2020 liepos mėn. 20 d. 07:13:59

Šį savaitgalį buvo surengtos trečiojo „Formulės 1“ sezono etapo lenktynės.

×
Šešiskart „Formulės 1“ pasaulio čempionas Lewis Hamiltonas. EPA-Eltos nuotr.

Šeštadienį Vengrijoje vykusioje kvalifikacijoje kitoje klasėje nei jų varžovai važiavo „Mercedes“ pilotai. Pole“ poziciją iškovojęs britas Lewisas Hamiltonas ratą geriausiu bandymu įveikė per 1 min. 13.447 sek. Tai tapo daugiau nei sekunde geresniu rezultatu nei nuo 2019 m. olandui Maxui Verstappenui (1:14.572) priklausęs rato rekordas.

Beje, L. Hamiltonui tai buvusi 90-a „pole“ pozicija karjeroje - pagal šį rodiklį jis yra visų laikų rekordininkas.

Nors konkuruoti sekėsi tik suomiui Valtteri Bottui, šis lemiamo  bandymo metu visus sektorius vis dėlto įveikė kiek prasčiau ir liko antras (1:13.554).

„Mercedes“ bolido nukopijavimu kaltinama „Racing Point“ užėmė antrą starto eilę – trečiu liko meksikietis Sergio Perezas (1:14.377). Derėtų paminėti, kad M. Verstappenas liko viso labo septintas.

Sekmadienio lenktynės surengtos Hungaroringe. Jose „Mercedes“ atstovaujantis britas Lewisas Hamiltonas iškovojo lengvą pergalę. Lenktynėse jis startavo iš „pole“ pozicijos.

Britas Hungaroringe iškovojo net 8-ą pergalę. Taip jis pakartojo vokiečio Michaelio Schumacherio rekordą pagal didžiausią pergalių skaičių vienoje trasoje.

Antra vieta džiaugėsi olandas Maxas Verstappenas („Red Bull“), šią poziciją išlaikęs praktiškai  visų rungtynių metu. Spausti varžovą bandęs suomis Valtteri Bottas su „Mercedes“ dėl prasto starto atsidūrė 6-oje vietoje.

Taigi L. Hamiltonas su 63 taškais tapo naujuoju čempionato lyderiu. V. Bottas (58) krito į antrą vietą, o M. Verstappenas (33) pakilo į trečią poziciją. „Mercedes“ (121) pradeda dominuoti konstruktorių įskaitoje. Už jų rikiuojasi „Red Bull“ (55), „McLaren“ (40) bei „Racing Point“ (40).

Ketvirtosios sezono lenktynės (Didžiosios Britanijos GP) vyks rugpjūčio 2 d., Silverstono trasoje (Didžioji Britanija).

• JAV: Jungtinėse Valstijose teigiamą koronaviruso diagnozę jau išgirdo daugiau kaip 7 mln.
  • NELAIMĖ: Ketvirtadienį Vilniuje susidūrus automobiliams žuvo dvi moterys.

Ar Lietuvai reikia vėjų jėgainių parko Baltijos jūroje?

Ar jau žinote, už ką balsuosite Seimo rinkimuose?