respublika.lt

Laukia įtemptos lenktynės dėl aukso (0)

2020 rugsėjo 05 17:48:34
Arūnas ABROMAITIS

Lietuvos vyrų rankinyje baigėsi pandemijos nulemta pauzė ir prasidėjo naujas sezonas. Iš pradžių įvyko kova dėl supertaurės, kurioje trofėjus atiteko Vilniaus „Šviesos“ rankininkams, o trečiadienį startavo ir šalies čempionatas. Šis sezonas bus šiek tiek kitoks nei ankstesnis - iš Lietuvos čempionato aukščiausio diviziono išnyko dvi komandos, reformuota Baltijos lyga. Nors komandų bus mažiau, tai nereiškia, kad sumažės intriga. „Šviesa“ neslepia ambicijų atimti auksą iš Klaipėdos „Dragūno“, bet pretendentų yra ir daugiau. „Šviesos“ trenerio Raimondo Maldžiaus nuomone, į medalius pretenduos penki klubai.

×
nuotr. 1 nuotr.
Kovą dėl pirmojo sezono titulo - supertaurės - laimėjo Vilniaus „Šviesos“ rankininkai. Vilniaus „Šviesos“ nuotr.

 

Pusmečio pertrauka

Anksčiau baigė, anksčiau ir pradėjo - taip galima apibūdinti Lietuvos rankininkų grafiką šiais metais. Anksti baigti teko dėl tos pačios priežasties kaip ir daugelyje sporto šakų - koronaviruso protrūkio. Kovo 13 d. Lietuvos čempionatas buvo sustabdytas, o kovo 30 d. nutarta jį visai nutraukti. Čempionai nebuvo paskelbti.

Ilga pauzė klubams įgriso, todėl bent dalis jų anksčiau nei įprastai pradėjo pasirengimą sezonui. Pavyzdžiui, „Šviesos“ rankininkai susirinko jau liepos 13 d. Oficialus sezono startas irgi buvo ankstyvesnis nei įprastai - jis paskelbtas rugpjūčio 29 d., kai Vilniuje paaiškėjo supertaurės savininkai.

Nutraukus čempionatą, lentelės viršuje buvo „Dragūnas“, antroje vietoje žengė „Šviesa“. Būtent šie klubai pirmieji atnaujino sezoną dvikovoje dėl supertaurės. „Dragūnas“ teisę kovoti dėl trofėjaus gavo kaip 2019 m. Lietuvos čempionas, „Šviesa“ - kaip 2020 m. Lietuvos taurės laimėtoja. Supertaurė atiteko vilniečiams, įveikusiems klaipėdiečius 34:31.

Šią savaitę įvykiai Lietuvos vyrų rankinyje pasipylė vienas po kito. Antradienį po burtų traukimo paaiškėjo EHF Iššūkio taurės varžybų pirmojo etapo poros, savo varžovus sužinojo ir trys mūsų šalies klubai - „Dragūnas“, „Šviesa“ bei Kauno „Granitas-Karys“. Visiems trims teks apsilankyti šiaurės šalyse. „Dragūnas“ žais su Ryhimiahio „Cocks“ (Suomija), „Šviesa“ - su „IF Ystads“ (Švedija), o „Granitas-Karys“ - su Mosfelbairo „Afturelding“ (Islandija).

Nugalėtojai paaiškės po dvejų rungtynių. Komandos prieš burtus buvo suskirstytos į tris geografinius divizionus, taip pandemijos metu siekiama sutrumpinti keliones. Pirmojo etapo rungtynės vyks lapkričio 14-15 ir 21-22 dienomis.

Dviguba įskaita

Trečiadienį įvyko du pirmieji Lietuvos rankinio lygos čempionato mačai. „Dragūnas“ savo aikštelėje susitiko su Alytaus „Varsa-Stronglasu“, o „Granitas-Karys“ namie žaidė su „Šviesa“. Abejas rungtynes laimėjo komandos, „apšilusios“ kovoje dėl supertaurės. „Dragūnas“ didelių problemų neturėjo, jis nugalėjo alytiškius 31:24. „Šviesa“ mače su kauniečiais turėjo 6 įvarčių deficitą, bet atsitiesė ir šventė pergalę 33:31.

Be minėtų komandų, čempionate dalyvaus „Vilnius“, Šiaulių „SC Dubysa“ ir „Utena“. Trejos pirmenybių rungtynės įvyks šį savaitgalį. Šiandien sostinėje „Vilnius“ susitiks su „Utena“. Rytoj „Šviesa“ savo aikštėje dar kartą susikaus su „Dragūnu“, o „Varsa-Stronglasas“ namie žais su „Granitu-Kariu“.

Lietuvos rankinio lyga per vasarą susitraukė. Pernai joje startavo devynios ekipos, šiemet - tik septynios. Iš čempionato pasitraukė Panevėžio „KKSC-RSSG-Grifas“ ir Kauno „Ąžuolas-KTU“. Rankininkai sužais mažiau rungtynių, bet kai kurios iš jų bus svarbesnės už kitas. „Dragūnas“, „Šviesa“, „Granitas-Karys“ bei „Varsa-Stronglasas“ varžysis Baltijos rankinio lygoje, į kurios lentelę bus įtraukti šių komandų rezultatai Lietuvos čempionate.

