respublika.lt

Kėdainių arenoje karaliaus pilno kontakto karatė

2021 lapkričio 25 15:18:12
Dalius Matvejevas

Pirmąjį gruodžio savaitgalį Kėdainių arenoje šeimininkaus karatistai - gruodžio 4-ąją ten vyks Europos kiokušin karatė taurės varžybos, kuriose bus kovojama dėl kelialapių į pasaulio čempionatą pagal svorio kategorijas, o gruodžio 5-ąją į kovą stos Europos pilno kontakto karatė čempionato be svorio kategorijų dalyviai.

×
nuotr. 1 nuotr.
Eventas Gužauskas ir Lasha Kamarauli. Algimanto Barzdžiaus nuotr.

 


Pasaulio čempionatas pagal svorio kategorijas vyks 2022 metų rugsėjo 23 dieną Kielcuose (Lenkija). Teisę jame dalyvauti šių metų Europos čempionate Tbilisyje jau pelnė 5 sportininkai iš Lietuvos: Brigita Svinkūnaitė, Rūta Brazdžionytė, Juras Sokolovas Edgardas Sečinskis ir Eventas Gužauskas.

Varžybos Kėdainiuose bus paskutinė galimybė pelnyti kelialapius (4 - moterims ir 8 - vyrams) į pasaulio čempionatą, o kautis dėl jų užsiregistravo beveik 120 sportininkų iš 19 valstybių.

Tarp užsienio sportininkų galima išskirti pajėgią prancūzę Camille Haddouche, vengrus Csenge Toth ir Andrasą Davidą, tačiau labiausiai karatė specialistų akys kryps į lietuvius - Europos čempionę Eriką Žeburtovič, šių metų Europos vicečempiones Anetą Meškauskienę ir Brgitą Gustaitytę bei Europos čempionatų prizininkus Domą Sutkų, Justiną Kvietką, Antraną Klibavičių ir kylančią karatė žvaigždę Paulių Žimantą.

Kumitė rungtyje sportininkai, tradiciškai, bus suskirstyti į 4 svorio kategorijas tiek tarp moterų, tiek tarp vyrų. Be to, vyks asmeninės ir komandinės katos rungties varžybos, kuriose tarp Lietuvos atstovų bus ir Europos bei pasaulio čempionė Diana Mačiūtė.

Pilno kontakto karatė čempionate be svorio kategorijų, kuriame tarpusavyje susitinka ir lengvasvoriai su sunkiasvoriais, sekmadienį galės dalyvauti įvairioms karatė organizacijoms priklausantys sportininkai, pasiryžę kovoti pagal vieningas pilno kontakto taisykles. Todėl čia ant tatamio žengs ir Rusijos bei Kazachstano sportininkai.

Siekti Europos čempionų titulų Kėdainiuose yra pasiryžę 4 dešimtys atletų iš 10 šalių. Tarp varžybų dalyvių bus tokie žinomi kovotojai kaip azerbaidžanietis Etibaras Agalaroglu, prancūzas Jeanas Paulis Jacquot, kartvelai Teona Gazdeliani ir Laša Kamaraulis, rusas Viktoras Beliajevas, vengrė Lili Mezo, ukrainiečiai Alona Veresniak ir Kostantinas Inozemcevas. Tarp gausaus lietuvių būrio itin intriguoja galimybė išvysti daugkartinių Europos čempionų E. Gužausko ir E. Sečinskio bei P. Žimanto dvikovas.

Laikraščių prenumerata internetu

  • VIZOS: Baltarusijai iki šių metų pabaigos pratęsus bevizį režimą Lietuvos piliečiams, politikai svarsto imtis socialinės kampanijos ir įspėti vykstančiuosius apie grėsmes.
  • VERDIKTAS: Vilniaus miesto apylinkės teisme pirmadienį aktorius Ramūnas Rudokas sulaukė gerų žinių – dėl avarijos, kurios metu buvo sunkiai sužalota moteris, teistas žinomas vyras buvo atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės, jam pavyko netgi išsaugoti teises.
  • KONKURSAS: Inicijuodama naujų spektaklių pagal klasikinę ir šiuolaikinę lietuvių literatūrą sukūrimą, Kultūros ministerija paskelbė kasmetinį Dalios Tamulevičiūtės lietuvių autorių scenos meno kūrinių konkursą.
  • SEZONAS: Palangoje per metus poilsiautojai nuperka per milijoną nakvynių, o šiemet jų turėtų atvykti dar daugiau, tikisi vietos valdžia artėjant sezonui.
  • PRIEVOLĖ: Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė pirmadienį pranešė, kad Vyriausybė teiks įstatymo pataisas, kuriose bus numatyta prievolė statant naujus visuomeninės paskirties pastatus ar didelius daugiabučius įrengti civilinės saugos priedangas.
  • VEIKLA: Su Rusija visus verslo santykius jau karo pradžioje nutraukę „Kesko Senukai“ sustabdė veiklą Baltarusijoje ir traukiasi iš šios šalies prekybos tinklo OMA akcininkų.
  • CENTRAS: Lietuvos bankas įkūrė Finansų rinkos plėtros centrą - naujas padalinys ieškos būdų, kaip stiprinti finansų rinkos dalyvius ir pritraukti naujų, skatins finansinių technologijų (fintech) bei kapitalo rinkų plėtrą.
  • NUOMONĖ: Po ketvirtadienį vykusių diskusijų dėl Kuršių nerijoje, Alksnynėje, esančio sovietinio memorialo, Neringos valdžia planuoja paklausti gyventojų nuomonės.
  • STATYBOS: Šių metų I ketv. Lietuvoje išduoti 2.168 statybos leidimai – 31,6% mažiau nei tuo pačiu metu pernai.
  • DIVIDENDAI: Daliai valstybės valdomų įmonių per artimiausius trejus metus teks uždirbti didesnę grąžą bei valstybei mokėti daugiau dividendų.
Daugiau

Dienos klausimas

Kiek per mėnesį išleidžiate degalams?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar pritariate lyčių požiūriu jautraus žiniasklaidos turinio rodymui nepilnamečiams?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+3 +9 C

+1 +9 C

 

+4 +12 C

+10 +13 C

+10 +19 C

 

+15 +21 C

0-8 m/s

0-5 m/s

 

0-5 m/s