respublika.lt

Lietuviai dominavo Baltijos šaudymo iš lanko čempionate Latvijoje, neįgalus lietuvis iškovojo sidabrą

2022 sausio 26 08:58:52
Dominykas Genevičius

Savaitgalį Ventspilyje (Latvija) vykusiame Baltijos uždarų patalpų šaudymo iš lanko čempionate puikiai pasirodė Lietuvos atstovai, iškovoję šešis aukso, penkis sidabro ir šešis bronzos medalius.

×
nuotr. 4 nuotr.
Lietuviai dominavo Baltijos šaudymo iš lanko čempionate Latvijoje, neįgalus lietuvis iškovojo sidabrą. "Žaliasis lankas" nuotr.

 

Moterų olimpinių lankų varžybose triumfavo Meda Večkytė (Vilniaus miesto sporto centras). Ji pasiekė geriausią rezultatą kvalifikacijoje, ketvirtfinalyje 6:2 nugalėjo kitą lietuvę Dianą Perminaitę („Gaja-Kauno lankininkai"), pusfinalyje 7:3 įveikė latvę Rimmą Matvejevą, o finale 6:4 pranoko kitą Latvijos atstovę Ligą Denisenoką.

„Nors rezultatai nebuvo prastesni nei per pastarąsias treniruotes ar varžybas, vis dėlto jie smarkiai nedžiugino, tad pergalės visai nesitikėjau. Dėl nuovargio ir ne itin gero pasiruošimo šioms varžyboms tiesiog stengiausi atlikti pačius geriausius, kokius tuo metu galėjau, šūvius. Nors pačiais rezultatais nesu patenkinta, pasirodo, jų užteko", - pasakojo M. Večkytė.

Ji prisipažino, kad sunkiausia buvo finalinė kova.

„Tik netikėtai patekus į finalą, staiga atėjo suvokimas, kur aš atsidūriau ir kad galbūt dabar jau reikėtų labiau stengtis. Ši mintis kartu su dienos nuovargiu turbūt labiausiai ir kišo koją, tad būtent toje dvikovoje buvo sunkiausia ir iššauti, ir gerai pataikyti. Mano varžovė, panašu, taip pat buvo pavargusi. Manau, man tiesiog pasisekė, kad ji buvo pavargusi labiau už mane ir paskutinėje serijoje, kai jau atrodė, kad pergalė bus jos, ji nespėjo laiku iššauti paskutinės strėlės ir mano ne itin didelio taškų skaičiaus užteko", - pasakojo lankininkė.

Talentinga Lietuvos sportininkė prisipažįsta, kad šaudymas iš lanko uždarose patalpose gerokai skiriasi nuo lauko, taip pat jai dar tenka šaudymą derinti su mokslais. Nepaisant to, šaltuoju metų laiku sportuoti ir varžytis uždarose patalpose yra labai naudinga, ypač ruošiantis naujam sezonui lauke.

„Sumažėjus atstumui ir šūvių serijoje skaičiui sumažėja azartas, uždara erdvė neatrodo tokia maloni kaip erdvios atviros aikštės. Tačiau motyvacija šaudyti žiemą dėl to vis tiek nesumažėja, kaip tik norisi skirti kuo daugiau dėmesio pasiruošimui būsimam lauko sezonui. Sunkiau yra rasti laiko ir įveikti nuovargį po mokslų bei trumpos dienos keliamą mieguistumą. Vis dėlto labai norint, viskas įmanoma, svarbu treniruotis reguliariai, nors ir po mažiau", - pabrėžė M. Večkytė.

Vyrų olimpinių lankų varžybose prizininkais tapo du lietuviai. Ignas Morkeliūnas („Kauno lankininkai") nukeliavo iki pat finalo ir tik lemiamoje kovoje 5:6 pralaimėjo latviui Davisui Blazei. Bronzos medalis atiteko Ramūnui Kašėtai (Kauno sporto asociacija), kuris mažajame finale 6:0 pranoko latvį Romans Sergejevs.

Totalus lietuvių dominavimas buvo vyrų skriemulinių lankų grupėje. Čia į pusfinalį prasibrovė tik Lietuvos lankininkai. Čempionu tapo Vladas Šigauskas (Kauno sporto asociacija). Jis pusfinalyje 147:140 nugalėjo Giedrių Kavaliauską („Alytupis-Žaliasis lankas"), o finale 148:142 nugalėjo puikiai tarp sveikųjų pasirodžiusį neįgalų lankininką Rolandą Baranauską („Alytupis-Žaliasis lankas").

Pastarasis pusfinalyje po papildomo šūvio įveikė Justiną Kostecką (Utenos lankininkų klubas). J. Kocteckas akistatoje dėl bronzos 142:141 nugalėjo G. Kavaliauską.

