respublika.lt

Jaunieji irkluotojai išvyko į Europos pirmenybes: „Lūkesčiai – sudrebinti Senąjį žemyną savo greičiais“

2021 rugsėjo 02 16:31:39
Lietuvos irklavimo federacija

Ankstų ketvirtadienio rytą Lietuvos jaunieji irkluotojai išvyko į Krušvicą (Lenkija), kur savaitgalį (rugsėjo 4-5 d.) vyks Europos jaunimo (iki 23 metų) irklavimo pirmenybės.

×
nuotr. 1 nuotr.
Martyna Kazlauskaitė ir Dovilė Rimkutė. LIF nuotr.

 

Į Lenkiją išvyko keturios lietuvių įgulos: merginų porinę dvivietę irkluos Martyna Kazlauskaitė ir Dovilė Rimkutė (treneris Karolis Sunklodas), vaikinų paviene varžysis pasaulio jaunimo vicečempionai broliai Domantas ir Dovydas Stankūnai (treneris Zigmantas Gudauskas), Paulius Černevičius ir Domantas Maročka irkluos porinę dvivietę (treneris Tomas Valčiukas), o Benas Vokovas, Valdas Venckus, Rokas Jakubauskas ir Titas Mašanauskas varžysis vaikinų pavienių keturviečių valčių klasėje.

Pasak trenerio K.Sunklodo, liepos pradžioje Čekijoje vykusiame pasaulio čempionate į A finalą patekusi komanda automatiškai iškovojo kelialapį į Europos pirmenybes. Taigi, tiesioginį bilietą į Krušvicą turėjo tik sidabru pasaulyje suspindę broliai Stankūnai, kitiems jauniesiems irkluotojams Lietuvoje teko įrodyti savo pranašumą tarp bendraamžių.

„Sportininkai buvo atrenkami varžybose liepos pabaigoje, vėliau iš jų formuojamos greičiausios įgulos, - informavo treneris. - Pasirengimui Europos čempionatui turėjome tik mėnesį, todėl jokių naujovių pasirengime netaikėme. Eksperimentams nebuvo laiko".

Tačiau naujienų ir iššūkių tikrai netrūko. Nors merginų porinėje dvivietėje daugelis jau buvo įpratę matyti D.Rimkutę irkluojančią kartu su Ugne Juzėnaite, šįkart pirmenybėse startuos naujai suformuota įgula.

„Po pasaulio jaunimo čempionato U.Juzėnaitė nutarė išsigydyti senas traumas ir sugrįžti jau sutvirtėjusi, todėl ją valtyje pakeitė Čekijoje vienvietę irklavusi Martyna Kazlauskaitė, - situaciją paaiškino K.Sunklodas.

Priminsime, kad U.Juzėnaitės ir D.Rimkutės įgula 2019-aisiais iš Europos jaunių čempionato parvežė aukso medalius, o pasaulio pirmenybėse iškovojo bronzą. Šių metų liepą merginų įgula pasipuošė auksu šalies jaunimo pirmenybėse, o pasaulio jaunimo čempionate iškovojo 7-ą vietą.

Pirmąjį skambų pareiškimą naujoji - D.Rimkutės ir M.Kazlauskaitės - įgula pateikė prieš dvi savaites vykusiose Lietuvos pirmenybėse - merginos užtikrintai tapo šalies čempionėmis (laikas finale - 07:05,39).

Netikėtumu tapo ir vaikinų porinės keturvietės subyrėjimas prieš pat išvykstant į Europos čempionatą. „Susirgo du įgulos nariai, tad teko priimti skubų sprendimą ir leisti į čempionatą vykti porinei dvivietei, sudarytai iš likusių komandos narių", - sakė K.Sunklodas.

Sulaukęs klausimo apie brolius Stankūnus, treneris prabrėžė, kad jau prieš pasaulio pirmenybes Dovydas ir Domantas demonstravo puikius rezultatus treniruotėse, todėl buvo tikėtasi juos pamatyti finale su pajėgiausiomis bendraamžių įgulomis.

„O kova dėl medalių tik įrodė, kad sunkus ir kryptingas darbas atsiperka su kaupu, - apie pasaulio jaunimo vicečempionus kalbėjo K.Sunklodas. - Kas nenuviltų šįkart? Medaliai visada motyvuoja ir džiugina, bet dar ryškesnės spalvos medalių komplektas būtų puiki dovana Lietuvai".

Prabilęs apie lūkesčius artėjančiose varžybose treneris nedaugžodžiavo: „Mūsų lūkesčiai - sudrebinti Senąjį žemyną savo greičiais".

 

Laikraščių prenumerata internetu

  • VIZOS: Baltarusijai iki šių metų pabaigos pratęsus bevizį režimą Lietuvos piliečiams, politikai svarsto imtis socialinės kampanijos ir įspėti vykstančiuosius apie grėsmes.
  • VERDIKTAS: Vilniaus miesto apylinkės teisme pirmadienį aktorius Ramūnas Rudokas sulaukė gerų žinių – dėl avarijos, kurios metu buvo sunkiai sužalota moteris, teistas žinomas vyras buvo atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės, jam pavyko netgi išsaugoti teises.
  • KONKURSAS: Inicijuodama naujų spektaklių pagal klasikinę ir šiuolaikinę lietuvių literatūrą sukūrimą, Kultūros ministerija paskelbė kasmetinį Dalios Tamulevičiūtės lietuvių autorių scenos meno kūrinių konkursą.
  • SEZONAS: Palangoje per metus poilsiautojai nuperka per milijoną nakvynių, o šiemet jų turėtų atvykti dar daugiau, tikisi vietos valdžia artėjant sezonui.
  • PRIEVOLĖ: Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė pirmadienį pranešė, kad Vyriausybė teiks įstatymo pataisas, kuriose bus numatyta prievolė statant naujus visuomeninės paskirties pastatus ar didelius daugiabučius įrengti civilinės saugos priedangas.
  • VEIKLA: Su Rusija visus verslo santykius jau karo pradžioje nutraukę „Kesko Senukai“ sustabdė veiklą Baltarusijoje ir traukiasi iš šios šalies prekybos tinklo OMA akcininkų.
  • CENTRAS: Lietuvos bankas įkūrė Finansų rinkos plėtros centrą - naujas padalinys ieškos būdų, kaip stiprinti finansų rinkos dalyvius ir pritraukti naujų, skatins finansinių technologijų (fintech) bei kapitalo rinkų plėtrą.
  • NUOMONĖ: Po ketvirtadienį vykusių diskusijų dėl Kuršių nerijoje, Alksnynėje, esančio sovietinio memorialo, Neringos valdžia planuoja paklausti gyventojų nuomonės.
  • STATYBOS: Šių metų I ketv. Lietuvoje išduoti 2.168 statybos leidimai – 31,6% mažiau nei tuo pačiu metu pernai.
  • DIVIDENDAI: Daliai valstybės valdomų įmonių per artimiausius trejus metus teks uždirbti didesnę grąžą bei valstybei mokėti daugiau dividendų.
Daugiau

Dienos klausimas

Kiek per mėnesį išleidžiate degalams?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar pritariate lyčių požiūriu jautraus žiniasklaidos turinio rodymui nepilnamečiams?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+3 +9 C

+1 +9 C

 

+4 +12 C

+10 +13 C

+10 +19 C

 

+15 +21 C

0-8 m/s

0-5 m/s

 

0-5 m/s