respublika.lt

Iš pirmojo Lietuvos drifto čempionato etapo Andrius Vasiliauskas sugrįžo su prizininko taure

2022 gegužės 23 13:30:21
automanas.lt inf.

Ilgai lauktas Lietuvos drifto čempionato startas puikiai atsispindėjo dalyvių troškimu kuo greičiau išvažiuoti į trasą ar lenktyninį krūvį parodyti automobiliui, kuris dar prieš mėnesį stovėjo dirbtuvėse.

×
nuotr. 2 nuotr.
Pirmasis Lietuvos drifto čempionatas. GVision nuotr.

 

Šiemet pirmasis Lietuvos drifto čempionato etapas įvyko visiems šios sporto šakos gerbėjams gerai žinomoje vietoje - „Driftiškėse", arba jeigu naudotume oficialesnį pavadinimą - Kuršėnų autodrome.

Iš pirmo etapo sugrįžo su taure

Permainingos ir ne visuomet visiems lenktynininkams palankios oro sąlygos šeštadienio popietę varžyboms suteikė daugiau intrigos ir netikėtumo. Be to, eilė dalyvių susidūrė su techniniais gedimais, kurie užkirto kelią iškeltiems tikslams.

Tuo tarpu Andriaus Vasiliausko lenktynių savaitgalis buvo džiuginančiai ramus ir sklandus.

„Visą varžybų dieną neturėjome jokių problemų", - pabrėžia lenktynininkas.

Sklandžiai veikianti technika bei užtikrintumas padėjo daugkartiniam Lietuvos čempionui sėkmingai pasirodyti pirmuosiuose poriniuose važiavimuose bei mažais žingsneliais leido skintis kelią link varžybų finalo bei pirmosios šių metų sezono nugalėtojo taurės.

Lemiamu varžybų dienos barjeru tapo Andriaus Vasiliausko porininku tapęs Valdas Vindžigelskis. Pusfinalyje susitikę sportininkai nesiryžo nusileisti ar tiesiog lengva ranka atiduoti bilietą į Lietuvos drifto čempionato, pirmojo etapo finalą.

„Porinio važiavimo metu su V.Vindžigelskiu, trasos danga buvo ypatingai slidi. Menkiausia klaida galėjo įtakoti mano arba varžovo pergalę arba pralaimėjimą. Būtent tai ir įvyko", - porinio važiavimo akimirkomis dalijasi Andrius Vasiliauskas.

Porinio važiavimo metu, Andriaus pilotuojamas BMW su vienu ratu peržengė numatytą trajektoriją ir tokiu būdu sumažino teisėjų skiriamų balų kraitį. Būtent tai, itin artimoje kovoje su V.Vindžigelskiu nulėmė, jog pergalė buvo skirta Andriaus varžovui, kuris galiausiai tapo pirmojo etapo nugalėtoju, o praėjusių metų Lietuvos drifto čempionato lyderis užėmė trečią vietą.

Sekanti stotelė - tarptautinės „Drift Masters" varžybos Austrijoje

Prizinę vietą pirmame Lietuvos drifto čempionate iškovojęs Andrius Vasiliauskas, po šio lenktynių savaitgalio nesiruošia sugrįžti į retkarčiais žiovulį keliančią rutiną, mat sekančios varžybos - jau ne už kalnų.

Šiemet keliose skirtingose drifto pirmenybėse planuojantis dalyvauti Andrius Vasiliauskas birželio 18-19-ą dienomis dalyvaus Austrijoje įvyksiančiame „Drift Masters" čempionate.

Nuožmia konkurencija pasižymintis čempionatas visiems lenktynininkams būna neeilinis iššūkis, todėl net ir menkiausia klaida gali kainuoti itin svarbią pergalę.

Lenktynininkas pripažįsta, jog šiųmetinis „Drift Masters" sezonas išskirtinis dėl įspūdingo dalyvių ir pajėgių sportininkų skaičiaus.

„Kadangi į Rusijoje vykstančias varžybas daugelis nekels kojos, visos drifto pasaulio žvaigždės šiemet keliaus į „Drift Masters". Konkurencija šiemet - įspūdinga", - savo įžvalgomis dalijasi Andrius Vasiliauskas.

Vis dėlto, nepaisant nuožmios konkurencijos, Lietuvos drifto čempionas artėjančiam iššūkiui ruošiasi vadovaudamasis įgauta patirtimi praeityje. Pasak Andriaus Vasiliausko, Austrijoje įvyksiančio „Drift Masters" etapo trasa - techniška ir reikalaujanti tikslumo.

„Šioje trasoje jau teko važiuoti, tad esu įsitikinęs, jog varžybų metu nekils didelių nesklandumų. Į kiekvienas varžybas su komandos nariais visuomet važiuojame siekti geriausio rezultato. Tą darysime ir Austrijoje", - priduria Andrius Vasiliauskas.

Laikraščių prenumerata internetu

  • ATAKOS: Kibernetinės atakos prieš Lietuvos institucijas ir verslą nuslopo, bet ekspertai pasirengę jų atsinaujinimui, sako Nacionalinio kibernetinio saugumo centro laikinasis vadovas Jonas Skardinskas.
  • TARNYBA: Nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą baigė 800 karių, jie papildė kariuomenės aktyvųjį rezervą.
  • PALMĖS: Verslininkas Antanas Bosas ir jo sutuoktinė Daina Bosas laimėjo bylą teisme dėl iš kito verslininko įsigytų bei neprigijusių palmių.
  • KREPŠINIS: Panevėžio „Lietkabelio“ komanda pradėjo rikiuoti gretas artėjančiam sezonui: LKL vicečempionai pratęsė sutartį dar dvejiems metams su kapitonu Vyteniu Lipkevičiumi.
  • PASIENIS: Valstybės sienos apsaugos tarnybos vadas Rustamas Liubajevas tvirtina, kad, atsižvelgiant į lengvėjančią situaciją Lietuvos–Baltarusijos pasienyje, kai sumažėjęs migrantų, norinčių patekti į Lietuvą, srautas, yra mažinamas ir sienos apsaugos pajėgų skaičius.
  • FINANSAVIMAS: Krašto apsaugos ministerija penktadienį pranešė patrigubinusi šaulių finansavimą, lėšų skirta ginklams, ekipuotei, įrangai įsigyti.
  • ARCHITEKTŪRA: Lietuvoje nuo kitų metų bus teikiami Nacionaliniai architektūros apdovanojimai, kuriais siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į kokybiškiausią Lietuvos architektūrą.
  • DEKLARAVIMAS: Žemės ūkio ministerija primena, kad liepos 8 dieną baigiasi žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimo terminas.
  • TRANZITAS: Europarlamentaras Petras Auštrevičius tikina gavęs atsakymą iš Europos Komisijos dėl Kaliningrado tranzito - galutinis sprendimas dėl šio klausimo nėra priimtas.
  • VIZITAS: Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda liepos 2–4 dienomis su darbo vizitu lankysis Filadelfijoje, JAV.
Daugiau

Dienos klausimas

Jeigu valstybė mokėtų kas mėnesį 1000 Eur už nieką, papildomai dirbtumėte?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar gerai atidirbo Seimas šią pavasario sesiją?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+13 +20 C

+13 +22 C

 

+15 +20 C

+22 +25 C

+23 +27 C

 

+19 +23 C

0-4 m/s

0-3 m/s

 

0-6 m/s