Lietuvės pergalingai pradėjo Baltijos moterų čempionato finalą

(3)
Publikuota: 2023 kovo 16 08:04:10, hockey.lt informacija
×
hockey.lt nuotr.

Lietuvos moterų ledo ritulio rinktinės pagrindu sudaryta komanda pergalingai pradėjo Baltijos moterų ledo ritulio lygos finalą.

Pirmose finalo rungtynėse Rygoje lietuvės 6:4 nugalėjo pirmenybių favoritę ir reguliaraus sezono nugalėtoją „Laima" komandą. Pergalė prieš latves leido serijoje iki dviejų pergalių įsiveržti į priekį 1:0 ir nuo aukso medalių mūsų šalies atstoves skiria viena pergalė.

Lietuvos rinktinė puikiai pradėjo rungtynes ir po dviejų gražių Klaros Miuller reidų įgijo dviejų įvarčių persvarą (04:58, rez. perd. Agnė Račkauskaitė ir 05:42, rez. perd. Ramunė Maleckienė). Visgi, latvėms pavyko pelnyti ir savo įvartį, po tikslios Hannos Štrause atakos (11:59, rez. perd. Khrystyna Drofa, Beatė Vaska).

Antrajame kėlinyje į greitą ataką pabėgo Viltautė Jasinevičiūtė, kuri tiksliu metimu sugrąžino lietuvėms dviejų įvarčių pranašumą (23:22). Negana to, įpusėjus rungtynėms iš toli ritulį į vartus pasiuntė Aušrinė Rakauskaitė (29:25, rez. perd. Miglė Jakavičienė, K. Miuller).

Tiksint paskutinėms antrojo kėlinio akimirkoms dar kartą sužibėjo K. Miuller, kuri suklaidino kelias varžovių gynėjas ir vartininkę bei įtvirtino lietuvių persvarą (39:56, rez. perd. R. Maleckienė).

Trečiojo kėlinio metu „Laima" sugebėjo išnaudoti kiekybinę persvarą po Ilono Abolos-Ojaru įvarčio (44:19, rez.perd. Baiba Kurme), bet rungtynėms artėjant prie pabaigos bandydamos vartininkę keisti šeštąja aikštės žaidėja jos suteikė galimybę K. Miuller iš savo aikštės pusės pasiųsti ritulį į tuščius vartus (57:36, rez. perd. R. Maleckienė).

Pačiame susitikimo finiše Latvijos sostinės klubo atstovės dar pelnė du įvarčius, tačiau jie jau nekeitė rungtynių baigties. Tiksli buvo Aline Šardina (58:07, rez. perd. Ivita Krūmina) ir I. Abola-Ojaru (59:38, rez. perd. B. Kurme).

Šeštadienį antrosios serijos rungtynės 17:30 val. bus žaidžiamos Elektrėnų ledo arenoje.