Šiauliuose rytoj vyks tarptautinis pasaulio čempiono Rimanto Bagdono imtynių turnyras. Savo jėgas Sporto gimnazijoje vyksiančiame renginyje galės išbandyti 2001-2004 m. gimę graikų-romėnų ir moterų imtynių atstovai. Nors dalyvių skaičių pakoregavo pandemija, organizatoriai džiaugiasi, kad šiemet turnyras išvis įvyks ir nepaseks 2020 m. pavyzdžiu. „Šį kartą baimės, jog viską vėl gali tekti atšaukti, nėra", - „Vakaro žinioms" sakė Lietuvos imtynių federacijos (LIF) prezidentas Giedrius Dambrauskas.
R.Bagdono turnyras tradiciškai organizuojamas Šiauliuose. LIF vadovo teigimu, pastarasis miestas turi puikią bazę, kurioje galima rengti tarptautines varžybas. Negana to, ten yra ir vardinė R.Bagdono imtynių salė. „Pasaulio čempionas daug metų pačioms gabiausioms gimnazijos imtynininkėms moka stipendijas. Taip pat Šiauliai švenčia jubiliejų, tad nori ten surengti kuo daugiau varžybų. Mes Šiauliuose jau rengėme Lietuvos čempionatą ir dabar organizuojame R.Bagdono turnyrą. Taigi yra daug sąsajų su Šiauliais", - kalbėjo G.Dambrauskas.
Praėjusiais metais šios varžybos taip pat turėjo vykti Saulės mieste. Tačiau prieš pat startą organizatoriams visas kortas sumaišė koronavirusas. Tuomet LIF į Tarptautinę imtynių federaciją (UWW) išsiuntė laišką, kuriame buvo rašoma, kad dėl Lietuvoje sparčiai augančio užsikrėtusiųjų COVID-19 skaičiaus ir dėl šios priežasties Vyriausybei nuo lapkričio 7 d. visoje šalyje paskelbto trijų savaičių visuotinio karantino LIF negalės vykdyti turnyro. Taigi šiemet turnyras buvo ypač lauktas.
„Manau, šį kartą taip staiga kažkas netikėto neturėtų įvykti. Pernai, likus mėnesiui iki turnyro, buvo nerimo ženklų ir visoje Lietuvoje viskas buvo uždarinėjama. Kuomet panikos buvo ir tarp sportininkų, ir trenerių, o varžybų atšaukimas mums atnešė nemenkų nuostolių, tačiau nenorėjome rizikuoti dalyvių sveikata. Tuomet COVID-19 atrodė blogiau už marą", - pridūrė G.Dambrauskas.
Tiesa, šiemet dėl pandemijos dalyvių taip pat bus mažiau, nei tikėtasi. Savo jėgas Šiauliuose išbandyti ketina septynių valstybių atstovai. Be to, tiek pernai, tiek šiemet buvo planuota turnyrą vykdyti dvi dienas, tačiau galiausiai nuspręsta apsiriboti viena: „Toks sprendimas priimtas dėl pandemijos."
UWW R.Bagdono turnyrą yra įtraukusi į savo renginių kalendorių. Vadinasi, į renginį bus deleguojamas UWW atstovas, o varžybos bus vykdomos pagal griežtus UWW nustatytus reikalavimus. „Kadangi sporto šaka yra kontaktinė, o virusas dar siaučia, UWW į viską žiūri labai rimtai. Taigi, kaip ir daugumoje šalių, dalyviai turi turėti europinį vakcinacijos pasą, jeigu jo neturi, turi pasidaryti reikiamus testus. Pavyzdžiui, ne Europos Sąjungos šalys, o tokių turėsime tris - Izraelį, Ukrainą ir Moldovą, - atvažiuoja su testais", - pasakojo LIF prezidentas.
R.Bagdono turnyrą Šiauliuose galės stebėti ir žiūrovai. Pasak G.Dambrausko, įeinant į salę jiems bus tikrinama temperatūra, žiūrovai privalės turėti galimybių pasus ir dėvėti apsaugines veido kaukes. Žiūrovų zona bus atskirta nuo sportininkų.
Nors šių metų LIF kalendoriuje įvairiausių varžybų dar netrūksta, pagrindiniai 2021 m. startai jau finišavę. Apžvelgdamas metus ir per juos pasiektus rezultatus, G.Dambrauskas pirmiausia paminėjo Tokiją.
„Vis dėlto pagrindinis tikslas visiems šiemet buvo Tokijo olimpinės žaidynės. Taigi reikia pasidžiaugti, jog mums galiausiai pavyko „sukrapštyti" tą olimpinį kelialapį. Žinoma, labai gaila, kad tik vieną (Tokijuje dalyvavo sunkiasvoris Mantas Knystautas - aut. past.). Dviem mūsų sportininkams pritrūko dar po vieną pergalę, kad ten patektų. Taip pat džiugina, jog šiais metais iškovojome ir pasaulio čempionato medalį (Kristupas Šleiva pelnė bronzą - aut. past.). Tai ypač svarbu buvo visai komandai ir treneriui. K.Šleiva jau daug kartų pretendavo tapti didelių turnyrų prizininku, jis buvo iškovojęs skambių pergalių prieš elitinius imtynininkus. Pastarasis bronzos medalis visiems buvo psichologiškai svarbi pergalė. Kiekvienas tai priėmė kaip asmeninį laimėjimą. Visi patyrėme euforiją ir buvome nustebę, nepažįstami žmonės mus sveikino", - pasakojo G.Dambrauskas.
Žinoma, pripažino LIF prezidentas, visada norisi, kad būtų dar geriau. Tačiau dideliems apmąstymams laiko nėra. Juk naujasis olimpinis ciklas bus trumpesnis, truks tik trejus metus. „Jau ruošiamės tam trumpam olimpiniam ciklui. Po metų jau prasidės atrankinės kovos. Sportininkai dar turi progą pasikoreguoti svorio kategorijas. Per pusantrų metų dar galima spėti pereiti į kitą svorio kategoriją", - atviravo G.Dambrauskas.
Užsimindamas apie moterų imtynes, LIF vadovas pasidžiaugė, jog jau yra dvi lyderės - Danutė Domikaitytė ir prie jos prisijungusi Kamilė Gaučaitė: „Matyt, daugiau neturėsime artimiausiu metu. Turbūt ne mūsų tautos atstovėms, būnant 18-19 metų, stebinti pasaulį. Mūsiškės turbūt turi tam subręsti. Žvelgiant į laisvąsias imtynes, turime minčių, ką reikėtų keisti, tačiau laukia ilgas darbas, reikia viską susidėlioti metodiškai, kad „mašina" pradėtų veikti. Manau, bent dviem olimpiniams ciklams pastarąsias iliuzijas teks atidėti. Žinoma, reikia vežioti dabartinius lyderius į varžybas. Tačiau reikia orientuotis ir į 15-16-mečius, dėti ateities viltis į juos. Apibendrinant galima pasakyti, kad viskas mūsų imtynėse yra gerai", - teigė G.Dambrauskas.