Naujai paskelbtoje Tarptautinės imtynių federacijos (UWW) reitingų lentelėje Kristupas Šleiva (svorio kategorija iki 72 kg) įsitaisė antroje vietoje. Iki šiol nei vienam mūsų šalies imtynininkui ar imtynininkei nebuvo pavykę prasibrauti tarp trijų geriausių planetos sportininkų. Tiesa, pats 25-erių graikų-romėnų imtynių atstovas tokio pasiekimo nesureikšmina. Dabar jis susikoncentravęs į pasiruošimą Europos čempionatui. Ir, apskritai, K.Šleiva svajoja, jog šiemet bronzinius Europos ir pasaulio medalius būtų smagu pakeisti į auksinius.
2021 m. pasaulio čempionato bronzos medalio laimėtojas savo pozicijas pasaulinėje klasifikacijoje sustiprino pergalėmis vasarį vykusiame UWW reitingų turnyre Turkijoje. Ten jis pasipuošė sidabro medaliu.
„Naujas reitingas buvo paskelbtas metų pradžioje. Jei būčiau jį sužinojęs praėjusių metų pabaigoje, galbūt viskas būtų kitaip. Reitingas gali turėti įtakos pasaulio ir Europos čempionatuose. Tiesiog imtynininkai ten išskirstomi į grupes. Reitingo lyderiai patenka į skirtingas grupes ir susitikti gali nebent finale. Taip pat gali būti, jog teks kovoti viena kova mažiau nei kitiems. Taigi yra didesnis šansas laimėti. Tad, ir dabar artėjančiose Senojo žemyno pirmenybėse yra tikimybė, jog turėsiu viena kova mažiau", - „Vakaro žinioms" pasakojo K.Šleiva.
Europos čempionatas jau ne už kalnų. Jis kovo 28 d. - balandžio 3 d. vyks Budapešte (Vengrija). Pasak K.Šleivos, šiam startui pradedama ruoštis, kai baigiasi planetos pirmenybės. O pastarąjį kartą jos buvo organizuojamos 2021 m. spalio pradžioje Osle (Norvegija). „Pasiruošimas vyksta nenutrūkstamai. Vienos varžybos baigiasi, iškart ruošiamės kitoms", - pridūrė imtynininkas.
Tiesa, K.Šleiva, kalbėdamas apie dabartinę sportinę formą, pripažino, jog šiuo atžvilgiu metų pradžia nėra labai gera. Imtynininką kamuoja traumos: „Traumų yra nemažai. Turbūt jau 3-4 metai, kai metus taip pradedu. Šiuo metu irgi dar turiu kelias nemažas traumas. Tačiau, manau, jeigu yra traumos, vadinasi, pasiruošimas vyksta gerai, esu tinkamai nusiteikęs dirbti (šypsosi). Nežinau, kaip bus varžybose ant kilimo, matysime tik ten, vietoje. Nors traumos tikrai ne tokios rimtos, kad išvis negalėčiau dalyvauti varžybose. Iš tiesų jos net padeda labiau susikaupti ir daugiau koncentruotis į treniruočių procesą."
Pernai planetos pirmenybėse K.Šleiva kovojo svorio kategorijoje iki 72 kg. Tokiame pačiame svoryje jis išbandys jėgas ir artėjančiame Europos čempionate. Pastaroji svorio kategorija yra neolimpinė. Tačiau po šio starto kitose varžybose imtynininkas jau planuoja būti olimpinėje svorio kategorijoje iki 77 kg. Pavyzdžiui, 2020 m., kai Senojo žemyno pirmenybėse jis iškovojo bronzos medalį, kovojo svorio kategorijoje iki 67 kg. Tai - vėlgi olimpinė kategorija.
„Iš tiesų keisti svorio kategorijas yra gana sudėtinga. Reikės pridėti raumenų masės, jėgos. Taip pat reikės išlaikyti ir greitį. Taigi lauks juodas ir sunkus darbas", - sakė K.Šleiva.
Imtynininkas pripažino, jog pastarieji du bronziniai apdovanojimai ant jo pečių uždėjo šiokią tokią atsakomybės naštą. Taigi, natūralu, jog ir dabar, važiuojant į Europos čempionatą, visi tikisi, kad ir iš ten sportininkas grįš ne tuščiomis.
„Dauguma iš anksto bando kabinti medalį. Tačiau, manau, niekam nereikia kabinti medalio anksčiau laiko. Juk niekada negali žinoti, kaip viskas susiklostys varžybose. Kai jau laimėsi, tada ir bus gerai. Nes tas medalio užkabinimas prieš startą gali sportininką priversti per anksti atsipalaiduoti, o tas nėra gerai. Geriau tegul prieš kovą sako, jog puiku, kad sportininkas stengiasi, tegul palinki užimti kuo aukštesnę vietą", - atviravo K.Šleiva.
Kovo 3 d. UWW Vykdomasis komitetas uždraudė Rusijos ir Baltarusijos sportininkų dalyvavimą tarptautinėse varžybose. Taip pat buvo atšaukti ir šiemet šiose šalyse turėję vykti tarptautiniai turnyrai. Taigi ir Europos čempionate šių šalių imtynininkų nebus. Ten dėl karo nekovos ir ukrainiečiai.
„Manau, pastaroji situacija gali kažkiek prisidėti prie rezultatų pokyčių. Mūsų sporto šakoje tiek rusai, tiek baltarusiai, tiek ukrainiečiai yra aukščiausio lygio sportininkai. Šios šalys į varžybas visada atveža labai pajėgius imtynininkus. Tačiau, žinoma, čia vėlgi sunku kažką prognozuoti. Juk ne per kiekvienas varžybas tenka susitikti su varžovais iš šių šalių. Nors galbūt šansai laimėti Senojo žemyno pirmenybes bus didesni", - kalbėjo Europos ir pasaulio čempionatų prizininkas.
Kas laukia po pirmenybių Vengrijoje? Pasak K.Šleivos, pastarasis sezonas nebus kažkuo išskirtinis. Kaip ir kiekvienais metais bus daug tarptautinių varžybų, o rugsėjo 10-18 d. Belgrade (Serbija) planuojamas pasaulio imtynių čempionatas. „Kiekvienose varžybose norisi parodyti geriausią rezultatą. Jeigu pavyktų triumfuoti Europos ir pasaulio čempionatuose, būtų labai puiku", - šypsodamasis sakė K.Šleiva.