respublika.lt

Įspūdinga – neįgalus lankininkas pateko į Lietuvos sveikųjų rinktinę ir dalyvaus Europos čempionate

2022 gegužės 04 13:00:00
Dominykas Genevičius

Lietuvos šaudymo iš lanko atstovas Rolandas Baranauskas užfiksavo ypač retą atvejį ne tik Lietuvos, bet ir viso pasaulio sporte. Iš vežimėlio šaudantis neįgalus lankininkas pateko į Lietuvos šaudymo iš lanko rinktinę ir su visais sveikais sportininkais varžysis Europos čempionate.

×
nuotr. 2 nuotr.
Rolandas Baranauskas. „Žaliojo lanko“ nuotr.

 

Vietą rinktinėje R. Baranauskas pelnė po antrojo atrankinio etapo, kuris savaitgalį vyko Smiltynėje. „Alytupio-Žaliojo lanko" sportininkas Europos čempionate Lietuvai atstovaus skriemulinių lankų grupėje.

„Turėjau tokį tikslą ir buvo didelis noras įrodyti sau, kad galiu. Lengva tikrai nebuvo. Pirmas atrankinis etapas buvo savaite anksčiau Kaune, o mes iki to lauke turėjome tik 3-4 treniruotes. Anksčiau pradėti lauko sezoną trukdė prasti orai. Per pačias varžybas Kaune lijo ir buvo vėsu", - prisiminė R. Baranauskas.

Prastas oras dar labiau apsunkino R. Baranausko treniruočių režimą. Dvi dienas pasitreniravęs, likusias keletą dienų iki varžybų Smiltynėje jis gydėsi slogą.

„Buvo sudėtinga, bet labai norėjosi ir pavyko", - džiaugėsi lankininkas.

Pačiam R. Baranauskui varžybos su sveikaisiais yra įprastas dalykas. Dėl mažo neįgaliųjų lankininkų varžybų skaičiaus bei ribotų galimybių išvykti į užsienį, lietuvis beveik visą sezoną dalyvauja vien sveikųjų varžybose. Ir tai visai netrukdo jam laimėti prizines vietas tiek Lietuvoje, tiek Latvijoje vykstančiuose turnyruose.

„Didelio skirtumo, kas šaudo šalia manęs, nėra. Su neįgaliaisiais net labiau jaučiu konkurenciją. Esu pripratęs dalyvauti sveikųjų turnyruose, nes su neįgaliaisiais tenka varžytis tik kartą arba du metuose. Kai matai aplink vien neįgaliuosius, tada kartais atsiranda per didelis noras laimėti. Su sveikaisiais šaudyti esu pripratęs, todėl viskas paprasčiau", - pasakojo R. Baranauskas.

Alytaus „Žaliajam lankui" Europos čempionate atstovaus ne tik R. Baranauskas. Vietas Senojo žemyno pirmenybėse taip pat pelnė olimpiniais lankais šaudančios Paulina Ramanauskaitė bei Inga Timinskienė. Lietuvos komandos vadovu paskirtas „Žaliojo lanko" treneris Ugnius Timinskas.

„Džiaugiuosi, kad iš 10 į Europos šaudymo iš lanko čempionato vyksiančių lietuvių - net 4 alytiškiai. Pirmosiose atrankos varžybose mūsiškių rezultatai buvo gana prasti, tačiau per savaitę lankininkai nemažai patobulėjo. Tikiu, kad likęs mėnuo iki Europos čempionato bus produktyvus ir lankininkai Miunchene jau galės demonstruoti savo geriausius rezultatus", - vylėsi I. Timinskienė, pati treniruojanti R. Baranauską.

Europos šaudymo iš lanko čempionatas Miunchene vyks birželio 6-12 dienomis. R. Baranauskas kartu su Vladu Šigausku ir Remigijumi Bileišiu dalyvaus ir komandinėse skriemulinių lankų varžybose.

„Patekimas į Europos čempionatą - ne tik didelis pasiekimas, bet ir atsakomybė. Dabar reikia pilnai treniruotis visa jėga. Prieš sezoną šios išvykos neplanavau, todėl atsirado papildoma atsakomybė, juolab, kad dar laukia ir komandinės varžybos, kuriose būsiu atsakingas ne tik už save. Ruošimės stipriai, o kaip viskas pavyks, pamatysime", - pabrėžė R. Baranauskas.

Laikraščių prenumerata internetu

  • TRAUKINYS: Minskui pareiškus pageidavimą atnaujinti prieš dvejus metus nutrauktą keleivinį susisiekimą geležinkeliais su Vilniumi, „Lietuvos geležinkeliai“ sako tokių planų neturintys nei šiais, nei kitais metais.
  • BAUDA: Lietuvos apeliacinis teismas ketvirtadienį paliko galioti žemesnės instancijos teismo sprendimą skirti 15 tūkst. eurų baudą už piktnaudžiavimą nuteistam parlamentarui Petrui Gražuliui.
  • SIENA: Europos Komisija Lietuvai skyrė 55 mln. eurų sienų apsaugai stiprinti, pranešė Vidaus reikalų ministerija.
  • STUDIJOS: Švietimo ministrė Jurgita Šiugždinienė sako, kad Seime priimtos įstatymų pataisos leis didinti studijų kokybę, aukštųjų mokyklų reitingus ir studijų prieinamumą socialiai pažeidžiamiems asmenims.
  • NAUJAGIMIAI: Šiaulių apygardos prokuratūros prokurorai kartu su Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnais aiškinasi skaudaus įvykio – dviejų naujagimių mirties – priežastį.
  • VALDYMAS: Iš 239 savivaldybių valdomų įmonių pernai pelningai dirbo 144 įmonės - iš jų tik 36 įmonės savivaldybių biudžetus papildė dividendais ir pelno įmokomis.
  • ĮRENGINIAI: Kuršių marių tarša kaltinamai kartono gamybos įmonei „Grigeo Klaipėda“ teismas panaikino dalį draudimų naudotis katiline ir siurbline, tačiau valymo įrenginiai Dumpiuose lieka areštuoti - bendrovė jais ateityje naudotis neketina.
  • ATSTOVĖ: Pirmą kartą Eurojusto istorijoje viceprezidente išrinkta Lietuvos nacionalinė atstovė, ja tapo prokurorė Margarita Šniutytė-Daugėlienė, pranešė Lietuvos prokuratūra.
  • TRANZITAS: Jokių pokyčių ar atnaujinimų Europos Komisijos gairėse dėl Kaliningrado tranzito be Lietuvos sutikimo negali būti, sako kadenciją baigusi prezidentė Dalia Grybauskaitė.
  • PARODA: Ketvirtadienį 17.00 val. Vilniaus paveikslų galerijoje (Didžioji g. 4, Vilnius) atidaroma paroda „Iš Žemaitijos dvarų kolekcijų. Žemaičių muziejaus „Alka" rinkinys": tai eksponatai iš Oginskių, Pliaterių, Šuazelių-Gufjė, Gorskių bei kitų Žemaitijos didikų ir bajorų dvarų.
Daugiau

Dienos klausimas

Kaip vertinate naują vaiko priežiūros tvarką ir išmokas?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kaip manote, ar pavyks Seime priimti Civilinės sąjungos (Partnerystės) įstatymą?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+20 +26 C

+19 +25 C

 

+15 +20 C

+28 +32 C

+20 +31 C

 

+22 +25 C

0-5 m/s

0-5 m/s

 

0-5 m/s