10 km bėgime nugalėjo Aivaras Čekanavičius („Top Exchange"). Jis finišavo per 32 min. 18 sek. ir įtikinamai aplenkė artimiausius varžovus. Antras finišo liniją kirto Vaidas Ramanauskas („Origami runners"; 34.04), trečias - Tadas Matusevičius (Vilniaus bėgimo klubas; 34.16).

„Pastaruosius 3 mėnesius turėjau ganėtinai gerą pasiruošimą žiemos sezonui, o šias varžybas numačiau kaip įžangą į jį. Kadangi ruoštasi buvo atsakingai, tai ir realizuoti per treniruotes atliktą darbą norėjosi kuo geriau. Džiaugiuosi, kad pavyko įvykdyti priešvaržybinį planą ir užtikrintai nugalėti", - kalbėjo A. Čekanavičius.

Kėdainių bėgimo trasą A. Čekanavičius pirmą sykį išbandė prieš dvejus metus. Jis sako, jog trasa yra greita ir čia galima fiksuoti sau rekordiškai greitą bėgimo tempą. Apie triumfą bendroje LBT įskaitoje A. Čekanavičius dar negalvoja, bet kai nemažai etapų jį turėtume išvysti prie starto linijos.

„Gausiu dalyvių skaičiumi pasižyminčiuose bėgimuose visada labai smagu dalyvauti ir vis norisi į juose sugrįžti, tad esant galimybei tikrai dalyvausiu. Ar pretenduosiu į aukštą vietą bendroje įskaitoje? Tikriausiai dar ne šiemet, mano prioritetas varžybos stadione, o LBT bėgikai yra atkaklūs, tad manau tikrai neleis, sudalyvavus keliuose LBT etapuose, užimti aukštą vietą bendroje sezono įskaitoje", - sakė A. Čekanavičius.

Tarp moterų greičiausia buvo Gitana Akmanavičiūtė („Origami runners"; 37.50). Nuo jos nedaug atsiliko Monika Elenska („Monika Elenska training"; 38.29). Trečia liko Vilmantė Stašauskaitė („Maratonas"; 39.38).

Tuo tarpu 5 km distancijoje greičiausias buvo vietinis herojus Tadas Pavolis. Kėdainiškis finišavo per 16 min. 23,8 sek. ir nepaliko varžovams jokių vilčių. Tai buvo jau ketvirtoji jo pergalė Naujametiniame bėgime Kėdainiuose. Anksčiau jis du kartus buvo nugalėjęs bėgdamas 10 km ir vieną - 5 km.

„Smagu laimėti savame krašte prie savo palaikymo", - po finišo sakė T. Pavolis.

Antrąją vietą užėmė Dovydas Pauras (17.09), trečiąją - Mantas Bartkus (17.18).

Moterų prizininkių pakylą užėmė Daiva Bielevičiūtė (20.31), Indrė Labutė (20.47) ir Ugnė Dirsytė (21.12).

Patys jauniausi varžybų dalyviai savo jėgas išmėgino bėgdami 300 m.

Naujametinis bėgimas Kėdainiuose surengtas 44-ą kartą.

Antrasis LBT etapas vyks iškilmingą Vasario 16-ąją. Tuomet tradiciškai už laisvę bus bėgama Mažeikiuose. Registracija į šį bėgimą jau vyksta. Taip pat jau galima registruotis ir į trečiąjį LBT etapą - XXXIII bėgimą „Obeliskas A. Kulviečiui - Jonava", kuris vyks Kovo 11-ąją.

Šių metų Lietuvos bėgimo taurės sezoną sudarys 18 etapų, iš kurių 17 - įskaitiniai.

Laikraščių prenumerata internetu

  • VIZOS: Baltarusijai iki šių metų pabaigos pratęsus bevizį režimą Lietuvos piliečiams, politikai svarsto imtis socialinės kampanijos ir įspėti vykstančiuosius apie grėsmes.
  • VERDIKTAS: Vilniaus miesto apylinkės teisme pirmadienį aktorius Ramūnas Rudokas sulaukė gerų žinių – dėl avarijos, kurios metu buvo sunkiai sužalota moteris, teistas žinomas vyras buvo atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės, jam pavyko netgi išsaugoti teises.
  • KONKURSAS: Inicijuodama naujų spektaklių pagal klasikinę ir šiuolaikinę lietuvių literatūrą sukūrimą, Kultūros ministerija paskelbė kasmetinį Dalios Tamulevičiūtės lietuvių autorių scenos meno kūrinių konkursą.
  • SEZONAS: Palangoje per metus poilsiautojai nuperka per milijoną nakvynių, o šiemet jų turėtų atvykti dar daugiau, tikisi vietos valdžia artėjant sezonui.
  • PRIEVOLĖ: Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė pirmadienį pranešė, kad Vyriausybė teiks įstatymo pataisas, kuriose bus numatyta prievolė statant naujus visuomeninės paskirties pastatus ar didelius daugiabučius įrengti civilinės saugos priedangas.
  • VEIKLA: Su Rusija visus verslo santykius jau karo pradžioje nutraukę „Kesko Senukai“ sustabdė veiklą Baltarusijoje ir traukiasi iš šios šalies prekybos tinklo OMA akcininkų.
  • CENTRAS: Lietuvos bankas įkūrė Finansų rinkos plėtros centrą - naujas padalinys ieškos būdų, kaip stiprinti finansų rinkos dalyvius ir pritraukti naujų, skatins finansinių technologijų (fintech) bei kapitalo rinkų plėtrą.
  • NUOMONĖ: Po ketvirtadienį vykusių diskusijų dėl Kuršių nerijoje, Alksnynėje, esančio sovietinio memorialo, Neringos valdžia planuoja paklausti gyventojų nuomonės.
  • STATYBOS: Šių metų I ketv. Lietuvoje išduoti 2.168 statybos leidimai – 31,6% mažiau nei tuo pačiu metu pernai.
  • DIVIDENDAI: Daliai valstybės valdomų įmonių per artimiausius trejus metus teks uždirbti didesnę grąžą bei valstybei mokėti daugiau dividendų.
Daugiau

Dienos klausimas

Kiek per mėnesį išleidžiate degalams?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar pritariate lyčių požiūriu jautraus žiniasklaidos turinio rodymui nepilnamečiams?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+3 +9 C

+1 +9 C

 

+4 +12 C

+10 +13 C

+10 +19 C

 

+15 +21 C

0-8 m/s

0-5 m/s

 

0-5 m/s