respublika.lt

Įspūdinga – neįgalus lankininkas pateko į Lietuvos sveikųjų rinktinę ir dalyvaus Europos čempionate

2022 gegužės 04 13:00:00
Dominykas Genevičius

Lietuvos šaudymo iš lanko atstovas Rolandas Baranauskas užfiksavo ypač retą atvejį ne tik Lietuvos, bet ir viso pasaulio sporte. Iš vežimėlio šaudantis neįgalus lankininkas pateko į Lietuvos šaudymo iš lanko rinktinę ir su visais sveikais sportininkais varžysis Europos čempionate.

×
nuotr. 2 nuotr.
Rolandas Baranauskas. „Žaliojo lanko“ nuotr.

 

Vietą rinktinėje R. Baranauskas pelnė po antrojo atrankinio etapo, kuris savaitgalį vyko Smiltynėje. „Alytupio-Žaliojo lanko" sportininkas Europos čempionate Lietuvai atstovaus skriemulinių lankų grupėje.

„Turėjau tokį tikslą ir buvo didelis noras įrodyti sau, kad galiu. Lengva tikrai nebuvo. Pirmas atrankinis etapas buvo savaite anksčiau Kaune, o mes iki to lauke turėjome tik 3-4 treniruotes. Anksčiau pradėti lauko sezoną trukdė prasti orai. Per pačias varžybas Kaune lijo ir buvo vėsu", - prisiminė R. Baranauskas.

Prastas oras dar labiau apsunkino R. Baranausko treniruočių režimą. Dvi dienas pasitreniravęs, likusias keletą dienų iki varžybų Smiltynėje jis gydėsi slogą.

„Buvo sudėtinga, bet labai norėjosi ir pavyko", - džiaugėsi lankininkas.

Pačiam R. Baranauskui varžybos su sveikaisiais yra įprastas dalykas. Dėl mažo neįgaliųjų lankininkų varžybų skaičiaus bei ribotų galimybių išvykti į užsienį, lietuvis beveik visą sezoną dalyvauja vien sveikųjų varžybose. Ir tai visai netrukdo jam laimėti prizines vietas tiek Lietuvoje, tiek Latvijoje vykstančiuose turnyruose.

„Didelio skirtumo, kas šaudo šalia manęs, nėra. Su neįgaliaisiais net labiau jaučiu konkurenciją. Esu pripratęs dalyvauti sveikųjų turnyruose, nes su neįgaliaisiais tenka varžytis tik kartą arba du metuose. Kai matai aplink vien neįgaliuosius, tada kartais atsiranda per didelis noras laimėti. Su sveikaisiais šaudyti esu pripratęs, todėl viskas paprasčiau", - pasakojo R. Baranauskas.

Alytaus „Žaliajam lankui" Europos čempionate atstovaus ne tik R. Baranauskas. Vietas Senojo žemyno pirmenybėse taip pat pelnė olimpiniais lankais šaudančios Paulina Ramanauskaitė bei Inga Timinskienė. Lietuvos komandos vadovu paskirtas „Žaliojo lanko" treneris Ugnius Timinskas.

„Džiaugiuosi, kad iš 10 į Europos šaudymo iš lanko čempionato vyksiančių lietuvių - net 4 alytiškiai. Pirmosiose atrankos varžybose mūsiškių rezultatai buvo gana prasti, tačiau per savaitę lankininkai nemažai patobulėjo. Tikiu, kad likęs mėnuo iki Europos čempionato bus produktyvus ir lankininkai Miunchene jau galės demonstruoti savo geriausius rezultatus", - vylėsi I. Timinskienė, pati treniruojanti R. Baranauską.

Europos šaudymo iš lanko čempionatas Miunchene vyks birželio 6-12 dienomis. R. Baranauskas kartu su Vladu Šigausku ir Remigijumi Bileišiu dalyvaus ir komandinėse skriemulinių lankų varžybose.

