Lietus padėjo L.Hamiltonui pasiekti jubiliejinę pergalę

(0)
Publikuota: 2021 rugsėjo 27 13:52:18, Ugnius RŪKAS
×
Luisas Hamiltonas švenčia 100-ąją karjeros pergalę. EPA-Eltos nuotr.

15-ąjį "Formulės-1" varžybų etapą - Rusijos "Grand Prix" lenktynes Sočyje - laimėjo čempiono titulą ginantis britas Luisas Hamiltonas (Lewis Hamilton), kuriam tai buvo 100-oji pergalė karjeroje. "Mercedes" komandos lenktynininkas tapo ir bendrosios įskaitos lyderiu.

Po kvalifikacijos Sočyje kvepėjo sensacija, nes pirmąją starto poziciją iškovojo ne L.Hamiltonas ar jo pagrindinis konkurentas olandas Maksas Verstapenas (Max Verstappen, "Red Bull"), o britas iš "McLaren" komandos Landas Norisas (Lando Norris). Pastarasis ilgai pirmavo ir lenktynėse, bet viską pakeitė varžybų pabaigoje prasidėjęs lietus. L.Norisas pavėlavo pasikeisti padangas ir nusirito į septintąją vietą.

Varžovo klaida pasinaudojo L.Hamiltonas. Septyniskart "Formulės-1" čempionas startavo tik iš ketvirtosios pozicijos, tačiau šventė 100-ąją karjeros pergalę. Beje, pirmąją pergalę 36-erių britas iškovojo dar 2007-aisiais. "Oro sąlygos buvo anaiptol ne pačios geriausios, tačiau būtent jos leido man puikiai užbaigti rungtynes. Dėkoju visai savo komandai. Man apmaudu dėl Lando. Tai buvo sunki diena" - sakė L.Hamiltonas.

Bendrojoje įskaitoje jis 2 taškais lenkia iki Sočio etapo pirmavusį M.Verstapeną. Olandas po lenktynių irgi nebuvo neusiminęs. Jis turėjo keisti bolido variklį ir varžybas pradėjo iš paskutinės pozicijos, bet finišavo antras. Trečiąją vietą Sočyje užėmė ispanas Karlosas Sainsas (Carlos Sainz, "Ferrari"), ketvirtąją - australas Danielis Rikiardas (Daniel Ricciardo, "McLaren"), penktąją - suomis Valteris Botas (Valtteri Bottas, "Mercedes").
16-asis "Formulės-1" etapas spalio 10 d. vyks Turkijoje.