respublika.lt

Lankininkas su negalia atstovaus Lietuvai sveikųjų Europos čempionate

2022 gegužės 07 15:29:14
Arūnas Abromaitis

Lietuvos šaudymo iš lanko atstovas Rolandas Baranauskas užfiksavo ypač retą atvejį ne tik Lietuvos, bet ir viso pasaulio sporte. Iš vežimėlio šaudantis lankininkas pateko į Lietuvos rinktinę ir su sveikais sportininkais varžysis Europos čempionate.

×
nuotr. 1 nuotr.
Rolandas Baranauskas šaudo iš vežimėlio, bet aplenkia sveikuosius. „Žaliojo lanko“ nuotr.

 

Vietą rinktinėje R.Baranauskas pelnė po antrojo atrankinio etapo, vykusio Smiltynėje. „Alytupio-Žaliojo lanko" sportininkas Europos čempionate Lietuvai atstovaus skriemulinių lankų grupėje. „Turėjau tokį tikslą ir buvo didelis noras įrodyti sau, kad galiu. Lengva tikrai nebuvo. Pirmas atrankinis etapas buvo savaite anksčiau Kaune, o mes iki to lauke turėjome tik 3-4 treniruotes. Anksčiau pradėti lauko sezoną trukdė prasti orai. Per pačias varžybas Kaune lijo ir buvo vėsu", - prisiminė R.Baranauskas.

Prastas oras dar labiau apsunkino R.Baranausko treniruočių režimą. Dvi dienas pasitreniravęs, likusias keletą dienų iki varžybų Smiltynėje jis gydėsi slogą. „Buvo sudėtinga, bet labai norėjosi ir pavyko", - džiaugėsi lankininkas.

Pačiam R.Baranauskui varžybos su sveikaisiais yra įprastas dalykas. Dėl mažo neįgaliųjų lankininkų varžybų skaičiaus bei ribotų galimybių išvykti į užsienį lietuvis beveik visą sezoną dalyvauja vien sveikųjų varžybose. Ir tai visai netrukdo jam laimėti prizines vietas tiek Lietuvoje, tiek Latvijoje vykstančiuose turnyruose.

„Didelio skirtumo, kas šaudo šalia manęs, nėra. Su neįgaliaisiais labiau jaučiu konkurenciją. Esu pripratęs dalyvauti sveikųjų turnyruose, nes su neįgaliaisiais tenka varžytis tik kartą arba du metuose. Kai matai aplink vien neįgaliuosius, tada kartais atsiranda per didelis noras laimėti. Su sveikaisiais šaudyti esu pripratęs, todėl viskas paprasčiau", - pasakojo R.Baranauskas.

Alytaus „Žaliajam lankui" Europos čempionate atstovaus ne tik R.Baranauskas. Vietas Senojo žemyno pirmenybėse taip pat pelnė olimpiniais lankais šaudančios Paulina Ramanauskaitė bei Inga Timinskienė. Lietuvos komandos vadovu paskirtas „Žaliojo lanko" treneris Ugnius Timinskas.

„Džiaugiuosi, kad iš 10 į Europos šaudymo iš lanko čempionato vyksiančių lietuvių - net 4 alytiškiai. Pirmosiose atrankos varžybose mūsiškių rezultatai buvo gana prasti, tačiau per savaitę lankininkai patobulėjo. Tikiu, kad likęs mėnuo iki Europos čempionato bus produktyvus ir lankininkai Miunchene jau galės demonstruoti savo geriausius rezultatus", - vylėsi I.Timinskienė, pati treniruojanti R.Baranauską.

Europos šaudymo iš lanko čempionatas Miunchene vyks birželio 6-12 dienomis. R.Baranauskas kartu su Vladu Šigausku ir Remigijumi Bileišiu dalyvaus ir komandinėse skriemulinių lankų varžybose. „Patekimas į Europos čempionatą - ne tik didelis pasiekimas, bet ir atsakomybė. Dabar reikia treniruotis visa jėga. Prieš sezoną šios išvykos neplanavau, todėl atsirado papildoma atsakomybė, juolab kad dar laukia ir komandinės varžybos, kuriose būsiu atsakingas ne tik už save. Ruošimės stipriai, o kaip viskas pavyks, pamatysime", - sakė R.Baranauskas.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F
  • ATSAKOMYBĖ: Advokatas Ignas Vėgėlė ir viešoji įstaiga Sveikatos teisės institutas sako svarstantys galimybę reikalauti valstybės ir konkrečių institucijų, sprendimų priėmėjų atsakomybės dėl žalos, kurią, jų teigimu, dėl pandemijos valdymo priemonių patyrė visuomenė.
  • ELEKTRA: Energetikos viceministrė Inga Žilienė sako, kad derybos su Švedija dėl pasidalijimo perteklinėmis elektros gamintojų pajamomis dar tebevyksta - Lietuva iš Švedijos importuoja daugiausia elektros.
  • VERTĖ: Medicinos ir mokslo įrangą gaminanti įmonė „Thermo Fisher Scientific Baltics“, kurios vertė pasiekė 6,06 mlrd. eurų, laikoma vertingiausia bendrove Baltijos šalyse, nusprendė trijų šalių ekspertai.
  • STELOS: Vilniaus Antakalnio kapinėse pradėta ruoštis stelų nukėlimo darbams - trečiadienį ketinama čia ant takų pilti smėlį, kad jais galėtų pravažiuoti transportas.
  • MOKYTOJA: Astra Genovaitė Astrauskaitė iš mokytojos pareigų Vilniaus „Juventos“ gimnazijoje turėtų būti atleista šiomis dienomis, įstaigoje bus atliktas platesnis tyrimas, sako Vilniaus vicemeras Tomas Gulbinas.
  • NEPRITARĖ: Seimo Biudžeto ir finansų komitetas nepritarė siūlymui leisti Valstybinės mokesčių inspekcijos darbuotojams savarankiškai stabdyti ir tikrinti transporto priemones, kai įtariamas su mokesčiais susijęs pažeidimas.
  • KRIZĖ: Trišalė taryba padarė dviejų dienų pertrauką aptariant naujos redakcijos Civilinės saugos įstatymo projektą, numatantį atlygį bei kitas sąlygas darbuotojams, pasitelkiamiems valdyti krizes bei šalinti jų padarinius.
  • RINKIMAI: Druskininkų meras Ričardas Malinauskas antradienį vakare paskelbė, kad įregistravo politinį komitetą „Už Druskininkus“, su kuriuo ir eis į artėjančios savivaldos rinkimus.
  • ŽVALGYBA: Konstitucinis Teismas trečiadienį pagal opozicijos parlamentarų kreipimąsi pradeda nagrinėti bylą dėl žvalgybos kontrolieriaus.
  • INICIATYVA: Kultūros ministras Simonas Kairys kartu su Latvijos, Estijos ir Lenkijos kolegomis ragina riboti Europos Sąjungos šalių jurisdikcijoje esančių palydovų naudojimą Rusijos propagandai už Europos ribų.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar teisingas konservatorių sprendimas išmesti M.Majauską iš partijos?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kurį iš šių kandidatų norėtumėte matyti Vilniaus meru?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

-8 0 C

-10 -5 C

 

-9 -2 C

-6 0 C

-7 -4 C

 

-3 -1 C

0-3 m/s

0-2 m/s

 

0-4 m/s