respublika.lt

„Kosmosas“ ir ramios olimpinės burės

(0)
Publikuota: 2020 gruodžio 05 12:28:10, Aistė LABINAITĖ
×
nuotr. 4 nuotr.
Buriuotoja Viktorija Andrulytė pripažįsta, jog turėdama olimpinį kelialapį žaidynėms gali ruoštis ramiau. Stasio Žumbio nuotr.

Nors rimtų tarptautinių startų dar daug ir nebuvo, buriuotojai pamažu grįžta prie „vėjo gaudymo". Viktorija Andrulytė jau išbandė savo jėgas Europos čempionate. Pasak geriausios Lietuvos buriuotojos, pasirodymas tokio lygio varžybose po daugiau nei metų pertraukos prilygo „lengvam kosmosui". Tačiau, nors startų daug ir nenumatyta, ji tikisi įsivažiuoti, o svarbiausia tinkamai pasiruošti 2021 m. Tokijo olimpinėms žaidynėms. „Šiuo laikotarpiu reikia nepamiršti saugumo. Ir treniruotės turi praeiti saugiai, jog paskui nebūtų pasekmių", - teigė buriavimo moterų „Laser Radial" jachtų klasės atstovė.

 


Lenkiškas startas

Pirmąjį karantiną pavasarį V.Andrulytė leido namuose. „Kaip karantino metu treniruojasi buriuotojai? Niekaip. Nėra jokių šansų. Mums reikia vandens, juk į baseiną neįlipsi (juokiasi). Iš tiesų kažkiek mūsų treniruotėms, kad būtų neprarasti įgūdžiai, būtų užtekę ir Kauno, bet ten nėra nei bangos, nei srovės ir šalta. Taigi sąlygų visiškai nėra", - balandį „Vakaro žinioms" pasakojo buriuotoja.

Nors tuomet jokių varžybų artimiausiame horizonte ir nenusimatė, V.Andrulytė nesijaudino. Mat tarp pastarųjų dviejų sezonų pertraukos beveik nebuvo, tad norėjosi normaliai pailsėti. Mergina vylėsi, jog priverstinė pertrauka pavasarį išeis į naudą. Ar nutiko taip, kaip tikėtasi? - „Vakaro žinios" paklausė šiuo metu Gran Kanarijoje esančios V.Andrulytės.

„Dabar negaliu pasakyti, kad tai ir buvo pertrauka, iš tikrųjų dirbau daugiau nei iki šiol, - šypsodamasi teigė buriuotoja. - Buvo mažiau streso ir pavyko priaugti svorio, tuo džiaugiuosi. Žinoma, daugiau laiko praleidau namie. Tačiau viskas gerai, džiaugiausi ir vertinau tą laiką. Įprastai nuolat būni išvykęs, įsisukęs į rutiną, o dabar galėjau ilgiau pabūti gimtinėje, daryti kitus dalykus. Rašau magistrinį darbą, klausiausi įvairių nuotolinių seminarų. Tai buvo puiki proga patobulėti. Taigi nesijaudinau, kad niekur negaliu išvažiuoti, jog nėra varžybų."

Kai pirmojo karantino sąlygos buvo sušvelnintos, V.Andrulytė jau turėjo stovyklų Nidoje bei Estijoje. Mergina rugpjūtį išbandė savo jėgas Estijos čempionate, vėliau rugsėjį startavo ir mūsų šalies pirmenybėse. Iš rimtų tarptautinių varžybų kol kas buvo tik vienos - spalį organizuotas Europos čempionatas. Pastarasis startas iš Atėnų (Graikija) buvo perkeltas į Gdanską (Lenkija). Po šešių dienų ir 12 lenktynių moterų „Laser Radial" klasėje, kur iš viso varžėsi 107 buriuotojos, V.Andrulytė užėmė 21-ąją vietą.

