Kuklus vokiškas startas

(0)
Publikuota: 2022 rugpjūčio 16 10:58:29, Aistė LABINAITĖ
×
Disko metikei Ievai Zarankaitei nepavyko įveikti Europos čempionato atrankos. EPA-Eltos nuotr.

Miunchene prasidėjo Europos lengvosios atletikos čempionatas. Pirmenybių starte savo jėgas išbandė penki Lietuvos sportininkai. Tačiau nei vienam iš jų nepavyko Vokietijoje nuversti kalnų.

Pirmiausia į trasą žengė maratono bėgikai. Moterų varžybose debiutavo Loreta Kančytė. 28-erių lengvaatletė 42 km 195 m distanciją įveikė per 2 val. 41 min. 15 sek. ir užėmė 38 vietą. Iš viso startavo 63 sportininkės. Čempione tapo Lenkijos bėgikė Aleksandra Lisovska (Aleksandra Lisowska), pasiekusi geriausią sezono rezultatą ji finišavo per 2 val. 28 min. 36 sek. Antra liko kroatė Matėja Parlov Košto (Matea Parlov Košto, 2:28,42), trečią vietą užėmė Nienkė Brinkman (2:28,52) iš Nyderlandų. L.Kančytei tai buvo antrasis karjeroje įveiktas maratonas.

Vyrų maratone kovojo 79 sportininkai. Tarp jų buvo ir du lietuviai - 35-erių L.Kančytės brolis Remigijus Kančys ir 37-erių Ignas Brasevičius. Pastarasis su užduotimi susidorojo per 2 val. 25 min. 25 sek. ir užėmė 57 poziciją. R.Kančys finišo nepasiekė, jis iš trasos pasitraukė jau 23 kilometre. Nugalėtojo titulas atiteko vokiečiui Richardui Ringeriui. Jo laikas - 2 val. 10 min. 21 sek. Tai yra geriausias Vokietijos atleto sezono rezultatas. Kitos dvi prizinės vietos atiteko Izraelio atstovams - antras buvo Maru Teferis (2:10,23), trečias - Gašau Ajalė (Gashau Ayale, 2:10,29). Pastarasis taip pat bėgo geriausio sezono rezultato greičiu.

Moterų disko metimo sektoriuje pasirodė Ieva Zarankaitė. 27-erių lengvaatletė B grupės atrankoje tarp 12 dalyvių užėmė septintą vietą. Diską ji nusviedė 56,85 m. Šioje grupėje triumfavo geriausią sezono rezultatą pasiekusi portugalė Liliana Ca - 65,21 m. A grupėje, kur varžėsi 13 sportininkių, laimėjo kroatė Sandra Perkovič. Ji įrankį nuskraidino 65,94 m. Bendrojoje atrankos įskaitoje Kroatijos sportininkei ir atiteko pirmoji pozicija. Vietą finale garantavo įveiktas 63,50 m normatyvas arba patekimas tarp 12 geriausių atrankos dalyvių. I.Zarankaitė bendroje įskaitoje liko keturiolikta.

Į Europos čempionato finalą nepateko ir Simas Bertašius. 28-erių lengvaatletis antrajame 1500 m atrankos bėgime finišavo devintas (3:40:19). Pastarasis rezultatas yra vos viena šimtąja sekundės blogesnis už jo sezono geriausią rezultatą. Šiame bėgime greičiausias buvo lenkas Michalas Rozmys (3:37,36). Pirmajame atrankos bėgime laimėjo norvegas Jakobas Ingebrigtsenas (3:38,48). Į finalą pateko po keturis pirmąsias vietas užėmusius abiejų bėgimų dalyvius ir dar keturis atletai pagal laiką. S.Bertašius pirmenybėse užėmė 15 vietą.

Šiandien Miunchene kovos keturi lietuviai.

9.30 val. prasidės vyrų 35 km sportinis ėjimas (Arturas Mastianica).