respublika.lt

Lankininkas su negalia atstovaus Lietuvai sveikųjų Europos čempionate

2022 gegužės 07 15:29:14
Arūnas Abromaitis

Lietuvos šaudymo iš lanko atstovas Rolandas Baranauskas užfiksavo ypač retą atvejį ne tik Lietuvos, bet ir viso pasaulio sporte. Iš vežimėlio šaudantis lankininkas pateko į Lietuvos rinktinę ir su sveikais sportininkais varžysis Europos čempionate.

×
nuotr. 1 nuotr.
Rolandas Baranauskas šaudo iš vežimėlio, bet aplenkia sveikuosius. „Žaliojo lanko“ nuotr.

 

Vietą rinktinėje R.Baranauskas pelnė po antrojo atrankinio etapo, vykusio Smiltynėje. „Alytupio-Žaliojo lanko" sportininkas Europos čempionate Lietuvai atstovaus skriemulinių lankų grupėje. „Turėjau tokį tikslą ir buvo didelis noras įrodyti sau, kad galiu. Lengva tikrai nebuvo. Pirmas atrankinis etapas buvo savaite anksčiau Kaune, o mes iki to lauke turėjome tik 3-4 treniruotes. Anksčiau pradėti lauko sezoną trukdė prasti orai. Per pačias varžybas Kaune lijo ir buvo vėsu", - prisiminė R.Baranauskas.

Prastas oras dar labiau apsunkino R.Baranausko treniruočių režimą. Dvi dienas pasitreniravęs, likusias keletą dienų iki varžybų Smiltynėje jis gydėsi slogą. „Buvo sudėtinga, bet labai norėjosi ir pavyko", - džiaugėsi lankininkas.

Pačiam R.Baranauskui varžybos su sveikaisiais yra įprastas dalykas. Dėl mažo neįgaliųjų lankininkų varžybų skaičiaus bei ribotų galimybių išvykti į užsienį lietuvis beveik visą sezoną dalyvauja vien sveikųjų varžybose. Ir tai visai netrukdo jam laimėti prizines vietas tiek Lietuvoje, tiek Latvijoje vykstančiuose turnyruose.

„Didelio skirtumo, kas šaudo šalia manęs, nėra. Su neįgaliaisiais labiau jaučiu konkurenciją. Esu pripratęs dalyvauti sveikųjų turnyruose, nes su neįgaliaisiais tenka varžytis tik kartą arba du metuose. Kai matai aplink vien neįgaliuosius, tada kartais atsiranda per didelis noras laimėti. Su sveikaisiais šaudyti esu pripratęs, todėl viskas paprasčiau", - pasakojo R.Baranauskas.

Alytaus „Žaliajam lankui" Europos čempionate atstovaus ne tik R.Baranauskas. Vietas Senojo žemyno pirmenybėse taip pat pelnė olimpiniais lankais šaudančios Paulina Ramanauskaitė bei Inga Timinskienė. Lietuvos komandos vadovu paskirtas „Žaliojo lanko" treneris Ugnius Timinskas.

„Džiaugiuosi, kad iš 10 į Europos šaudymo iš lanko čempionato vyksiančių lietuvių - net 4 alytiškiai. Pirmosiose atrankos varžybose mūsiškių rezultatai buvo gana prasti, tačiau per savaitę lankininkai patobulėjo. Tikiu, kad likęs mėnuo iki Europos čempionato bus produktyvus ir lankininkai Miunchene jau galės demonstruoti savo geriausius rezultatus", - vylėsi I.Timinskienė, pati treniruojanti R.Baranauską.

Europos šaudymo iš lanko čempionatas Miunchene vyks birželio 6-12 dienomis. R.Baranauskas kartu su Vladu Šigausku ir Remigijumi Bileišiu dalyvaus ir komandinėse skriemulinių lankų varžybose. „Patekimas į Europos čempionatą - ne tik didelis pasiekimas, bet ir atsakomybė. Dabar reikia treniruotis visa jėga. Prieš sezoną šios išvykos neplanavau, todėl atsirado papildoma atsakomybė, juolab kad dar laukia ir komandinės varžybos, kuriose būsiu atsakingas ne tik už save. Ruošimės stipriai, o kaip viskas pavyks, pamatysime", - sakė R.Baranauskas.

Laikraščių prenumerata internetu

  • ATAKOS: Kibernetinės atakos prieš Lietuvos institucijas ir verslą nuslopo, bet ekspertai pasirengę jų atsinaujinimui, sako Nacionalinio kibernetinio saugumo centro laikinasis vadovas Jonas Skardinskas.
  • TARNYBA: Nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą baigė 800 karių, jie papildė kariuomenės aktyvųjį rezervą.
  • PALMĖS: Verslininkas Antanas Bosas ir jo sutuoktinė Daina Bosas laimėjo bylą teisme dėl iš kito verslininko įsigytų bei neprigijusių palmių.
  • KREPŠINIS: Panevėžio „Lietkabelio“ komanda pradėjo rikiuoti gretas artėjančiam sezonui: LKL vicečempionai pratęsė sutartį dar dvejiems metams su kapitonu Vyteniu Lipkevičiumi.
  • PASIENIS: Valstybės sienos apsaugos tarnybos vadas Rustamas Liubajevas tvirtina, kad, atsižvelgiant į lengvėjančią situaciją Lietuvos–Baltarusijos pasienyje, kai sumažėjęs migrantų, norinčių patekti į Lietuvą, srautas, yra mažinamas ir sienos apsaugos pajėgų skaičius.
  • FINANSAVIMAS: Krašto apsaugos ministerija penktadienį pranešė patrigubinusi šaulių finansavimą, lėšų skirta ginklams, ekipuotei, įrangai įsigyti.
  • ARCHITEKTŪRA: Lietuvoje nuo kitų metų bus teikiami Nacionaliniai architektūros apdovanojimai, kuriais siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į kokybiškiausią Lietuvos architektūrą.
  • DEKLARAVIMAS: Žemės ūkio ministerija primena, kad liepos 8 dieną baigiasi žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimo terminas.
  • TRANZITAS: Europarlamentaras Petras Auštrevičius tikina gavęs atsakymą iš Europos Komisijos dėl Kaliningrado tranzito - galutinis sprendimas dėl šio klausimo nėra priimtas.
  • VIZITAS: Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda liepos 2–4 dienomis su darbo vizitu lankysis Filadelfijoje, JAV.
Daugiau

Dienos klausimas

Jeigu valstybė mokėtų kas mėnesį 1000 Eur už nieką, papildomai dirbtumėte?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar gerai atidirbo Seimas šią pavasario sesiją?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+13 +20 C

+13 +22 C

 

+15 +20 C

+22 +25 C

+23 +27 C

 

+19 +23 C

0-4 m/s

0-3 m/s

 

0-6 m/s