„Pastarasis tokio masto tarptautinis startas, galima sakyti, man buvo po daugiau nei metų pertraukos. Paskutinį kartą tarp tiek daug laivų ir tokio lygio varžovių teko būti 2019 m. rugpjūtį, kai Japonijoje vyko pasaulio taurės regata. Taigi Lenkijoje buvo „lengvas kosmosas" (šypsosi). Galėjau pasižiūrėti, kokio lygio dabar esu. Iš tiesų prieš pastarąsias varžybas treniruočių neturėjau, dėl koronaviruso situacijos į Lenkiją teko atvykti iškart į startą. Pirmos dienos buvo sudėtingos, paskui įsivažiavau. Finalinius plaukimus, kur „auksiniame" laivyne buriuoja tik geriausios, įveikiau užtikrintai. Rezultatą vertinu gerai, juk prieš tai nelabai turėjau su kuo treniruotis. Kitos komandos yra gerokai didesnės, jos savo viduje turi po kelis pajėgius žmones, gali konkuruoti tarpusavyje, o kai vienas plauki, sunku save vertinti", - teigė V.Andrulytė.

Jaučiasi saugiai

Lapkričio pabaigoje buriuotoja išskrido į mėnesio trukmės treniruočių stovyklą Gran Kanarijoje. Gruodžio 4-8 d. čia vyksta tradicinė „Kanarijos olimpinės savaitės" regata.

„Įprastai tokiu metu visada vykstame į šią stovyklą. Tačiau šiuo metu kažką planuoti yra sudėtinga, viskas per akimirką gali pasikeisti. Taigi ir dėl pastarojo išvykimo apsisprendėme tik paskutinę minutę. Žinoma, reikėjo pasidaryti koronaviruso testą, tačiau ne dėl atvykimo į šalį, o dėl varžybų. Gran Kanarijoje daugiau nei po mėnesio pertraukos vėl atsisėdau į laivą, tačiau viskas gerai, nebuvo taip, kad, pavyzdžiui, jo nejausčiau", - pridūrė buriuotoja.

Pasak jos, būsimoje regatose nuo įprastinės tvarkos skirsis tik organizaciniai dalykai, pavyzdžiui, registracija vyksta internetu, reikalingi COVID-19 testų rezultatai: „Virusas taip greitai nedings. Tiesiog žmonės išmoko organizuoti varžybas saugiai. Gran Kanarijoje viruso „reitingas" geras. Lauke absoliučiai visi yra su kaukėmis, netgi anksti rytais vaikščiodami pajūryje žmonės dėvi kaukes. Čia jaučiuosi saugiau nei Lietuvoje."

V.Andrulytė prieš žiemos šventes trumpam ketina grįžti į Lietuvą. Tiesa, čia irgi daug klaustukų. Viskas priklausys nuo pandemijos ir valstybių taikomų reikalavimų išvykstantiems ir atvykstantiems.

„Kitų šalių atstovės daro labai įvairiai. Kai kurios nuolat būna Gran Kanarijoje ir negrįžta į savo šalis. Juk čia galima buriuoti beveik visus metus. Kai kurios sportininkės treniruojasi jau nuo pirmojo karantino. Pavyzdžiui, Belgijos buriuotoja išvyko į Australiją. Ten taip pat galima saugiai ir tinkamomis sąlygomis treniruotis. Ypač gerai kažkur užsienyje, kur nuolat galima buriuoti, leisti žiemos sezoną. Gran Kanarijoje esančios prancūzės ketina šventėms grįžti namo, o paskui vėl atvykti ir būti iki kovo vidurio, kai prasidės pirmosios varžybos Europoje. Dauguma visą žiemos sezoną leidžia stovyklose. Pavyzdžiui, mes realiai prasėdėtume namie, nes ant vandens Lietuvoje tokiu metų laiku „neišeisi". Labai keista, bet dabar yra žiema, o treniruojuosi su plonesniais rūbais, o kai vasarą treniravausi, vilkausi pačius šilčiausius rūbus. Tiesiog vasarą šalau, nes treniravausi Baltijos jūroje. Pastarosios vanduo, o ypač paplaukus toliau, nėra šiltas", - pasakojo Lietuvos buriuotoja.

