Lietuvis – „Rotax Max Challenge“ Pasaulio taurės vicečempionas

(0)
Publikuota: 2022 lapkričio 28 11:21:46, stormstudio informacija
×
Lietuvis – „Rotax Max Challenge“ Pasaulio taurės vicečempionas. Pranešimo autorių nuotr.

Visą savaitę Portugalijoje, Portimao kartodrome, vyko „Rotax Max Challenge Grand Finals" varžybos. Į jas susirinko beveik 400 įvairiausio amžiaus lenktynininkų iš 60 valstybių - teisę dalyvauti svarbiausiose sezono varžybose gavo nacionalinių bei regioninių „Rotax Max" varžybų nugalėtojai arba prizininkai. Šiose varžybose Portugalijoje dalyvavo ir buvęs F-1 pilotas iš Brazilijos Rubensas Barrichello. „Rotax" varžybose anksčiau yra dalyvavę ir Maxas Verstappenas, Nicholas Latifi ir daugybė kitų žinomų lenktynininkų.

Vienoje ilgiausių trasų Europoje (Portimao kartodromo rato ilgis net 1600 metrų) Lietuvos garbę gynė Ainis Vibriantis ir Majus Mazinas („Micro MAX" klasė, „Birel ART" važiuoklės). Šiemet „Micro MAX" klasėje dalyvavo beveik 50 sportininkų, Arnas Čaplikas konkuravo „Mini MAX" klasėje („IP Karting" važiuoklės), „Junior MAX" kategorijoje („Sodikart") Maximas Schurko, o šios kartingo lenktynių serijos vienas iš organizatorių Martynas Tankevičius varžėsi „DD2 Masters" įskaitoje - šios klasės sportininkai lenktyniavo, naudodami „IP Karting" važiuokles.

Majus Mazinas - vicečempionas

Patys jauniausi varžybų dalyviai „Micro MAX" finale padovanojo puikų reginį visiems žiūrovams. Majus Mazinas („Auteks") labai greitai ir stabiliai važiavo visuose lenktynių etapuose, todėl pusfinalyje startavo iš pirmosios pozicijos. Deja, išsaugoti šios vietos jam nepavyko, nes pusfinalyje ir finale namų sienos padėjo vienam iš Portugalijos atstovų. Dešimtmetis Majus Mazinas finale užėmė antrąją vietą.

Nugalėtoju tapo portugalas Martimas Marquesas: jis finale startavo iš 11 pozicijos, tačiau sugebėjo finišuoti pirmas. Kova dėl „Micro MAX" klasės nugalėtojo vardo buvo ypač atkakli: Majus Mazinas varžybų šeimininkui pralaimėjo tik 0,085 sek., o trečią vietą užėmusį britą Albertą Friendą aplenkė akimirka - 0,113 sek. Kitas šioje klasėje dalyvavęs mūsų šalies atstovas Ainis Vibriantis („SJMotorsport") finalą pradėjo iš 21 pozicijos ir sugebėjo gerokai palypėti į viršų - Ainis užėmė 12-ą vietą.

„Rotax Max Mini" lenktynėse Arnas Čaplikas („NSL Racing") į 36 geriausių dalyvių finalą nepateko, lietuviui atiteko 62-oji vieta. Šios kategorijos sezono laureatu tapo Christopheris El Feghali iš Libano. Septintas finišo liniją finale kirto latvis Tomas Strele.

„Rotax Max Junior" kategorijoje Maximas Shchurko savo pasirodymą pabaigė pusfinalyje: nors ir užfiksavo greičiausią pusfinalio rato įveikimo laiką, jis į finalą nepateko - Lietuvos atstovas klasifikuotas 62-oje vietoje. Finalą laimėjo britas Scottas Marshas, startavęs iš pirmos pozicijos.

Nugalėtoją turi ir latviai

„Rotax Max DD2 Masters" kategorijoje Martynas Tankevičius užėmė 7 vietą. Daugkartinis Lietuvos čempionas finale startavo iš trečios pozicijos, tačiau kovodamas dėl pirmos vietos pateko į lenktyninį incidentą.

Antras finale startavo ne sykį ir mūsų šalies kartodromuose matytas latvis Kristapas Gasparovičius: jo tempas ir taktika buvo tobuli - būtent K. Gasparovičius tapo varžybų nugalėtoju, aplenkęs kvalifikacijos laimėtoją prancūzą Paulą Louveau, trečioji vieta atiteko italui Claudijui Pagliaraniui. Su sugadinta technika nusprendęs finišuoti Martynas Tankevičius lenktynes baigė septintas, nuo lyderio atsilikęs tik 5,511 sek.

Komandinėje įskaitoje nugalėjo Jungtinės Karalystės atstovai, antrąją vietą užėmė prancūzai, trečiąją - Nyderlandų lenktynininkai. Taip pat buvo įteiktas prizas už įdomiausius šalių komandų pristatymus - antrąją vietą užėmė Estijos komanda.

Portugalijos Algarvės regione esančioje trasoje Lietuvos atstovų buvo dar daugiau, jie dirbo kaip treneriai: Laurynas Razas talkino sportininkui iš Kinijos, Simas Juodviršis padėjo varžyboms rengtis kanadiečiui, o Paulius Paškevičius patarimais globojo Estijos lenktynininką.

Kitų metų gruodį „Rotax Max Challenge Grand Finals" varžybos vyks Bahreine. Lietuvos kartingo federacija glaudžiai bendradarbiauja su šios lenktynių serijos Lietuvos organizatoriais: kad pajėgiausi mūsų šalies atstovai galėtų lenktyniauti ir dalyvauti finalinėse sezono varžybose, federacija remia „Rotax" serijos varžybų organizavimą Lietuvoje bei prisideda prie prizų fondo, skiria lėšų dalyvavimo mokesčiams sumokėti.