K.Teterevkova - pirma tarp europiečių

(0)
Publikuota: 2022 birželio 24 07:53:26, Arūnas ABROMAITIS
×
Kotryna Teterevkova pasaulio čempionato finale liko penkta. Dariaus Kibirkščio nuotr.

Pasaulio plaukimo čempionate Budapešte Kotrynai Teterevkovai nepavyko iškovoti medalio, bet 200 m plaukimo krūtine rungties finale ji buvo greičiausia tarp europiečių. 20-metė Lietuvos sportininkė užėmė penktąją vietą.

Tai, kad pretenduoja į aukštą vietą, vilnietė parodė ir atrankos varžybose, ir pusfinalyje. Atrankoje jos rezultatas - 2 min. 24,79 sek. - buvo trečias. Pusfinalyje K.Teterevkova nuplaukė nuotolį per 2 min. 23.66 sek. ir bendroje įskaitoje vėl buvo trečia. Greičiau plaukė tik australė Džena Strauč (Jenna Strauch, 2 min. 22.22 sek.) ir amerikietė Lilė King (Lilly King, 2 min. 22.58 sek.).

Ketvirtadienį finale Kotryna užfiksavo kiek prastesnį rezultatą nei pusfinalyje - 2 min. 23.90 sek. Po pirmųjų 50 m lietuvė buvo šešta, po 100 m - septinta, bet antroje distancijos pusėje ji priartėjo prie varžovių ir paskutiniame posūkyje jau plaukė ketvirta. Visgi per paskutinius 50 m K.Teterevkova smuktelėjo į penktąją poziciją.

Pasaulio čempione tapo L.King (2 min. 22.41 sek.), sidabras atiteko Dž.Strauč (2 min. 23.04 sek.), o bronzą pelnė amerikietė Keitė Daglas (Kate Douglass, 2 min. 23.20 sek.). K.Teterevkovai priklausantis Lietuvos rekordas šioje rungtyje yra 2 min. 22,88 sek. Su tokiu rezultatu finale vilnietė būtų iškovojusi sidabrą.

Nors pagerinti asmeninio rekordo ir užlipti ant pakylos nepavyko, Kotryna pasirodė geriausiai iš visų Europos plaukikių. Be prizininkių, ją aplenkė tik kanadietė Kelsi Loren Vog (Kelsey Lauren Wog, 2 min. 23,86 sek.). Už K.Teterevkovos liko dvi britės ir italė. Tai nuteikia optimistiškai prieš rugpjūtį Romoje vyksiantį Europos čempionatą.

Du Lietuvos sportininkai ketvirtadienį dalyvavo atrankos varžybose. Deividas Margevičius 100 m plaukimo peteliške rungtyje finišavo per 53,44 sek. ir užėmė 37-ąją vietą tarp 66 dalyvių. 50 m plaukimo laisvuoju stiliumi atrankoje Tomas Navikonis pasiekė asmeninį rekordą (22.92 sek.), tačiau bendroje įskaitoje liko 49-as tarp 91 dalyvio.

K.Teterevkova ir Rūta Meilulytė šiandien startavo 50 m plaukimo krūtine atrankoje. Kotryna nuplaukė nuotolį per 31,40 sek., užėmė 22-ąją vietą ir į pusfinalį nepateko. Rūta su 31,02 sek. rezultatu būtų likusi 17-a, tačiau italės Arianos Kastiljoni (Arianna Castiglioni) diskvalifikacija kilstelėjo ją į 16-ąją poziciją ir atvėrė kelią į pusfinalį. R.Meilutytė šiandien dalyvavo ir 50 m plaukimo laisvuoju stiliumi atrankoje, kurioje su 26,25 sek. rezultatu užėmė 34-ąją vietą.

Kol sportininkai dalyvauja čempionate, Lietuvos plaukimo federacijoje (LPF) vyksta pokyčiai. Ketvirtadienį Kaune vyko federacijos vykdomojo komiteto posėdis, o jo išvakarėse organizacijos prezidentas Tomas Kučinskas pranešė, kad traukiasi iš pareigų.

Savo sprendimą jis paaiškino gan miglotai: „Nuo 2012 m. gyvenau plaukimu ir bendromis jėgomis mums kartu pavyko daug ką nuveikti - nuo aiškios Lietuvos plaukimo federacijos vizijos ir strategijos sukūrimo iki jos įgyvendinimo. Dabar, kai federacija yra savo kokybinio ir kiekybinio išsivystymo viršūnėje, nusprendžiau trauktis iš Lietuvos plaukimo federacijos prezidento pareigų." T.Kučinskas pridūrė, kad „atėjo laikas naujai kartai tęsti darbus".

Remiantis LKF įstatais, tik aukščiausias federacijos valdymo organas - konferencija - turi teisę atleisti asmenis iš renkamų pareigų ir į jų vietą laikinai paskirti ar išrinkti naujus asmenis. Todėl nuspręsta sušaukti neeilinę konferenciją skubiam susidariusios situacijos sprendimui. Numatoma konferencijos data - liepos 12 d. T.Kučinskas federacijai vadovavo 2012-2016 m., o dar kartą prezidentu tapo 2020 m.