Be pastarosios mūsiškių problemos V.Andrulytė dar kartą užsiminė ir apie kitą „bėdą". Pajėgių treniruočių partnerių trūkumą.

„Pavyzdžiui, Danija turi tris pajėgias buriuotojas. Joms nereikia derintis su kitomis šalimis, kad turėtų treniruočių partnerių. Visos jos yra panašaus lygio ir net nesuka galvos, visos trys yra viena kitai konkurencingos. Viena jų vyks į olimpines žaidynes, kitos dvi yra jaunesnės, bet irgi stiprios. Olandės yra keturios stiprios. Šiek tiek ima pavydas, nes visą laiką turi sukti galvą, su kuo pasitreniruoti. Aišku, mane ir kitos šalys priima, bet juk daug kas atsiremia ir į finansavimą. Didesnės, ypač jūrinės, šalys turi ir didesnį finansavimą, ir kur užsimano, ten važiuoja treniruotis. Mums visą laiką žiemą reikia leisti pagal galimybes. Gerai, kad mes čia įsitvirtinę, kitu atveju, net nežinau, ką reikėtų daryti", - sakė geriausia mūsų buriuotoja.

Pagrindinis tikslas

Po švenčių V.Andrulytė norėtų grįžti į šiltuosius kraštus ir čia praleisti sausį bei vasarį. Paskui kitų metų pavasarį lauks regata Maljorkoje (Ispanija), varžybos Prancūzijoje, kur bus vykdoma paskutinė Europos olimpinė atranka, vėl Senojo žemyno pirmenybės ir vasarą pasitiks pasaulio taurės regata Japonijoje. Pastaruosiuose vandenyse 2021 m. liepos pabaigoje bus organizuojami ir Tokijo olimpinių žaidynių plaukimai.

„Galima sakyti, daug startų nebus. Atrodo, jog viskas aišku, tačiau bet kurią akimirką viskas gali pasikeisti. Mes to negalime žinoti, tačiau vis tiek ruošiamės", - pridūrė buriuotoja.

Primename, jog V.Andrulytė pernai liepą Japonijoje vykusiame „Laser Radial" jachtų klasės pasaulio čempionate užėmė 28-ąją vietą ir pelnė kelialapį į Tokijo olimpines žaidynes. Pastarosios kitų metų liepos 23-rugpjūčio 8 d. jai bus debiutinės.

„Turint olimpinį kelialapį, žinoma, ruoštis žaidynėms yra ramiau. Kiti dar turės galimybę kelialapį iškovoti Europos atrankoje, tačiau dar nežinia, kokios bus sąlygos ruoštis šioms varžyboms, ar jos išvis įvyks. Tad man ir ramiau, ir emociškai daug lengviau dabar dėliotis visą pasiruošimą olimpinėms žaidynėms. Viskas daug paprasčiau, kai žinai, kad tikrai ten vyksi. Dabar visi sako, kad Tokijo olimpinės žaidynės tikrai bus, aš irgi tuo tikiu. Žmonės išmoko saugiai organizuoti varžybas. O jeigu dar ir vakcina atsiras. Taigi visi ruošiasi taip, kaip gali geriausiai", - atviravo V.Andrulytė.

Buriuotoja dar pridūrė, jog dabar svarbiausia rasti optimalias sąlygas pasiruošimui. Vieną pagrindinių vaidmenų čia turi atlikti saugumas.

„Europos čempionatas Lenkijoje buvo vykdomas, tačiau ten buvo ir užsikrėtusiųjų virusu. Nežinau, kur jos pasigavo COVID-19. Tiesiog norisi, kad ir treniruotės praeitų saugiai, jog paskui nebūtų pasekmių", - teigė V.Andrulytė.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F
Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Ar esate patenkinti naudojamo banko paslaugomis?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kur šiemet atostogausite?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

+1 +5 C

0 +5 C

-2 +6 C

+3 +9 C

+3 +8 C

+7 +10 C

0-4 m/s

0-6 m/s

0-6 m/s