Baltijos lyga gerokai pasikeitė. Anksčiau joje žaisdavo ir netgi diktuodavo madas Suomijos, Ukrainos ar Baltarusijos klubai, dabar liko tik trijų Baltijos valstybių komandos. Po keturias ekipas delegavo Lietuva, Latvija ir Estija. „Sportine prasme Suomijos, Ukrainos ir Baltarusijos klubų atsisakymas gali būti skausmingas ir lygis iš pradžių nuo to gali nukentėti, tačiau tikiu, jog ilgalaikėje perspektyvoje tai bus didelis žingsnis į priekį rankiniui mūsų regione“, - sprendimą reformuoti varžybas paaiškino Baltijos lygos tarybos narys Marius Devyžis. Baltijos lygoje komandos sužais po 22 reguliariojo sezono rungtynes. 8 geriausi klubai pasirodymą tęs atkrintamosiose varžybose.

Vilniuje - stabilumas

Jei viskas bus gerai, Lietuvos čempionai paaiškės pavasarį, o kol kas titulu gali pasidžiaugti tik „Šviesa“. Supertaurę ji iškovojo pirmą kartą klubo istorijoje. „Šviesos“ trofėjų kolekcijoje yra ir trys Lietuvos taurės, tačiau trūksta paties svarbiausio titulo. „Lietuvos čempionais nesame tapę, visada pralošdavome „Dragūnui“, - sakė „Šviesos“ treneris R.Maldžius. Su juo pasikalbėjome apie pandemijos įtaką rankiniui, jėgų santykį Lietuvos čempionate ir reformuotą Baltijos lygą.

- Nuo Lietuvos čempionato sustabdymo iki Supertaurės rungtynių praėjo beveik pusmetis. Kaip per šį laiką pasikeitė jūsų komanda?

- Ji beveik nepasikeitė, nes tie žaidėjai, kurie buvo sudėtyje kovo 13 d., yra ir dabar. Tai yra mūsų laimė. Manau, bendra situacija padėjo išlaikyti sudėtį, nes kitu atveju mažiausiai vienas, o gal ir keli rankininkai būtų išvykę į užsienį. Dabar situacija Europoje yra pasikeitusi, žaidėjai neturi kur važiuoti, visur tvyko neaiškumas. Taigi žaidėjai dar sezonui pasiliko čia. Šiuo atžvilgiu gal ir turime pranašumą prieš „Dragūną“, nes iš jo rankininkai išvyko, o iš mūsų klubo - ne.

- Taigi išlaikant sudėtį pandemija netgi padėjo. O kaip ji atsiliepė kitoje - finansinėje - srityje?

- Šioje srityje pandemija, be abejo, trukdo. Pagrindinis rėmėjas - Vilniaus miestas - nenusisuka, bet mes turbūt nesame pagrindinis prioritetas. Ypač pandemijos pradžioje buvo svarbesnių klausimų. O dėl rėmėjų verslininkų - pandemija labai pakenkė. Partneriai, kurie mums kažkiek padėdavo, dabar prašo palaukti. Baisiausia, kad pagalba atidedama neapibrėžtam laikui. Jei žinotume, kad užtenka palaukti mėnesį, būtų viena istorija, bet čia gali būti, kad palaukti teks ir pusę metų.

Pandemija daug ką sugadino, tačiau nenoriu skųstis. Salygos vienodos visiems - ir mums, ir varžovams. Pandemija daug ką sugadino ir kitose gyvenimo srityse.

- Kaip manote, ar per vasarą pasikeitė komandų jėgų santykis Lietuvos rankinio čempionate?

- Neliko „Ąžuolo-KTU“ komandos. Galbūt tai yra viena iš pandemijos pasekmių, nors nežinau, kiek iš tiesų tai lėmė. Dalis jų žaidėjų pastiprino „Granitą-Karį“, dalis - „Varsą-Stronglasą“. Mano nuomone, šios dvi komandos turėtų būti stipresnės nei anksčiau. O „Dragūnas“ yra „Dragūnas“. Manau, jie, reikalui esant, ras galimybių pasistiprinti. Jėgų santykis turbūt išliko panašus. Dar yra ir „Vilniaus“ klubas. Penkios komandos yra maždaug vienodo pajėgumo, bet kurią dieną bet kuri iš jų gali nugalėti kitą. Yra penki pretendentai į prizines vietas. Objektyviai žiūrint, į medalius negali pretenduoti tik Utenos ir Šiaulių komandos.

- Praėjusį sezoną dėl čempionato sustabdymo negavote progos nustumti „Dragūną“ nuo viršūnės. Šiemet jaučiatės pajėgūs tai padaryti?

