Istorinis medalis Lietuvai

(0)
Publikuota: 2015 sausio 27 08:25:05, Aistė LABINAITĖ, sportas@vakarozinios.lt
×
Bendrojoje Europos čempionato įskaitoje Agnė Sereikaitė užėmė šeštąją vietą. Agnės Sereikaitės asmeninio albumo nuotr.

Čiuožėja Agnė Sereikaitė perrašė Lietuvos žiemos sporto istoriją. 20-metė sportininkė Europos greitojo čiuožimo trumpuoju taku čempionate, vykusiame Dordrechte (Olandija), iškovojo bronzos medalį. Tai pirmasis Lietuvos atstovų iškovotas medalis Senojo žemyno greitojo čiuožimo trumpuoju taku pirmenybių istorijoje.

Pirmiausia Olandijoje A.Sereikaitė savo jėgas išbandė 500 m distancijoje. Šios rungties varžybose ji užėmė ketvirtąją vietą. Beje, tuomet Lietuvos sportininkė pirmą kartą per karjerą pateko į Senojo žemyno pirmenybių finalą. Lietuvės rezultatas - 43,959 sek.

Aukso medalis šioje rungtyje atiteko britei Elizei Kristi (Elise Christie, 43,295 sek.), sidabro - rusei Sofijai Prosvirnovai (43,381 sek.), bronzos - lenkei Patricijai Mališevskai (Patrycja Maliszewska, 43,571 sek.).

Ketvirtajame ketvirtfinalio čiuožime A.Sereikaitė buvo antra, o pirmajame pusfinalio čiuožime taip pat finišavo antra. Varžybose dalyvavo 35 čiuožėjos.

Na, o trečiąją vietą ir bronzos medalį Lietuvos čiuožėja iškovojo 1000 m rungtyje. A.Sereikaitė finale finišavo per 1 min. 35,758 sek. ir sugebėjo aplenkti britę Šarlotę Džilmartin (Charlotte Gilmartin, 1 min. 35,833 sek.). Aukso medalis atiteko rusei S.Prosvirnovai (1.35,395), sidabro - italei Arianai Fontanai (1.35,536).

A.Sereikaitė laimėjo ketvirtfinalio ir pusfinalio čiuožimus. Šiose varžybose vėlgi dalyvavo 35 čiuožėjos.

„2015 m. Europos čempionatas jau baigėsi. Pirmiausia džiaugiausi pirmą kartą patekusi į finalą. O dabar džiaugiuosi iškovojusi pirmąjį medalį. Esu be galo laiminga. Juk iškovota bronza 1000 m rungtyje ir šeštoji vieta bendrojoje varžybų įskaitoje. Ačiū visiems už palaikymą ir sveikinimus“, - sakė A.Sereikaitė.

O 1500 m distancijos galutinėje įskaitoje mūsų šalies sportininkė liko 18-a, nes rungties pusfinalyje ji buvo diskvalifikuota. Pirmajame pusfinalio čiuožime A.Sereikaitė buvo tarp lyderių, bet likus keliems ratams iki finišo po susidūrimo su P.Mališevska krito. Kiek anksčiau po susidūrimo su lietuve krito prancūzė Tifani Maršan (Tifany Marchand). Po finišo teisėjai nusprendė A.Sereikaitę diskvalifikuoti. Moterų varžybose kovojo 36 čiuožėjos.

Bendrojoje čempionato įskaitoje Lietuvos čiuožėja užėmė aukštą šeštąją poziciją.

Primename, kad 2014 m. Drezdene (Vokietija) surengto Europos čiuožimo trumpuoju taku čempionato 500 m rungtyje A.Sereikaitė liko septinta, 1000 m distancijoje užėmė 12-ąją vietą, o 1500 m rungtyje buvo 14-a.