„Patekimas į Europos čempionatą - ne tik didelis pasiekimas, bet ir atsakomybė. Dabar reikia pilnai treniruotis visa jėga. Prieš sezoną šios išvykos neplanavau, todėl atsirado papildoma atsakomybė, juolab, kad dar laukia ir komandinės varžybos, kuriose būsiu atsakingas ne tik už save. Ruošimės stipriai, o kaip viskas pavyks, pamatysime", - pabrėžė R. Baranauskas.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F
  • ATSAKOMYBĖ: Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ pirmininkas Saulius Skvernelis akcentuoja, kad asmeniui, kuris galimai nutekino informaciją buvusiam Seimo nariui Kristijonui Bartoševičiui apie jo atžvilgiu vykdomą ikiteisminį tyrimą, turėtų būti pritaikyta politinė atsakomybė.
  • GAMYBA: Nepaisant rinkoje atpigusių gamtinių dujų, Jonavos azoto trąšų gamykla „Achema“, anksčiau planavusi atnaujinti amoniako gamybą vasario pradžioje, dėl vangaus trąšų pirkimo atideda šiuos planus.
  • RINKIMAI: Kovą vyksiančiuose merų ir savivaldybių tarybų narių rinkimuose dalyvauja 109 milijonieriai, per tūkstantis neturinčiųjų jokio turto, apie pusė tūkstančio teistų asmenų, o Ukmergėje kandidatuoja 94 metų vyras, rodo Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenys.
  • KALĖJIMAS: Turto bankas ir buvusio Lukiškių kalėjimo komplekso operatorius „Aštuntas elementas“ penktadienį pasirašė atnaujintą nuomos sutarties projektą iki 2025 m. rugsėjo.
  • DUJOS: Pirmąjį šių metų mėnesį gamtinių dujų biržoje „GET Baltic“ formavosi 46 proc. mažesnė gamtinių dujų kaina nei pernai gruodį: Baltijos šalių ir Suomijos rinkose vidutinė dujų kaina sausį buvo 69,15 EUR/MWh, tuo metu gruodį ji siekė 126,96 EUR/MWh,
  • LIFOSA: Sankcionuojamai Kėdainių fosforo trąšų gamybos bendrovei „Lifosa“ dar kartą nepavyko panaikinti Finansų ministerijos sprendimo paskirti įmonės laikinąjį administratorių.
  • PROBLEMOS: Klaipėdos laisvojoje ekonominėje zonoje įsikūrusi Danijos kapitalo žuvų perdirbimo įmonė „Espersen Lietuva“ mažina pajėgumus ir atleidžia dalį darbuotojų, nes mažėja produkcijos paklausa, svyruoja žaliavų, transporto bei energijos kainos, sako gamyklą valdančios Danijos grupės „Espersen“ prezidentas Klausas B. Nielsenas.
  • PALŪKANOS: Europos centrinis bankas pranešė vėl padidinęs palūkanų normas, šįkart – dar 0,5 proc.
  • KANDIDATAS: Vyriausioji rinkimų komisija ketvirtadienį priėmė sprendimą iš Darbo partijos kandidatų į Druskininkų tarybą rinkiminio sąrašo nešalinti pirmu numeriu jame įrašyto Edvino Garackevičiaus, sausio mėnesį sulaikyto su dideliu kiekiu narkotinių medžiagų.
  • VIZITAS: Specialiųjų tyrimų tarnyboje lankėsi Europos vyriausioji prokurorė Laura Kodruca Kovesi ir Europos prokuroras Tomas Krušna.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar turėdami galimybę nutrauktumėte pensijų kaupimą?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Jei turite šiek tiek laisvo laiko, kas jums labiau patiktų?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

-4 -2 C

-6 -2 C

 

-13 +2 C

-4 -1 C

-5 +1 C

 

-1 +2 C

0-6 m/s

0-5 m/s

 

0-5 m/s