- Jaučiamės pajėgūs tą daryti, o ar pajėgūs padaryti - matysime pavasarį. Yra daug dedamųjų. Svarbu, kad čempionatas nenutrūktų, komanda būtų sveika. Kaip jau sakiau, „Dragūnas“, jeigu prireiks, turbūt pasipildys. Tai bus galinga komanda ir ji jau dabar tokia yra. Klaipėdiečiai užtikrintai laimėjo du ikisezoninius turnyrus, nugalėjo solidžias komandas, pavyzdžiui, Dobelės „Tenax“. Pastaroji komanda bus viena iš favoričių Baltijos lygoje, tačiau „Dragūnas“ ją nugalėjo maždaug 10 įvarčių skirtumu. Laukia labai įdomus čempionatas.

Kaimynai - rimti varžovai

- Lietuvos čempionato auksas yra pagrindinis sezono tikslas?

- Taip. Tai tikrai nėra supertaurė. Jei man leistų rinktis ir laimėti kažkurias vienas iš dvejų rungtynių su „Dragūnu“, būčiau rinkęsis sekmadienį vyksiančias čempionato rungtynes. Gal truputį juokauju, bet čempionatas yra svarbiausias tikslas. Manau, taip mano visos komandos.

- Kiek realu dėl medalių, galbūt net aukso, pakovoti Baltijos lygoje?

- Kovoti yra realu, nors jaučiu, kad pirmaisiais smuikais gali griežti Dobelės „Tenax“ ir Polvos „Serviti“ - Latvijos ir Estijos čempionai. Jų biudžetai ir finansinės galimybės didesnės, žaidžia daugiau legionierių, rinktinių žaidėjų. Bus sunku su jais žaisti, bet, kita vertus, tai ne praėjusį sezoną Baltijos lygoje žaidusios Ryhimiahio „Cocks“ (Suomija) ar Minsko SKA (Baltarusija). Nuo pirmaujančių Latvijos ir Estijos klubų nesame taip toli. Bandysime juos nugalėti. Tikrai turime galimybių, ypač žaidžiant namie.

- Kaip vertinate pasikeitimus Baltijos lygoje?

- Sakykime, kad įvyko tai, kas įvyko. Analizuoti galbūt reikėtų po metų, o kol kas pažiūrėkime, kaip viskas klostytis. Mano nuomone, kelios Latvijos ir Estijos komandos bus silpnesnės. Nauja sistema padidino komandų galimybes kovoti dėl titulo, tai yra akivaizdu. O dėl kitų dalykų, apie kuriuos kalba organizatoriai, pavyzdžiui, kad bus aukštesnis marketingo lygis - matysime. Neverta užbėgti įvykiams už akių.

Parašykite savo komentarą:
 
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
  • PASKIEPYTA: pasaulyje nuo COVID-19 paskiepyta jau apie 227 mln. žmonių, ir tai yra dvigubai didesnis skaičius už visame pasaulyje patvirtintų COVID-19 ligos atvejų skaičių.

  • STIPRINS BENDRADARBIAVIMĄ: Europos Sąjunga (ES) ir NATO nori plėsti jau praėjusiais metais „neregėtą lygį“ pasiekusį bendradarbiavimą tokiose srityse, kaip kibernetinė grėsmė, klimato kaita bei migracijos klausimai.
  • PARAMA VERSLUI: ekonomikos ir inovacijų ministerija patvirtino dar 2,6 mln. eurų dydžio paramą nuo karantino suvaržymų nukentėjusiam verslui.
  • ATVYKS: kitą savaitę darbo vizito į Vilnių atvyksta Estijos prezidentė Kersti Kaljulaid.
  • NELAIMĖ: ketvirtadienio vakarą Šalčininkuose, namuose, sprogdindamas petardą, buvo sužalotas jaunuolis.
  • GAISRAS: ketvirtadienio vakarą Vilniuje, daugiabutyje, kilęs gaisras pareikalavo moters gyvybės.
  • SUTEIKĖ TEISĘ: teisė gyventi Didžiojoje Britanijoje suteikta 97 proc. ES piliečių

  • IŠSIVERŽĖ UGNIKALNIS: ketvirtadienį Indonezijos Šiaurės Sumatros provincijoje esantis Sinabungo ugnikalnis išmetė pelenų stulpą į maždaug 1,5 kilometro aukštį.
  • PIRMOJI: Kaune įvykdyta pirmoji žmogžudystė šiais metais - sulaikytas 34 metų vyras, sunkiai apgirtęs, nužudęs 63 metų senolį.
  • DEGĖ KRANAS: šiandien paryčiui Klaipėdoje ugniagesiai skubėjo gesinti neįprastą gaisrą - apie 3.50 val. gautas pranešimas, kad pačiame miesto centre, Priešpilnio gatvėje, dega bokštinio krano kabina.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)

Dienos klausimas

Ar Lietuva turėtų įsigyti rusišką „Sputnik V” vakciną?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar jau skiepijotės nuo COVID-19?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+3 +4 C

 +1 +2 C

 

 -1 +1 C

+4 +6 C

 +4 +6 C

 

   +5 +8 C  

0-5 m/s

  0-5 m/s

 

0-4 m/s

       

Valiutų kursai

USD - 1.2225 PLN - 4.5122
RUB - 90.3519 CHF - 1.1076
GBP - 0.8641 NOK - 10.2275

Nuorodos