LBT bėgikai Lietuvos karių dieną paminėjo Tauragėje

Publikuota: 2021 lapkričio 15 14:40:18, Lietuvos bėgimo taurė
×
nuotr. 7 nuotr.
LBT bėgikai Lietuvos karių dieną paminėjo Tauragėje. Roko Lukoševičiaus nuotr.

Sekmadienį Tauragėje įvyko Lietuvos bėgimo taurės (LBT) finišas. Sportininkai dalyvavo XVII etape - bėgime Lietuvos karių dienai paminėti.

Nors šis etapas jau buvo neįskaitinis, jis sutraukė kelis šimtus dalyvių. Dar keliasdešimt šiame bėgime dalyvavo virtualiai. Kadangi būtent šis bėgimas buvo galutinė sezono stotelė, po jo budo apdovanoti jau anksčiau paaiškėję viso sezono laureatai.

LBT čempionais šiemet tapo Paulius Kovarskas („Bėgimo klubas") ir Audra Bogužinskienė („Origami runners").

Tarp vyrų antrąją vietą užėmė Andrius Šipkinas („Bėgimo klubas", 7483 tšk.), trečiąją - Simas Stasiukaitis („Bėgimo klubas", 7317 tšk.).

Antrąją vietą moterų absoliučioje įskaitoje užėmė Dalia Lukošienė („Lukas", 5428 tšk.), trečiąją - Neringa Songailaitė-Kovarskienė (5189 tšk.). Pastaroji, kuri yra P. Kovarsko žmona, tapo nugalėtoja moterų elito įskaitoje.
Taip pat buvo apdovanoti penki stipriausi šio sezono klubai - „Origami runners" (8457 tšk.), „Bėgimo klubas" (8285 tšk.), Kauno BMK (7623 tšk.), „Lukas" (5552 tšk.) ir „Šviesos kariai" (1891 tšk.).

Tuo tarpu tradiciniame bėgime Tauragėje, 12 km distancijoje greičiausias buvo A. Šipkinas - 42 min. 47,3 sek. Antrąją vietą užėmė Vaidas Ramanauskas („Origami runners", 43.25,5), trečiąją - S. Stasiukaitis (43.47,6).

Ketvirtąją vietą tarp visų dalyvių užėmė, o tarp moterų nugalėtoja tapo šiaulietė Lina Kiriliuk (Vilniaus universitetas, 45.12,0). Antra liko Dalia Lukošienė („Lukas", 50.32,9), trečia - Gitana Akmanavičiūtė („Origami runners", 53.07,2).

„Planuose turėjau bėgti su Vilmante Stašauskaite, kuri nugalėjo 6 km distancijoje. Galvojau, kad pirmą distancijos pusę kompaniją turėsiu. Tik baigus pirmą ratą supratau, kad visgi reikėjo bėgti su vyrukais. Šiose varžybose nesiekiau parodyti kažkokio aukšto rezultato, tiesiog mėgavausi bėgimu, trasa", - sakė L. Kiriliuk.

Trasa Tauragėje ne vienam bėgikui paliko teigiamą įspūdį.

„Labai patiko bėgti Tauragėje, kadangi, mano manymu, trasa buvo viena iš lengvesnių. Tik gaila, kad pirmuosius vyrus paleidau į priekį, tai teko antrą ratą bėgti visiškai vienai. To nemėgstu, nes man patinka ką nors gaudyti", - šypsojosi L. Kiriliuk.

Nors už lango jau vėlyvas ruduo, LBT dalyviai dar kartą įrodė, kad bėgimui prasto oro nebūna.

„Bėgti vėlyvą rudenį man dažniausiai sekasi geriausiai. Nežinau, ar tai priklauso nuo oro ar nusiteikimo. O gal mano organizmui būtent šis laikotarpis tinkamas. Svarbiausia yra gerai apšilti prieš bėgimą, apsirengti tinkama apranga ir svarbiausia - nusiteikti. Jei pozityviai galvosi, tai bus nesvarbu, ar lyja, ar sninga. Kaip mano treneris yra pasakęs - „turi būti fanatikas". Jei tokiu būsi, visa kita bus nesvarbu", - patarimais dalinosi L. Kiriliuk.

Naujasis LBT čempionas P. Kovarskas Tauragėje nugalėjo 6 km distancijoje - 20 min. 26,4 sek. Antras finišavo Ignas Ramonas (Kauno BMK, 21.15,7), trečia - Vilmantė Stašauskaitė (Jonavos maratonas, 22.44,3).

Vyrų įskaitoje trečias buvo Andrius Arnašius (Tauragė, 22.45,9). Moterų prizininkėmis taip pat tapo Neringa Songailaitė-Kovarskienė („Bėgimo klubas", 22.57,4) bei Rimantė Vijeikytė („RunFace VaSti", 23.41,9).

1,8 km bėgime nugalėtojais tapo Jonas Venckūnas (5.31,3) ir Arneta Šaulytė (5.49,6).

Beveik 100 pačių jauniausių bėgikų jėgas išbandė 600 m distancijoje. Pirmąsias vietas užėmė Julius Šerpetauskis bei Augustė Kovoliovaitė.

Tradiciškai šiame bėgime dalyvavo ir kelios dešimtys Lietuvos karių.

Kiekvienas dalyvis buvo apdovanotas unikaliu medaliu, pavaišintas kareiviška koše ir puodeliu arbatos.

Lietuvos bėgimo taurės organizatoriai jau artimiausiu metu pristatys 2022 metų sezono planus.