Moterų skriemulinių lankų varžybose sidabro medalį pelnė Inga Timinskienė („Žaliasis lankas"). Ji finale 138:145 pralaimėjo latvei Julijai Oleksejenko.

Paprastųjų lankų vyrų varžybose sidabro medalis atiteko Rimantui Šuliokui (Kauno lankininkai), bronzos - Nedui Mockevičiui („Žaliasis lankas"). Ilgųjų lankų varžybose bronzą pelnė Jurijus Gorbunovas („Perkūno strėlė").

Lietuvos lankininkai apdovanojimus skynė ir komandų varžybose. Aukso medalius iškovojo Lietuvos moterų olimpinių lankų trio (Diana Perminaitė, Paulina Ramanauskaitė ir M. Večkytė), mūsų skriemulinių lankų rinktinė (J. Kosteckas, V. Šigauskas ir Ugnius Timinskas), Lietuvos paprastųjų lankų komanda (N. Mockevičius, R. Šuliokas, Ernestas Vilkauskas), I. Timinskienė bei U. Timinskas (mišrios poros; skriemuliniai lankai).

„Kauno lankininkai" (Vytautas Kazlauskas, I. Morkeliūnas ir Algimantas Petrauskas) užėmė antrąją vietą šaudydami olimpiniais lankais.

Bronzos medaliais džiaugėsi „Alytupis-Žaliasis lankas" (R. Baranauskas, G. Kavaliauskas, Linas Vengelis; skriemuliniai lankai) ir „Klaipėdos lankininkai" (Kristina Abromavičienė, Vika Andrulienė ir Julija Barkauskaitė; olimpiniai lankai).

Laikraščių prenumerata internetu

  • ŽUVYS: Šilutės rajono vandens telkiniuose žuvys gaišta dėl deguonies trūkumo, teigia Aplinkos apsaugos departamentas.
  • SNAIGĖ: Finansinių sunkumų turinti ir restruktūrizuotis siekianti Rusijos grupės „Polair“ netiesiogiai valdoma vienintelė Baltijos šalyse šaldytuvų gamybos bendrovė „Snaigė“ bando ieškoti išeičių, kad nebankrutuotų, sako Alytaus meras Nerijus Cesiulis.
  • VERSLAS: Seimo narys, ekspremjeras Algirdas Butkevičius siūlo smulkiesiems verslininkams, įsivežantiems iš kitų ES valstybių narių prekių, nuo 14 000 iki 30 000 eurų per metus padidinti ribą, kai jie tampa PVM mokėtoju.
  • PROJEKTAI: 700-ąjį Vilniaus jubiliejų sostinės gyventojai ir svečiai pasitiks meno iniciatyvų pilname mieste: kultūros rėmimo programų projektų konkurso antrajame etape patvirtinta dar 160 paraiškų iš 272, kurioms skiriama daugiau kaip 460 tūkst. eurų, skelbia Vilniaus savivaldybė.
  • KAITRA: Birželio kaitra Lietuvoje išaugino kondicionierių ir ventiliatorių paklausą – prekybininkai skaičiuoja dešimtimis kartų augusius pardavimus, nepaisant kai kurių prekių brangimo.
  • AUTOBUSAS: Klaipėdos savivaldybės įmonė „Klaipėdos keleivinis transportas“ ieško, kas tris sezonus teiks vandens autobuso paslaugas Danės upėje - jis reguliariai turėtų pradėti kursuoti jau kitą vasarą.
  • SULAIKYMAS: Seimas apribojo galimybes pareigūnams taikyti dviejų parų sulaikymą asmenims, kurie nebuvo užklupti nusikaltimo vietoje.
  • AUKCIONAS: Penktadienį pasibaigęs Lietuvos pašto organizuotas pastatų Šiaulių Aušros alėjoje aukcionas neįvyko, nes turtu nesusidomėjo nė vienas pirkėjas.
  • ŽEMĖ: Vilniuje sklypų neprižiūrintys savininkai nebegaus žemės mokesčio lengvatos – nuo šiol jiems bus taikomas maksimalus 4% dydžio mokesčio tarifas.
  • DONORYSTĖ: Seimo narės Agnė Širinskienė ir Asta Kubilienė registravo pataisas, kad gaunant arba keičiant asmens dokumentus žmonėms būtų pasiūloma pasirašyti sutikimą dėl organų donorystės.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar skiepijotės nuo erkinio encefalito?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar gerai atidirbo Seimas šią pavasario sesiją?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+13 +21 C

+11 +19 C

 

+12 +18 C

+20 +27 C

+17 +22 C

 

+17 +20 C

0-6 m/s

0-6 m/s

 

0-5 m/s